Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapetowa Amazonka
ryba 
Akwarium kiedyś było roślinniakiem ale jak to wiedzą rośliny i papier toaletowy, żeby żyć trzeba się rozwijać.

Zawsze chciałem mieć paletki, bałem się a teraz to tak właściwie nie wiem dlaczego, oczywiście były różne przygody...

Grzałki się zmieniały aktualnie eheim jager 200 W
Podłoże piasek kwarcowy
Światło  mogę włączyć od 1W/1L (świetlówki) do słabego oświetlenia - dwie żarówki ledowe Gu-10 to mają teraz dyski.
Tło robione przeze mnie.
Filtry dwa fluvale 205 i 405 tylko ceramika i oryginalne gąbki.
Korzeń z lasu z nad rzeki.

Moje dzikusy po przyjściu do mnie.
[Obrazek: Q5wsNBC.jpg]

Jak widać ich widok d... tyłka nie urywa.

Po odpowiednich leczeniach udało się coś z nich wyciągnąć.

Tu jeszcze młodziaki, ale już w akwarium docelowym.
[Obrazek: KNN4RVJ.jpg]
[Obrazek: wcLS49A.jpg]
[Obrazek: 1YW6bND.jpg]

L-333
[Obrazek: aiPaEXi.jpg]

Kirysy spiżowe - orange laser.
[Obrazek: Uu3XxTn.jpg]

Babcia z dziadkiem
[Obrazek: Xuo1l8C.jpg]
Dziadek odpłynął do wiecznej amazonki rok temu, babcia jest nadal ze mną ma na oko 7 lat. :)

Ryby dorosły
[Obrazek: zErDAwE.jpg]
[Obrazek: qPtsxLW.jpg]

Zaczeły się dziać takie cyrki:
[Obrazek: ukgGEQY.jpg]

Parka wylądowała w tarliskowym.
[Obrazek: R9NlQz3.jpg]

Maluchy na samicy (poznaję po oku - samiec ma czerwone) 7 dzień
[Obrazek: SsICQyS.jpg]

Maluchy na samicy , samiec podpływa pod koniec filmiku - dzień 10

Dzień 43
[Obrazek: GgW8Cyo.jpg]
Żadnych młodych sobie nie zatrzymałem, bo bym nie miał gdzie je zmieścić, ale może w przyszłości...

[Obrazek: qNvghvx.jpg]
[Obrazek: 8VB9Jgb.jpg]
[Obrazek: 45UN4GH.jpg]
[Obrazek: qgYMbRt.jpg]
Pływają teraz u mnie : Ivancara Adoketa , rhodostomusy, L-333, Paletki - red alenquer i jedna samica green-a i kirysy, dwie samice vijety (które niedługo pewnie powędrują w świat) i chyba to tyle....

I jak na razie chyba to by było na tyle apropo tego jednego alwa tak w grubym skrócie.
"Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi."
Odpowiedz
Oooooooo, Placki!!!!
Z dyskami to styczności niewiele miałem ale te twoje to mega kolorowe, pięknie wybarwione.
A jaki jest litraż akwarium? Bo nigdzie nie znalazłem tej informacji.
Odpowiedz
Właśnie odwiedziłam Twój kanał na YT, masz tam dużo pięknych filmów z plackami.
Tak jak Andrzej zauważył, jakieś kolorowe te Twoje są i w dodatku bardzo żywiołowe (jak na placki).
Odpowiedz
(13.01.2017 09:30)YATO-INDA napisał(a): Oooooooo, Placki!!!!
Z dyskami to styczności niewiele miałem ale te twoje to mega kolorowe, pięknie wybarwione.
A jaki jest litraż akwarium? Bo nigdzie nie znalazłem tej informacji.

Litraż to 280 L , w ten weekend prawdopodobnie jadę po nowe szkło....

Wybarwienie to przede wszystkim odmiana  moje to Red Alenquer jak widać z nazwy pochodzą  z rzeki Alenquer (jeżeli wierzyć dystrybutorowi), a następna rzecz to ich samopoczucie to są kameleony, z barwy Ciała, pasów i otoczki  można wyczytać jak one się czują i jak są nastawione. No i dużo zależy od diety, im dieta bardziej urozmaicona tym ryba bardziej zadowolona - miksa robię sam na bazie ryb i krewetek.

Kasiu czy żyłowiołe? Nie wiem. :) mają swoje charakterki. Zauważ, że zwykle filmiki kręciłem jak "coś" się działo tak na co dzień to są spokojne, spokkojnie podpływają do szyby i ogólnie bez szaleństw i zrywów. Każda z nich jest inna każda śpi w innnym miejscu i inaczej się zachowuje. ;)
Odpowiedz
Do tej pory widywałam dyski, które poruszały się tylko podczas tarła lub jedzenia, te tutaj widać bardzo aktywne były na sam widok puszki z karmą. No i to też dla mnie dziwne, że napalają się na suche jedzenie ;)

Ogólnie są śliczne i gratuluję zarówno ich formy jak i rozmnożenia.
Odpowiedz
Fajne placki...też chciałem do siebie ale niestety CO2 + nawozy + dyski wykluczają się wzajemnie...:-/
Odpowiedz
Hah...placuchy. Kurde, te ryby od wielu lat są niezmiennie piękne. Ja już mam je za sobą jakiś czas temu. I nie będę już miał. Podziwiam  jednak tych, którzy je mają. Ładne te Twoje bardzo. Aż przez chwilę pomyślałem, że ...nieeee
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Dzięki Wam.

Diabelek no trochę się wykluczają ale jak lejesz nawozy z głową to nie powinno być problemu.

Marcin mają one już jakieś 4 lata po kwarantannie w sumie prochów od tamtej pory nie widziały. Ogólnie nie mam z nimi problemów.
Ale każda ryba, każda roślina i każda rzecz wpadająca do akwa ma kwarantannę, w razie potrzeby leczenie czy odkażanie , także nie mam co narzekać. ;)
Odpowiedz
(13.01.2017 18:01)Mapet napisał(a): Marcin mają one już jakieś 4 lata po kwarantannie w sumie prochów od tamtej pory nie widziały. Ogólnie nie mam z nimi problemów.
Ale każda ryba, każda roślina i każda rzecz wpadająca do akwa ma kwarantannę, w razie potrzeby leczenie czy odkażanie , także nie mam co narzekać.

Domyślam się :) Nie mniej jednak ja do palet chyba nie wrócę już. Uważam, ze to jedne z najpiękniejszych, ale też i najnudniejsze ryby na świecie :) To moje subiektywne zdanie zaznaczam. I jeszcze ja...leń jestem i mam akwaria dla leni ;)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Ja też jestem leń. Dlatego mam zrobiony system, że nie latam z wiaderkami, nie rozwijam węży a podmiany robię raz na tydzień 30% ale i to nie zawsze. Najdłużej nie miały podmiany 1,5 miesiąca z powodu remontu.
Odpowiedz
(13.01.2017 18:44)Marcin napisał(a): ale też i najnudniejsze ryby na świecie

Chyba Adam kiedyś powiedział, że wrzuca filmik na yt a ty potem zgaduj czy to film czy pokaz zdjęć:P

Co do ryb nie wypowiem się. Mi się potwornie podobają ale nie znam się na jakiś garbach, proporcjach oczu itd.  Dla mnie są cudne.
Odpowiedz
(13.01.2017 19:02)Mapet napisał(a): Ja też jestem leń. Dlatego mam zrobiony system, że nie latam z wiaderkami, nie rozwijam węży a podmiany robię raz na tydzień 30% ale i to nie zawsze. Najdłużej nie miały podmiany 1,5 miesiąca z powodu remontu.

Wiesz...ja teraz ze swoim CA mam jeszcze mniej roboty. Co do palet wiem, że odpowiednio prowadzone, z dobrego źródła, odpowiednio karmione nie są kłopotliwe i nie wymagają specjalnego biegania przy sterylnym baniaku itp. Zależy kto i do czego dąży :)
Twoje są super, podobają mi się bardzo. I podłoże mi się podoba. I ryby inne mi się podobają :D
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Oficjalnie mogę powiedzieć, że akwarium 280 L zakończyło u mnie posługę. Wczoraj ryby zostały odłowione, woda spuszczona , piach wywalony, filtry wyczyszczone..
Odpowiedz
(12.04.2017 20:15)Mapet napisał(a): Oficjalnie mogę powiedzieć, że akwarium 280 L zakończyło u mnie posługę. Wczoraj ryby zostały odłowione, woda spuszczona , piach wywalony, filtry wyczyszczone..

No i ?? Co dalej ??
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Zajmie się hodowlą jedwabników ;)
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Co dalej to zobaczymy. ;)

Jedwabnikow hehe.
Jak mi się znudzą to będę robić skarpetki.
Odpowiedz
To ja zamawiam pierwszą parę skarpetek :D

Xcover3
Odpowiedz
Mateusz chcesz z golfem czy bez?

Prace po woli posuwają się na przód ale święta i trzeba coś uwędzić więc ponowny przestój, więc skarpetki może będą akurat na zimę. ;)
Odpowiedz
No więc tak...
Szafkę mamy tu:
http://forumakwarystyczne.eu/showthread....37#pid7837

Paludarium tu:
http://forumakwarystyczne.eu/showthread.php?tid=1220

Wszystko poukładane razem, sump prawie podłączony,  piach wyplukany (nie ma na zdjeciu), wsypać,  korzenie i można zalewać.
Ciekawe czy załącze zdjęcie z tel...

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wszystko mi się podoba nawet panele i listwy przypodłogowe ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości