Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iwagumi 48l
Chciałem się pochwalić moją perełką szklaną akwarium profilowanym 48l o tematyce iwagumi :)
Podłoże aktywne firmy aquael substrate i drobny piasek biały . Parametry wody pH -7,4 GH 9 KH 5
Baniaczek czynny on 3-4 miesięcy :)

Załączone pliki Miniatury

Jest potencjał, i myślę że kilka drobnych szczegółów i będzie dobrze. Moim zdaniem jeśli użył byś czarnego tła było by fajnie.
BArdzo ciekawie ułożone skały, to mój ulubiony rodzaj skał.
Skały jakoś kleiłeś czy to gotowa aranżacja?
[Obrazek: baner1.gif]
oczywiście,że nie klejone ... Są nałożone jeden na drugi i się trzyma :) wszystko własnego autorstwa
(08.01.2017 15:58)Mieciu12 napisał(a): oczywiście,że nie klejone ... Są nałożone jeden na drugi i się trzyma :) wszystko własnego autorstwa

Lubusz adrenalinkę    trzeba było te skały na silikon złapać . Fajny pomysł  ,aranżacja ale   te rybska nie pasują  do litrażu i  iwagumi  . Powinieneś  dać coś drobnego
Skały wyglądają obłędnie!! Świetnie się prezentuje baniaczek.
Litraż faktycznie trochę niewielki jak na taką ilość molinezji.  Jakaś ławiczka niewielkich nie byłaby lepsza? A może masz inny plan na obsadę?
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

ogólnie to jest akwarium narybkowe także nie czepiajcie się molinezji one sa wystawione na sprzedaż . Na ich miejsce wchodzą krewetki blue velvet + jakieś sakury red
Tu się nikt nikgo nie czepia, to przyjazne forum :) a szkiełko bardzo ładne ;)
(08.01.2017 16:29)Mieciu12 napisał(a): Na ich miejsce wchodzą krewetki blue velvet + jakieś sakury red
(08.01.2017 17:33)Mariusz napisał(a): Tu się nikt nikgo nie czepia,
A właśnie że czepia ( w pozytywnym znaczeniu  ) ::)  Niech cię ręka boska broni przed taką kombinacją  bo zmarnujesz piękne krewety .TO jest jeden gatunek Neocaridina krzyżują  się ze sobą wyjdą brzydki kundle .
Wybierz jeden  rodzaj barwny i będzie malina
Sam pomysł na aranżacje bardzo fajny, ale ja bym osobiście dała na tył jakieś wysokie rośliny np. nurzańca.
Podziwiam pomysł ułożenia kamieni, odważny :)
Dziękuję za miłe komentarze :) Pomysł na dekorację wziął się z mojej czystej improwizacji w sklepie zoologicznym układałem kamole 40 min na siebie już mnie chciał zoologiczny wywalić ze sklepu,że mu ,, brudzę podłogę,, i kamole rozwalam :P
Bo Akwarystyka to choroba ,którą nie wszyscy rozumieją ;)
dokładnie :) ja się nią zaraziłem jakieś 4 lata temu :)
Naprawdę świetna aranżacja ;) gratuluję pomysłowości w ułożeniu skał!
Ale ja bym jednak osobiście nad "przyklejeniem" pomyślała ;)

Odnosnie kamieni i ich wybierania...Ostatnio znalazłam 30km ode mnie gościa z łupkami w przystępnych cenach. Pojechałam tam pierwszego dnia po świętach. Na miejscu okazało się że ma spory wybór wszelkich kamorów,ale i korzeni etc
Podejrzewam że już więcej mi nic nie sprzeda,bo nie mogłam stamtąd wyjść haha :D
Daj mi pewność...że to wszystko jest tego warte... Sleepy
To chyba powinno być forum zakręconych akwarystów :)
Mieciu, aranżacja bajkowa tylko nie bardzo rozumiem te drzewka, jak to jest wkomponowane? Wygląda super.
Co do krewet słuchaj Marcina, nie mksuj.
Kathe,to chyba korzenie wkomponowane w kamienie (dociśnięte nimi..?). Obsadzone...mchem..?
Daj mi pewność...że to wszystko jest tego warte... Sleepy
te drzewka jeszcze mają się zarosnąć takie słabe narazie są (rośnie na nich mini pelia) a korzenie zdążyły już się zanurzyć dlatego są po prostu ,, oparte,, o skały

jednak zmieniłem zdanie i biorę sobie na start same krewetki babaulti blue :)
Jest super jak w krainie Hobbita;)
i takie komentarze właśnie kocham najbardziej :) jak z hobbita :)
(08.01.2017 23:51)Zola67 napisał(a): krainie Hobbita
Dzisiaj były już porównania do świata Tolkiena ;)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości