Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kostka 15l z Blue Velvetami
akwarium 
Kostka 25x25x25cm, 6mm
Pat Mini
0,5cm ziemi torfowej zmieszanej z gliną, na to "szary piasek" od Retne.
Belka DIY z 9 diod PowerLED 1W różne barwy

Mały Henio, Eleocharis Parvula, Bacopa drobnolistna, Anubias Mini, Phoenix Moss.

Blue Velvet i zatoczki różowe.

Po założeniu:

Po miesiacu:

po 3 miesiącach:

Obecnie akwarium ma 6 miesięcy, wiele się nie zmieniło ale nie mam czym ładnych fot zrobić. Krewetki mnożą się na potęgę jednak niewiele z nich przeżywa.
Odpowiedz
Ale zarosło, już ja je gdzieś widziałem :D
Odpowiedz
O jak ładnie... <3  Kocham kosteczki! :D
Osobiście też zastanawiam się właśnie nad Blue Velvetami.
Tylko coś mi się wydaje że będę je musiała przywieźć z lubuskiego,bo u mnie delikatnie pisząc "bida" :(
Daj mi pewność...że to wszystko jest tego warte... Sleepy
Odpowiedz
Kostki są fajne, krewetki jeszcze lepsze. Sam patrząc na Wasze cytrynowe, niebieskie i biało czerwone skorupiaki to chyba znów chciałbym je mieć...A te łodygowce z tyłu tak mają wyglądać, czy takie rzadkie sobie rosną?
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Dlaczego czasami krewetki mi bledną? Zauważyłam to u samiczek, dosłownie prawie białe i przezroczyste przez jakiś czas są...

Normalnie są granatowe:

A tutaj taka tam próba dostania się do tabletki, którą obsiadły ślimaki :)

Odpowiedz
A nie nabierają kolory przypadkiem po włączeniu światła?
Krewetki mogą blednąć na noc a w dzień nabierają barw.
Odpowiedz
Nie. Ona 2 dni już taka, znaczy dziś jeszcze bledsza niż wczoraj. Już sporo razy przyłapałam, samice takie blade po kilka dni łaziły a później znów granat.
Odpowiedz
U mnie też tak mają wydaje mi się że chodzi tu o czasowe stosowanie pokarmów z czynnikami wybarwiającymi( bo cały czas się ich nie podaje) a samice też bledną po rozjajczeniu
Odpowiedz
Fajne szkiełko :)
Odpowiedz
(07.02.2017 00:36)Kathe napisał(a): Już sporo razy przyłapałam, samice takie blade po kilka dni łaziły a później znów granat.
A nie zauważyłaś zależności koloru od od czasu kiedy miała jajka? W sensie może jest bledsza bo chce żeby samce dały jej spokój?
Odpowiedz
Też nie. Raz takie jasne widziałam z jajami a ta teraz jest przed złożeniem. Może o wylinkę chodzi?
Pokarmów wybarwiających nie daję, karmie cały czas tym co ryby, czyli byle czym, granulki z białkiem, spirulina, nawet czasem tabletki dla rybek przydennych. Koreczków ze świeżynki nigdy nie chciały więc nie dostają.
Odpowiedz
Dwa gramy chlorku sodu na to akwarium i może im się polepszyć. Na pewno nie zdechną a i podmiany wody "wypłuczą" zbiornik z sodu jeśli okaże się to nieefektywne co do utrzymania kolorku. Może być z jodem to przecież jodek potasu. WAŻNE, żeby nie była z antyzbrylaczem ( czyli zwykle do dostania w naszych sklepach ta sól kamienna kłodawska do kiszenia ogórów) bo to jest główne "dziadostwo" paprające nam biologię w akwarium. Raz miałem chlorek potasu z antyzbrylaczem i widziałem, że po prostu zle się dzieje w akwarium.
A inny sposób na wypróbowanie to uzdatniacz wody taki jak aquatan Sery lub Safe water aqua artu itp.
Odpowiedz
Od kiedy przestałam podawać CO2 mały Heniek i Parvula sukcesywnie zamierały aż zrobiło się niemal zupełnie łyso :)
Postanowiłam kupić Monte Carlo, zobaczymy czy da sobie radę i do tego wypatrzyłam roślinkę o nazwie Litorella uniflora, zobaczymy czy będzie rosła i jaka duża będzie.
Odpowiedz
Montecarlo powinno dać rade. Litorella fajna roślinka. Jak Ci się rozrośnie i jak będziesz miała nadmiar to daj znać.
Odpowiedz
Ja mam monte carlo w kostce i powolutku ale rośnie :)
Odpowiedz
Ale Kasia nie ma aktywnego podłoża jak my
Odpowiedz
Pora na restart :)
Odpowiedz
Czemun restart? Przecież nie jest taki stary zbiornik.

Xcover 3
Odpowiedz
Wymieniam podłoże. Poza tym jak zaczęłam wyrywać trawnik to był tak gęsty pod żwirem, że z siatką pociągnęłam ;)
Odpowiedz
I dalej będą velvety?
Odpowiedz