Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warczący filtr
Witam mam JBL 900e i niestety zaczął warczeć nie miałem nigdy takich problemów może jakieś pomysły jak się tego pozbyć, dodam że swoje lata już ma i podejrzewam wirnik.
Odpowiedz
Wściekły wirnik najprawdopodobniej.
Odpowiedz
Tego się obawiałem czyli wymiana wirnika i ośki.
Odpowiedz
Udało się zlikwidować warczenie, między łopatkami a magnesem jest szczelina wirnik można obracać nieco w lewo i prawo. Zakleiłem tą szczelinę klejem na gorąco i jest cisza. To tak w ramach informacji dla innych borykających się z tym problemem.
Odpowiedz
Klej na ciepło puści po pewnym czasie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
(10.02.2019 18:35)piotreksliwa11 napisał(a): między łopatkami a magnesem jest szczelina wirnik można obracać nieco w lewo i prawo.
Jeśli to sprzęgło (tak jak np. w Eheim Classic), to tego typu naprawa jest ryzykowna. Producent po to to zrobił, żeby filtr łatwiej startował. Likwidacja tego luzu może spowodować, że któregoś pięknego dnia filtr nie wystartuje. Na przykład po zaniku 230V.
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
Tak mam tego świadomość ale na chwilę obecną mam spokój, kupiłem go używanego a u mnie pracuje już ładnych parę lat więc myślę o kupnie nowego. Myślę że inwestycja w wysłużony sprzęt nie ma sensu.
Odpowiedz
(11.02.2019 09:56)piotreksliwa11 napisał(a): Myślę że inwestycja w wysłużony sprzęt nie ma sensu.
Jeśli jesteś zadowolony i filtr jest wystarczający do Twojego zbiornika, to te 56 złotych ma sens :)
Moim zdaniem tylko.
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
Zaczyna odpadać plastikowy rant tam gdzie jest uszczelka pod głowicą wymieniłem uszczelkę i na razie nie przecieka. Ogólnie to dobry filtr ale wszystko ma swoją wytrzymałość.
Odpowiedz
To zmienia postać rzeczy :)
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
Zamiast wymienić co chwilę następnie elementy chyba lepiej będzie kupić nowy.

W tym miejscu wymieniam aqwa na 200l i myślałem o Tetra ex800 Plus
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości