Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akwarium po gryzoniach?
Witam,
Tak się złożyło, że ktoś pozbył się "akwarium" po gryzoniach i zastanawiam się, czy mógłbym je wykorzystać jako typowe akwarium dla ryb? Jest ono z trzema półkami. Wymiary 60/30/45.
Odpowiedz
Pytanie czym się pozbyć pozostałości po urynie, oraz jaki jest wieki i kondycja tego akwarium.
Odpowiedz
Z dezynfekcją nie będzie problemu. Ale jak wymiary, grubość szkła, klejenie? Wstaw foto, napisz coś więcej.
Według mnie to coś bardziej dla żółwików, zalać tylko część wodą, półki im się przydadzą.
Odpowiedz
Zapach tego "akwarium" bardzo nieprzyjemny, nie wyobrażam sobie jak coś tak śmierdzącego można trzymać w mieszkaniu, a może to kwestia przyzwyczajenia. Dziś tylko pozbyłem się trocin i nie chcę myśleć czego jeszcze, poza tym zalałem je trochę wodą i jak mi się jutro uda to umyję i wówczas zrobię zdjęcie. Ogólnie wygląda dobrze, ale grubość szkła chyba za mała, bo na oko około 3-4 mm, więc nie wiem czy będzie ok przy wysokości około 45 cm ???
Odpowiedz
Cześć. Przerabiałem próby wykorzystania szkła po gryzoniach na "normalne" akwarium. Ogólnie nie polecam, ponieważ u mnie prawie doszło do tragicznego wypadku... Szkło może nie wytrzymać, a co najmniej nie być dostosowane do wypełnienia go wodą. Po prostu ja nie polecam. :P
Odpowiedz
To prawda, nie nadaje się.
Odpowiedz
Pytanie, czy akwarium było robione pod kątem gryzoni, czy było akwarystyczne do którego wsadzono gryzonie? Jeżeli to pierwsze to odpada. Jak długo służyło "szczurom"? Silikon akwarystyczny ma to do siebie, że bez kontaktu z wodą, po kilku latach może skruszeć i akwarium rozszczelnia się. Jak duże jest to akwarium, że warto ryzykować? Samo szkło wcale nie jest drogie, większość kosztów przy zakładaniu akwarium pochłania pokrywa z oświetleniem oraz filtr - przy nich szkło to tylko ułamek ceny.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości