Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szwankująca karta sieciowa
Mam problem ze stabilnością łącza internetowego.

Zauważyłem że jak załączam do ściągnięcia duży plik to derastycznie spada wydajność internetu na laptopie.

Wymiana routera nie pomogła.

Czyżby problem był po stronie karty sieciowej ?

Szwankujące sterowniki ?

Może Reinstalacja windowsa ?
Odpowiedz
A robiłeś test łączą na speedtest?

Pobierasz po WiFi czy po kablu?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Po wifi
Odpowiedz
To sprawdź czy po kablu masz takie same objawy.

I czy dobrze rozumiem jak zalaczasz ściąganie to nie pobiera pliku z pełną predkoscia ( jakie masz łączę?) czy po załączeniu pobierania pobiera z pełną prędkością deklarowany w umowie ale na przeglądarce nie da się nic zrobić?.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Jaki masz dysk?
Odpowiedz
Ja bym udostępnił jakieś ISO z 4GB na jednym komputerze wewnątrz sieci i ściągał na drugim. Wtedy sprawdzisz niezależnie od łącza i serwerów z których próbujesz ściągać.
Odpowiedz
(23.05.2019 08:55)simon napisał(a): Ja bym udostępnił jakieś ISO z 4GB na jednym komputerze wewnątrz sieci i ściągał na drugim. Wtedy sprawdzisz niezależnie od łącza i serwerów z których próbujesz ściągać.
(23.05.2019 00:36)raiders napisał(a): To sprawdź czy po kablu masz takie same objawy.
koledzy dobrze radzą. Od siebie dodam tylko żebyś zobaczył zajętość sprzętu w menedżerze zasobów przed rozpoczęciem ściągania i w trakcie.
Napisz jeszcze jakie masz łącze i w jakim standardzie WiFi nadajesz w routerze i jaką kartę sieciową ma laptop (b/g/n150/n300/ac ???).
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Sytuacja wygląda tak:

KArta sieciowa działa w pasmie 2.4GHZ i tylko w nim może działać, B/g/n 150

NAjczęściej zacina się przy pobieraniu dużych plików po kilku minutach od wystartowania.

Zauważyłem także że dość często nie mam pełnego zasięgu a router jest w tym samym pokoju ok 2 metry dalej.

Inny sprzęt jaki mam ma cały czas komplet i to bez różnicy czy będzie 2.4GHZ czy 5 GHZ (telefonu komórkowe).

Internet potrafi mi się ostatnio zaciąć nawet na przeglądaniu. Pomoże wtedy wyłączenie i włączenie karty wifi.

Wczoraj zrobiłem odświeżenie Windowsa 10 ale to nie pomogło.

JEst tak że przed dłuższy czas działa jak należy a później przestoje przez kilka minut a najczęściej pomaga właśnie wyłączenie i włączenie kart sieciowej.

Nie wiem czy to ważne ale mam diodę informującą o tym czy włączona jest karta sieciowa. I ta dioda zawsze była biała a teraz jest pomarańczowa. Jak włączenie F12 to dioda nie zmienia koloru na biały ale karta sieciowa działa.
Odpowiedz
Sprawdź czy są dostępne nowsze sterowniki do karty.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości