Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Versamax 1-3
Filtr zewnętrzny VERSAMAX jest przeznaczony do oczyszczania i napowietrzania wody w akwariach i nanoakwariach morskich. Dzięki dużej wydajności zapewnia intensywną filtrację wody w akwarium, przy czym zajmuje bardzo mało miejsca. Jest bardzo cichy i łatwy w obsłudze. Filtry VERSAMAX są przeznaczone do zbiorników o pojemności od 50 do 300 litrów.

Każdy filtr składa się z pokrywy filtra, zespołu przelewowego i pojemnika na media filtracyjne z wkładem gąbkowym. Filtr VERSAMAX charakteryzuje się całkowitą szczelnością, ponieważ całość pojemnika filtra składa się z jednej części.

Media filtracyjne:
Komplet wkładów filtracyjnych filtra VERSAMAX w standardzie zawiera wkład gąbkowy. Wkłady gąbkowe są wykonane ze specjalnej, bezfenolowej gąbki, na której szczególnie łatwo rozwijają się kultury bakteryjne, odpowiedzialne za usuwanie organicznych zanieczyszczeń z akwarium. Gwarantuje to, oprócz wydajnej filtracji mechanicznej doskonałą filtrację biologiczną.

Wkłady w filtrze można dowolnie wymieniać na inne media filtracyjne do oczyszczania biologicznego lub chemicznego lub łączyć np. wkłady do filtracji biologicznej z gąbką do filtracji mechanicznej. Należy przy tym pamiętać, ze poszczególne media powinny być ułożone równymi warstwami, w obu częściach koszyków filtracyjnych. Dodatkowo do filtra VERSAMAX można używać sterylizatora MULTI UV-C.

Filtr VERSAMAX FZN-1
Wymiary-163x117x228
rekomendowana pojemność akwarium [l]- 20 - 40l
zużycie energii [W]- 7,2
Maksymalna wydajność filtra [l/h]- 500

Filtr VERSAMAX FZN-2
Wymiary- 228x117x230
rekomendowana pojemność akwarium [l]- 40-200
zużycie energii[W]- 7,2
Maksymalna wydajność filtra[l/h]- 800

Filtr VERSAMAX FZN-3
Wymiary- 293x117x231
rekomendowana pojemność akwarium [l]- 80-300
zużycie energii[W]- 9,6
Maksymalna wydajność filtra[l/h]- 1200

http://www.aquael.com.pl/
Odpowiedz
Chciałem zakupić kaskadę z tej serii do 25 litrowego akwarium. W sumie myślałem o VERSAMAX FZN-1, ale na jakimś forum przeczytałem, że lepiej wybrać VERSAMAX FZN-2. W sumie sam nie wiem, bo akwarium niewielkie,a chciałbym, żeby filtracja była ok, gdyż obecnie mam z tym problem  :-/
Odpowiedz
Zawsze kupuje się filtr 2x większy niż pojemność akwarium. Także smialo fzn 2 a nawet 3

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
W 27 litrach mam fzn1 i bez problemu daje radę. Jak już większy model to wydaje mi się że fzn2 był by ootymalnym wyborem.

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Dziękuję za rady. Zdecyduję się raczej na FZN2. Może doradzicie mi, na co wymienić znajdujące się w zestawie media filtracyjne (gąbki), bo z tego co czytam w Sieci, to nie są one idealnym rozwiązaniem. Jak na razie w  tym niewielkim akwarium mam filtr Aquael Fan1 Plus, ale mam z nim problem, bo się zapycha. Co trzy dni musiałem go czyścić, inaczej filtracja była prawie zerowa. Po usunięciu rurki zasysającej, a więc od kilkunastu dni problemu nie ma, ale i tak postanowiłem go wymienić na filtr zewnętrzny.
Odpowiedz
Gąbki są ok ale jak chcesz wymienić to na Matrix lub siporax

Odpowiedz
Czy muszę stosować dodatkowo jakieś gąbki, tworzyć warstwy filtrujące, czy wystarczy, że wsypię np. Matrix i będzie ok?
Odpowiedz
Możesz dać sam Matrix możesz dać gąbkę ok 1-2cm i na to Matrix .

Ja robiłem tak że ucinalem z oryginalnych gąbkę właśnie te 1-2cm wkładam na spód koszyka i na to Matrix

Odpowiedz
Tak zrobię. Wielkie dzięki za pomoc  :D
Odpowiedz
Ja musiałen dodać jeszcze gąbkę na wlot aby filtr wyłapywał brud z wody. Koszyki mam wypchane siporaxem mini i ceramiką aquaela.

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
U siebie mam FZN-1 w 25L i musze miec skrecone na 50% bo male ryby nie daja rady jak trafia na wylot wody, tak samo bojownik. FZN-1 jest cichsza od FZN-2, FZN-3 jest za duza do 25L! Na wlot polecalbym przerobic wg poradnika na forum i zainstalowac samodzielnie shrimp protector wlady zastowowac gabke ktora jest seryjnie zamontowana i drugi koszyk wymienic wklad na biologie wedlug uznania, ja mam lawe wulkaniczna :) warto rowniez zastosowac zeby jeszcze lepiej wyciszyc filtr na calej dlugosci filtra kawalek gabki, ja uzylem maty pod akwarium. Filtra u mnie zeby uslyszec to trzeba sie wsluchac!
Odpowiedz
Zależy mi na tym, aby filtr był jak najcichszy, bo akwarium stoi w pokoju syna. Dzięki za rady!
Odpowiedz
Tak więc Aquael Versamax 2 jest już u mnie. Jak na razie sprawdza się bardzo dobrze i o dziwo (jak dla mnie) nie jest wcale głośny. Ponieważ akwarium przeniosłem z pokoju syna do jadalni, nie muszę kombinować z jego dodatkowym wyciszeniem. Mniejszy kosz wypełnił Matrix, w większym zostawiłem gąbkę. Początkowo miałem odwrotnie, ale zmieniłem, gdyż miałem "mleczną" wodę po restarcie.
Odpowiedz