Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze 112l
Chłopaki, natchnęliście mnie i znalazłam zdjęcie mojego pierwszego akwarium a w nim Brzanki Sumatrzańskie, Platki, Ancistrus sp. i Molinezje. Spójrzcie tylko na te górskie zbocza glupek

Odpowiedz
(14.01.2017 22:39)Kathe napisał(a): Spójrzcie tylko na te górskie zbocza

Kurde jest ok...ja 30 lat temu to i nurka miałem nawet :)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Ale jakiś opis...historyjka jakaś. Jak to tak...
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Boję się, że mnie zamkną za maltretowanie zwierząt Hahaha

Zbyt wiele nie pamiętam to było w 2012 roku, po prostu napakowałam wszystkiego, miałam zielony zakwit a jak już udało mi się go zwalczyć to sie przeprowadzałam i musiałam sprzedać akwarium :) Długo nie stało, później było 200 i przesiadka na 240, które mam do dziś.
Odpowiedz
Jeśli to było pierwsze akwarium to jestem pod wrażeniem :)
Odpowiedz
Był jeszcze słoik z ciernikami ale tylko na podwórku mógł stać.
Odpowiedz
(15.01.2017 12:37)Kathe napisał(a): tylko na podwórku mógł stać.
Bo filtr się w domu nie mieścił :))
Odpowiedz
Te kamieniste wzgórze po prawej stronie to bardzo sugestywne :-). Niech zgadnę, hymmmmmm. Mieszkałaś w pobliżu bocznicy kolejowej HahahaHahahaHahahaa.

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać.
Odpowiedz
Gorzej, te kamienie nawet nie są czarne a bardziej rude, sterta takiego łupka niedaleko poligonów w Gorzowie leży.
Odpowiedz
to tłuczeń granitowy, wykorzystywany do usypywania przy torowiskach Hahaha
Odpowiedz
Jednak jak akwarystyki zakosztuje się raz to ciężko o niej później zapomnieć. Po roku dorobiłam się nowego szkiełka 200l, wymiary były nietypowe i dobór podłoża też nie najlepszy. Niby naturalny żwirek kwarcowy al z czasem zaczął mnie bardzo kłuć w oczy.

Okazyjnie kupiłam szkiełko 240l w standardowych wymiarach i wszystko przeniosłam wymieniając podłoże. Kiryski i pielęgniczki oszalały z radości. 

Jednak wciąż miałam bardziej wymagające rośliny, podawałam CO2 i sole. Również to mi się znudziło i obecnie szkło już nie przypomina roślinniaka :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości