Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[25L] Polska - Gammarus Pulex
Wszystko w akwarium (piach, kamulce, badyle i syfek, rośliny, woda) pochodzi z ich naturalnego środowiska. Fragment podwodnego świata w tej 25 - tce, to spokojny odcinek rzeki Gwdy, miejsce w którym powstają drobne wirki. Na kamieniach zatrzymuje się syfek w postaci drobnych części gałęzi, kory itp. Właśnie w takim syfku lubią przebywać kiełże. 

Filtracja - HBL 301; 
Roślinność - rzęsa trójrowkowa (Lemna trisulca L.), Jeżogłówka pojedyńcza (Sparganium emersum); 
Oświetlenie - lampeczka biurkowa - 15W; 
Życie - kiełże 30 sztuk. 
Na początku baniak wyglądał tak: 
[Obrazek: nRYbUvY.jpg]

Po kilku miesiącach rzęsa trójrowkowa zanikła, jeżogłówka się przyjęła i nie ma mowy o jej zimowaniu. Oczywiście doszły liście:

[Obrazek: Nv6X7dd.jpg]

Kiełże się rozmnażają. Kopulację kiełży oraz próby w podawaniu różnorakiego pożywienia można zobaczyć w moich filmach. Oprócz kiełży, w akwarium jest jeszcze larwa chruścika i polskie ślimaki. 

Jak akwarium się prezentuje teraz można zobaczyć w poniższym filmiku: 

Mój kanał na youtube:   Nantai TV
Odpowiedz
Jest i Nantai !!!urde, to niesamowite, że to co mamy pod ręką i blisko siebie nie znajduje się w naszych akwariach :)
Fajnie to wygląda kolejny raz powiem. Zazdraszczam tych brzydali  bardzo, bardzo. Ale jak dane nam będzie latem się spiknąć tam gdzie mamy się spiknąć- to popolujemy razem :D
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Twoje szkiełka zawsze budzą mój podziw, niby obrazują to co mamy pod nosem a jednak znamy to tak bardzo mało.

Edit.
Czy ty jakoś utrzymujesz w tych baniaczkach niższą temperaturę, znaczy jakieś chłodzenie masz zamontowane?
Odpowiedz
(06.01.2017 13:23)YATO-INDA napisał(a): Czy ty jakoś utrzymujesz w tych baniaczkach niższą temperaturę, znaczy jakieś chłodzenie masz zamontowane?

W kiełżetkarium nie posiadam chłodzenia. Przez okres wiosna/lato do teraz nie zauważyłem większego ubytku w obsadzie. Jedynym chłodzeniem jest wietrzenie pokoju w którym znajduje się baniak.
Odpowiedz
Te zmiany pór roku w akwarium – coś pięknego!
Czekam na zimę ;)
Odpowiedz
Piękne są te „nasze wody”, takie klimatyczne i tyle życia w nich.
Odpowiedz
Piękna natura .pokazuje piękno naszych wód.
Odpowiedz
Coś nowego tutaj wymyśliłeś? Jakieś zmiany, czy coś? Jak się ma akwarium?
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Nic nowego nie wymyśliłem. Zmian jak zawsze u mnie nie ma, akwarium żyje własnym życiem, a niedługo kolejny projekt. Niech tylko życie nad wodą się przebudzi, to na pewno coś do baniaka przytargam. Myślę o powrocie do racicznic oraz kolejnego ślimaka polskiego i ośliczek, oczywiście wszystko biotopowo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości