Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aquael TURBO FILTER
TURBO FILTER

• wydajna filtracja mechaniczna i biologiczna, dzięki pojemnikom które umożliwiają zastosowanie dowolnych wkładów filtracyjnych

• zapewnia efektywne napowietrzanie wody

• 120° regulacja kierunku wylotu oraz płynna i wygodna regulacja wydajności

Filtr AQUAEL TURBO FILTER jest przeznaczony do oczyszczania i napowietrzania wody w akwariach. Zapewnia na starcie podwójną filtrację: mechaniczną i biologiczną, przy czym jest cichy i energooszczędny. Umożliwia zastosowanie dowolnych wkładów filtracyjnych biologicznych i chemicznych z oferty AQUAEL, takich jak: BioCeraMAX Pro 600, BioCeraMAX Pro 1200, BioCeraMAX Pro 1600, ZeoMAX PLUS, CarboMAX PLUS, NitroMAX PRO, PhosMAX BASIC i PhosMAX PRO.
Szczelna komora wirnika wpływa na ich wysoką wydajność przy stosunkowo niskim zużyciu energii. Wszystkie modele filtrów wewnętrznych AQUAEL TURBO FILTER są wyposażone w specjalne przyssawki amortyzujące, które tłumią ewentualne drgania przenoszone na szybę i dodatkowo wyciszają pracę urządzenia.
Większe modele TURBO FILTER 1000, 1500 i 2000 zostały wyposażone w ceramiczną oś wirnika, co wpływa na ich cichą pracę i gwarantuje ich trwałość.
Specjalna konstrukcja filtrów wewnętrznych AQUAEL TURBO FILTER umożliwia ich rozbudowę i napełnianie pojemników na media dowolnymi mediami filtracyjnymi, w zależności od potrzeb.

Zestaw startowy zawiera:

• pojemnik na media sypkie o pojemności: 250 ml dla modelu TURBO FILTER 500 oraz 625 ml dla modeli TURBO FILTER 1000, 1500 i 2000,

• startowe wypełnienie wkładem do filtracji biologicznej BioCeraMAX Pro 600,

• gąbkę o odpowiednio dostosowanej gęstości, co umożliwia utrzymanie wysokich parametrów filtracyjnych w jak najdłuższym czasie.

Istnieją 3 konfiguracje instalacji filtra TURBO: sama gąbka, sam pojemnik i pojemnik plus gąbka. Pojemniki na media filtracyjne, dostępne również jako akcesoria, można dowolnie zestawiać w kolumnach, dzięki specjalnie opracowanemu systemowi ich łatwego łączenia. Za pomocą takiego zabiegu przekształcimy filtr w specjalistyczne urządzenie o niespotykanych parametrach filtracyjnych, co najważniejsze, precyzyjnie dostosowane do naszych potrzeb.

[Obrazek: 001%20TURBOFILTER2000%2001.jpg&q=100&w=3...1&zc=1&a=c]
http://www.aquael.pl
Odpowiedz
Przez kilka dni używałem pożyczonego TURBO 1000. Jak wiadomo 1200l wody to nie mało ale z racji sporego "zakurzenia" wody postanowiłem że wsadzę ten filter. Po 2ch dniach dosłownie woda była czysta! gdzieś tam pływały pyłki ale to nic w porównaniu do tego co było. Wczoraj dojechała paczka z TURBO 2000. Spodziewałem się wieksze przepływu tz 2000 to 2x więcej jak 1000 TURBO ale jakoś nie widać tego.Bez mierzenia się nie obejdzie a i być może dlatego że zamiast 2ch gąbek jak w 1000 dałem 1 gąbkę i watę filtracyjną.Gdybam sobie. NAtomiast z narożnika do około 180cm widać ładną falę na tafli. Woda czysta. cisza jest a gabaryt no cóż..... Oby się nie zepsuł. Producent przewiduje do max 500l ale weług mnie przy takiej obsadzie i roślinach te 900-1000l szkło spokojnie obsłuży.
Odpowiedz
(11.08.2017 15:24)Mati43 napisał(a): watę filtracyjną.
Wata jest skuteczna ale szybko się zapycha, przepływ spada i trzeba łapki moczyć.
Odpowiedz
Wiem, ale narobiłem syfu. Czuć że głowica ma ciężęj z watą. W każdym razie u mnie robotę robi. Bardzo ładnie miesza wodą, jako mechanik myślę że w 1000% się sprawdzi.Szukałem opcjonalnych części ale nie ma nigdzie.Chciałem same kubełki zakupić.
Odpowiedz
Powinien być pojemnik na wate, a przed nim gąbka - wtedy masz najlepsza filtracje.
No i temperatura trochę się podniesie. AlE filtr jest w porządku.
Czego szukasz z części.?
Odpowiedz
(11.08.2017 20:47)adams2121 napisał(a): Powinien być pojemnik na wate,
Pojemnik na wate ma aqua szut

Odpowiedz
(11.08.2017 19:11)Mati43 napisał(a): Wiem, ale narobiłem syfu. Czuć że głowica ma ciężęj z watą. W każdym razie u mnie robotę robi. Bardzo ładnie miesza wodą, jako mechanik myślę że w 1000% się sprawdzi.Szukałem opcjonalnych części ale nie ma nigdzie.Chciałem same kubełki zakupić.
O to Ci chodzi? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6773746335

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Dokładnie Natalia (pojemnik aquaela) w ten pojemnik wata, zamiast czarnej maskownicy gąbka jako wstepniak. I woda kryształ powinna być.

Choć z aqua Szuta powinien też pasować - kiedyś zamiennie używałem obu
Odpowiedz
Po napisaniu posta poprzedniego zakupiłem własnie 2 pojemniki.Udało mi się znaleść i to jakoś specjalnie nie szukałem. Każdy może mieć inne wrażenia z pracy filtra, a ja jako że nie znoszę wewnętrznych, to ten mi się spodobał.Będę miał chwile wolnego czasu to uruchomię zamiast U700 dwa kubełki mechanika 20l i bio 50l Turbina fajnie wciąga i woda coraz to czyściejsza:)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości