Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krewetka Amano (c.japonica)
Pożeracz glonów:) Krewetka Amano, cardina multidentata wcześniej znana jako c.japonica
Występowanie:
Japonia po raz pierwszy znaleziona w rzece Yamoto, występuje również w Korei i Tajwanie
Wygląd:
Samce są mniejsze od samic dorastają do 3-3,5cm. Samice do około 4cm. Samice od samców można łatwo odróżnić nie tylko po wielkości,ale i po kropkach na boku krewetki , które u samic przypominają kreski ,a u samca regularne wyraziste kropki.
Akwarium:
Dość obszerne gęsto obsadzone drobnolistną roślinnością np. kabomba ,moczarka argentyńska,jak i wszelkiego rodzaju mchy,wątrobowce. Oprócz roślinności w akwarium trzeba zapewnić kryjówki z korzeni, kokosa.Można hodować z rybami o spokojnym usposobieniu.
Pokarm:
Głównym pokarmem są glony po za nimi zjada resztki pokarmów zalegających na dnie,martwe ryby,szczątki liści,pokarm dla krewetek zawierający spirulinę .Dietę trzeba urozmaicić w warzywa,owoce. Nie przekarmiać im więcej gotowego jedzonka tym mniej glonów zjedzą:)
Rozmnażanie:
Trudne nie wielu ochotnikom się udało.Larwy w naturalnym środowisku spływają rzeką do morza po czym  jak dorosną do około 1cm. wracają z powrotem do rzek.Samica nosi jajka około 5 tygodni.W akwarium zaraz po wykluciu się larw należy umieścić je w osobnym zbiorniku zasolonym.

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Może ja wtrącę swoje 3 grosze:) Miałem ochotę je rozmnożyć ale póki co straciłem wenę, może kiedyś. Ale zadziwiają mnie ich kolorki, jako małe były niebieskie, teraz są zielone, a już bardzo wiekowe wpadają w czerwień, nie wiem dlaczego :)
[Obrazek: attachment.php?aid=156]
Odpowiedz
U mnie tylko dwie, ale cieszą. Poniżej jedna z nich :)

Odpowiedz
Śliczna:)
Odpowiedz
Śliczna i w dodatku wielojajeczna. Szkoda że młodych nie będzie.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Fakt, młodych nie będzie. Może jeszcze dokupię z dwie sztuki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości