Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
684 L CA - Petenia splendida- Bay snook
akwarium 
Projekt Ameryka Centralna zrodził mi się ponad dwa lata temu. Kiedy w maju 2014 r. po nieudolnym czyszczeniu filtrów i zalaniu pokoju z moim akwa 540L z uaru...Akwa poszło na sprzedaż i nastał czas remontu pokoju.

Remont ruszył, poprawianie myśli technologicznej z lat 60/70 spowodowało weryfikację planów - Akwarium 230x70x60h się nie zmieści. skończyło się na 190x60x60h: szkoda, ale jest trochę więcej niż było. Przynajmniej dłużej.

Kąt gdzie mieściło się pierwsze założenie:

A po face lifting i przywiezieniu akwarium 190x60x60 i stelażu profil 3cm z sześcioma stopami poziomującymi od Przemka Wieczorka  trochę inaczej:

Tunning stelaża w moim wykonaniu, czyli biały stelaż mieć:

Następnie dokonaliśmy spławiania drewna:

Częścią inwestycji są rachunki za podłoże i matę pod szkło[Obrazek: smile.gif]

stosowane przeze mnie od wielu lat- styropian, ewentualnie podkłady pod panele czasami karimata oraz piach ze żwirownie, osobiście płukany przeze mnie o granulacji  0-1mm

14.08.2014 odebrałem 8 szt. maluszków od arsika Artura Silickiego w Szczecinie. Ale pierdziele są małe- 3-4cm ryby są fajne [Obrazek: smile.gif] 

Jeszcze z gupikami:

Pierwszy dzień w kamerze:

Później dotarły 2-3 cm T.meeki z pulą silnych genów w ilości 7 szt:

A na koniec moja przemożna chęć posiadania czegoś na górze- Xiphophorus montezumae  w ilości dwóch par:

Całość wyglądała tak:

Trochę bawiłem się światłem, żeby było coś widać i zarazem mało W brało:

A wieczorem coś gaśnie, coś świeci :

Jako, ze samic X. montezumae się pozbyłem ( znikły i koniec) samce po tym, jak dostały na głowę i zaczęły pływać za T. meeki do akwa trafiły "zwykłe" samice mieczyka. Sytuacja się unormowała i wszystko pływa za tym co ma pływać

Ryby zaczęły rosnąć i w akwarium zaczęła się robić konserwa pełna ściśniętych sardynek:

Dlatego musiałem dokonać redukcji. Padło na 4 pearsei, wszystkie regani jakie były, meeki. Zostały tylko pearsei w ilości 4 szt.

Czekałem również po redukcji na odpowiedź odnośnie Petenia splendida- udało się , dotarły, są

Dobra. Tak było w telegraficznym skrócie do marca 2016 r. Jak mi się uda jutro to dołożę resztę historii ( już bardzo nudnej) do chwili obecnej :)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
No i ostatnie zdjęcia jakie zrobiłem rybom:

Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Pamiętam te Twoje mieczyki :)
Patrzę na te Pearsei i patrzę i... jakoś wciąż mi się nie podobają ;) Ale "okonie" są super ;)
Odpowiedz
(15.01.2017 17:59)Kathe napisał(a): Patrzę na te Pearsei i patrzę i... jakoś wciąż mi się nie podobają Ale "okonie" są super

I jedne i drugie lubię. To prawda, pearsei zawiodły trochę niechęcią do sexu i brakiem kolorów jak na zdjęciach w sieci, ale rekompensują wszystko od 3 lat swoją żarłocznością, jednak dostojnością w poruszaniu i cudownymi kąpielami w piasku- "siadają" na brzuchu i wszystkimi płetwami powodują burzę piaskową wkoło siebie. Cudowne!!

Petenia...to spory drapieżnik, ale drapieżnik, który nie zeżre wszystkich dookoła i zostaje sam. To ten gatunek, który sobie żyje ze wszystkim co większe, równe jemu, albo do pyska mu się nie zmieści :) Dodatkiem jest ich pysk rozwijany w trąbkę i ogromny. No i do tego są cholernie ładne ;)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
(15.01.2017 18:54)Marcin napisał(a): kąpielami w piasku- "siadają" na brzuchu i wszystkimi płetwami powodują burzę piaskową wkoło siebie.
Czyli to co w nich jest najciekawsze zachowałeś dla siebie? Jakoś nigdzie nie widziałam tego ciekawego ich zachowania, no chyba że coś przeoczyłam?
Odpowiedz
(15.01.2017 18:57)Kathe napisał(a): Czyli to co w nich jest najciekawsze zachowałeś dla siebie? Jakoś nigdzie nie widziałam tego ciekawego ich zachowania, no chyba że coś przeoczyłam?

Zdjęcie i film z tego bez statywu i zdalnego sterowania niemożliwe...Jak tylko podejdę do akwa wszystkie dzieci przy powierzchni pry przedniej szybie ;) Przerywają wszystko co robią jak podejdę <Hahaha>
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
To musisz tak z zaskoku przyłapać ;)

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz

Pani Administrator !!
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Swietna relacja z calego projektu i rybek Cool 
Na pewno miales fajne wspomnienia jak zakladales ten watek(przypominanie sobie tych maluszkow na zdjeciach czy filmach i ogladajac je teraz w akwarium).
Ryby swietne,ladnie sie prezentuja.
Na bank ich prawdziwej pieknosci na zdjeciach niewidac,je trzeba zobaczyc na zywo Cool
No i tez widac jakie postepy poczyniles jesli chodzi o robienie fotek ;D
No i co teraz masz za plany w stosunku do tych ryb?
Redukcja,rozmnozenie czy cos innego?

PS.Czy na tym forum mozna uzywac takiego jezyka jak powyzej? <rolleyes>
Odpowiedz
(16.01.2017 00:53)peterek napisał(a): No i co teraz masz za plany w stosunku do tych ryb?
Redukcja,rozmnozenie czy cos innego?

Rozmnażać się nie chcą- ponoć pearsei musiałyby zostać we dwie w akwa, ale nawet nie wiem, które to para :)
Chciałem sprzedać i mieć...nie wiem co
Nawet cały baniak sprzedałbym jakby chętny był
Wpadłem w niebyt akwarystyczny :) Nie trafiłem od dawna na to co spowoduje to łał...
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
(17.01.2017 20:06)Marcin napisał(a): Wpadłem w niebyt akwarystyczny :) Nie trafiłem od dawna na to co spowoduje to łał...

Znam to znuzenie akwarystyczne ;D
Czasami jest dobrze sprzedac wszystko i na jakis czas odpoczac dopoki Cie niedopadnie z powrotem glod akwarystyczny :DD
Odpowiedz
A myślałam, że tylko ja tak mam i nie mówiłam głośno ;)
Odpowiedz
(18.01.2017 19:02)Kathe napisał(a): A myślałam, że tylko ja tak mam i nie mówiłam głośno ;)

Kazdego to kiedys dopada Dodgy
Odpowiedz
(18.01.2017 19:19)peterek napisał(a):
(18.01.2017 19:02)Kathe napisał(a): A myślałam, że tylko ja tak mam i nie mówiłam głośno ;)

Kazdego to kiedys dopada Dodgy

Mnie dopadło kilka miesięcy temu...
Ale zatrzymałam to co miałam. I na chwilę obecną mam jeszcze chwile zwątpienia. Jednak wiem,że nie chcę zamykać tego rozdziału. Czekam cierpliwie ;)
Daj mi pewność...że to wszystko jest tego warte... Sleepy
Odpowiedz
(18.01.2017 19:32)MałaMi napisał(a): Jednak wiem,że nie chcę zamykać tego rozdziału. Czekam cierpliwie

Anita, to bierz to co w tym wątku :) Całość ze sprzętem, wodą, kamolami i rybami ;)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Tiaaa...Marcin,nie teraz ;)
Jak już przeniosę się do innego mieszkania,to wtedy pomyślimy haha ;)
Daj mi pewność...że to wszystko jest tego warte... Sleepy
Odpowiedz
(18.01.2017 20:43)MałaMi napisał(a): Tiaaa...Marcin,nie teraz
Jak już przeniosę się do innego mieszkania,to wtedy pomyślimy haha

Wtedy pewnie już go nie będzie, albo ja nie będę chciał.
Wczoraj i przedwczoraj miałem zagwozdkę po raz kolejny w akwa. Zdarzyło mi się to już chyba 2, albo 3 raz. Ryby siedziały spłoszone w kącie za badylami. Wszystkie razem nieruchomo jak trupy. Nawet jak żarcie wsypałem, to długo nie wypływały, dopiero po chwili pearsei, a petenie dalej siedziały w kamolach na dnie.
Zmieniłem na szybko jakieś 150L wody na szybko i...niby lepiej. Dzisiaj zaczęły pływać. Za każdym razem to właśnie jakieś dwa dni takiego zachowania
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Nic niema lepszego jak posiadac twarde i wytrzymale rybska.
Niemusisz mierzyc zadnych parametrow,niemusisz co 2 tygodnie podmieniac wody itd.
Filtr sie zapchal i ledwo zipie? no i co sie stalo z tego powodu? :P
Akwarium powinno byc dla relaksu,usiasc przed nim i podziwiac a nie co kilka dni wkladac tam lapy :DD
Ja to tak widze bo jestem leniwy i wybralem ryby dla leniwych akwarystow <rolleyes>
Odpowiedz
(20.01.2017 13:56)peterek napisał(a): Nic niema lepszego jak posiadac twarde i wytrzymale rybska.
ok ok ok Jak mówisz, czyli dla leniwców jak my :)

Pearsei i Petenia są w tym względzie super. co 2-3 tygodnie podmiana, sama kranówka, byle żryć dostały :)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
(20.01.2017 17:43)Marcin napisał(a):
(20.01.2017 13:56)peterek napisał(a): Nic niema lepszego jak posiadac twarde i wytrzymale rybska.
ok ok ok Jak mówisz, czyli dla leniwców jak my :)

Pearsei i Petenia są w tym względzie super. co 2-3 tygodnie podmiana, sama kranówka, byle żryć dostały :)

A widzisz,ja mam jeszcze lepsze ryby dla bardziej leniwych :P
U Ciebie trzeba jeszcze cos zrobic a u mnie......
Ostatnia prawdziwa podmianka ze 3-4 miesiace temu,teraz tylko dolewam to co wyparuje.
Oczywiscie woda prosto z kranu bez zadnej chemii.
Karmienie.....karmie jak mi sie przypomni,nieraz niekarmie i z tydzien bo po co przekarmiac ;D
Nieczyszcze zadnych glonow w akwa bo....ich niemam wcale :DD
Nic nieodmulam bo lubie taki naturalny syfek,niezmieniam wystroju bo mi sie podoba.
Filtr....no niestety musze go czasami wyczyscic jak sie zapcha ale tylko dlatego ze mam tez ryby ktore potrzebuja tlenu w wodzie(gdybym mial tylko Channy to wogole bym nawet niepotrzebowal filtra bo one go niepotrzebuja).
Amen Angel
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości