Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smart Touch Switch -włącznik dotykowy
Może ktoś z Was ma rozwiązanie problemu.

W puszcze od włącznika mam tylko fazę, nie mam przewodu Neutralnego.

Niestety schemat wymaga tego przewodu.

JAk podłączyłem włącznik bez N tak że do L podłączyłem przewód z prądem a do L1 przewód który daje prąd przy przełączniku.

Niestety nic nie zareagowało, włącznik nie zaświecił na niebiesko. Echo

NA chcemacie widać kondensator, nie mam go w komplecie. Ale o ile dobrze czytam to ten kondensator musiałbym podłączyć do L1 oraz do N ?

Czy tylko do L1. JEsli tak to wyeliminowałbym kłopot z brakiem N.

W załączeniu schemat

ps. są mozę jakies adaptery do zmian z mocowania podtynkowego śrubowego na starczy typ z zaciskami. Niestety nie mam puszek z otworami na śruby.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
mam chyba rozwiązanie problemu z mocowaniem śrubowym. Musiałbym kupić takie zaciski z prostokątnymi podkładkami. JAk to fachowo się nazywa :)? Abym nie tłumaczył w LEroy pół godziny o co mi chodzi. Oraz czy mozna takie coś kupić osobno.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Musisz podłączyć przewód neutralny. To nie kondesator tylko transformator. Co do końcówek podaj przekrój przewodu i średnice śruby to mogę urzyczyć Ci kilka końcówek.
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
Dzięki Irek

Co do Ad1 to bez neutrala ani rusz, jutro zwracam i zamawiam wersję bez neutrala.

Ad 2 sprawdze jutro srednicę śruby, przekroj przewodu ma znaczenia do tych końcówek ? zatrzasków ?

Potrzebne mi one by zamienić mocowanie śrubowe na te starsze zatrzaskowe :) czyli do śruby daję zatrzask z prostokątną podkładką aby nie okręcała się i mam po kłopocie :)

Przewód mam półtorówkę
Odpowiedz
Średnica śruby bedzie potrzebna.
Odpowiedz
(23.01.2019 00:01)Patryk napisał(a): Co do Ad1 to bez neutrala ani rusz, jutro zwracam i zamawiam wersję bez neutrala.
Nie ma takiej wersji przełączników "smart". Musisz zasilić elektronikę a do tego jest potrzebny L i N. W puszce przełącznika masz tylko 1 przewód?

Nie bardzo ogarniam jak to ma działać z transformatorem?
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
(23.01.2019 12:56)cypeks napisał(a):
(23.01.2019 00:01)Patryk napisał(a): Co do Ad1 to bez neutrala ani rusz, jutro zwracam i zamawiam wersję bez neutrala.
Nie ma takiej wersji przełączników "smart". Musisz zasilić elektronikę a do tego jest potrzebny L i N. W puszce przełącznika masz tylko 1 przewód?

Nie bardzo ogarniam jak to ma działać z transformatorem?
A nie chodzi żółto-zielony przewód, uziemienie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Ciekawostka kolejna, na rysunku opis "transformator" a w opisie "kondensator". Chyba, że jedno i drugie trzeba zastosować?

(23.01.2019 12:59)Mateusz napisał(a): A nie chodzi żółto-zielony przewód, uziemienie?
Na schemacie nie ma nic takiego.
Odpowiedz
Czasem trzeba przy ledach zastosować kondensator aby nie żarzyły się . Taniość.
Pisałem o tym parę razy, ale Cyprian masz rację co do braku zera .
Chyba że mechaniczny dotykowy wyłącznik ktoś wymyślił lub jest błąd na rysunku .
Odpowiedz
https://allegro.pl/oferta/b-line-wlaczni...7794119086

Tutaj mamy włącznik z wifi bez przewodu neutralnego.

ps. w dwóch poprzednich mieszkaniach nigdy nie miałem przewodu N przy włącznikach. Są tylko dwa przewody. Faza gdzie idzie ciągle prąd oraz drugi przewód który w czasie włączenia światła zwierany jest i przechodzi przez niego prąd. (chyba że coś pomieszałem ale tak to u mnie działało) - i zawsze tylko dwa przewody. Chyba że był włącznik na dwie kliknięcia to 3 przewody.

PRzewód neutralny prawdopodobnie idzie od lampy prosto do puszki. Bo u mnie go nie ma.

Nie miałem w swoich mieszkaniach innych instalacji a obie instalacje miały nie więcej niż 20 lat. Oczywiście miedziane.

(23.01.2019 00:06)Irek napisał(a): Średnica śruby bedzie potrzebna.

Irku 3 mm.
Odpowiedz
Gdzie i kiedy chcesz podjechać wyłączając dzisiejszy dzień.
Odpowiedz
Dostosuje sie do ciebie :). Zadzwonie do ciebie jutro pasuje :)?
Odpowiedz
Okej.
Odpowiedz
(23.01.2019 17:02)Patryk napisał(a): Tutaj mamy włącznik z wifi bez przewodu neutralnego.
Trochę poszperałem na ten temat i technologia wykorzystuje różnicę potencjałów od strony "żarówki". Takie wyłączniki działają zawsze z tradycyjną żarówą, większość ze świetlówką kompaktową i bez modyfikacji nie działają z żarówkami led. W przypadku LED trzeba bocznikować kondensatorem o odpowiednio dobranej pojemności.

(23.01.2019 17:02)Patryk napisał(a): Faza gdzie idzie ciągle prąd oraz drugi przewód który w czasie włączenia światła zwierany jest i przechodzi przez niego prąd. (chyba że coś pomieszałem ale tak to u mnie działało) - i zawsze tylko dwa przewody.
W przypadku mechanicznego wyłącznika będzie to działało, w przypadku smart musisz zasilić elektronikę i cewkę stycznika elektromagnetycznego, więc sprawa się komplikuje.

Edit: doczytałem, obsługuje WiFi
Odpowiedz
Ten kondensator to zapewne Led adapter który oferują.
Odpowiedz
Pewnie tak. Ciekawy jestem jak to działa w praktyce, bo wcale nie jestem pewien, że obędzie się bez komplikacji - oby nie. Jeżeli wypróbujesz to napisz jak się sprawuje takie rozwiązanie.
Odpowiedz
Ok dam znać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości