Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aquael Ultramax 2000
Mateusz pisze o eheim 2222 i 2224 które są przrklamane i realne przepływ dużo niższy.

Nie ma idealnie :)
Odpowiedz
(14.01.2019 01:17)Patryk napisał(a): Mateusz pisze o eheim 2222 i 2224
Są to dwa filtry producenta,który ma w ofercie dużo filtrów. Nie jestem pewny, ale one już nie są produkowane (jeśli jest inaczej to poprawcie mnie).
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Tak zastąpili je. Chciałem pokazać że w ofercie każdego producenta są kwiatki :).
Odpowiedz
Otworzyłem dzisiaj filtr. Akwarium co prawda świeże ale jakieś zanieczyszczenia prefiltr wyłapał.

[Obrazek: 64e789465c2082c436a315b52d11af3e.jpg]

A z taką siłą "dmucha"filtr. Powierzchnia tafli to 150cm x 50 cm.

https://youtu.be/qa0VnBMVzQ4

Jak widać cała tafla wody jest ruszona.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Mateusz interesuje mnie kultura pracy tego filtra jak bardzo jest słyszalny masz porównanie do ikoli?

Druga sprawa przepływ, bawiles się w może pomiar wiaderkowy? Ile litrów na godzine to przepompuje?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Szkoda MAteusz że na filmiku nie widać jak wysoko ustawiony jest wylot.
Odpowiedz
(25.01.2019 09:35)raiders napisał(a): Mateusz interesuje mnie kultura pracy tego filtra jak bardzo jest słyszalny masz porównanie do ikoli?

Druga sprawa przepływ, bawiles się w może pomiar wiaderkowy? Ile litrów na godzine to przepompuje?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Nie mam porównania do Ikoli. Po otwarciu filtra mam wrażenie że jest ciszej.

Chciałem zrobić pomiar "wiaderkowy"ale nie mogę się zmusić dontego.
(25.01.2019 10:02)Patryk napisał(a): Szkoda MAteusz że na filmiku nie widać jak wysoko ustawiony jest wylot.
Przemek, podjadę i zmierzę, na szybko napiszę że jest pomiędzy 5 cm a 10cm pod taflą.

Edit:
Środek wylotu jest na 7 cm a najniższa część na 8 cm pod taflą.

Odpowiedz
Tak jak Mateusz kupiłem ultramaxa 2000. Jestem z niego zadowolony choć jest głośniejszy niż dwa jbl e901. Prefiltr jest dobrym rozwiązaniem a mechanizm zalewoey dużo łatwiejszy niż w jbl. Jedno mnie tylko irytuje. Chciałem sprawdzić sobie prefiltr, otworzyłem, wyczysciłem i ponownie zamknąłem. Teraz w nieregularnych odstępach czasu z wylotu leci powietrze w postaci mgiełki. Raz nawet wirnik się zatrzymał a innym razem wirnik kręcił a woda nie płynęła. Jaka może być tego przyczyna? Czy wystarczy poruszać nim bo gdzieś dostało się powietrze podczas czyszczenia?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Poruszaj nim na boki, powinno pomóc. Mimo że mam go krótko to otwierałem już dwa razy filtr i nie miałem takich problemów.

Odpowiedz
(03.02.2019 15:42)matnaw napisał(a): Raz nawet wirnik się zatrzymał

Jesteś pewien? Sam ruszył ponownie?
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
Sam nie ruszył. Musiałem przechylić na bok i potrząsnąć. Teraz po podmiane dzisiejszej poprzechylałem go na wszystkie strony delikatnie i jeszcze dużo powietrza z niego wyleciało. Od tej pory spokój. Wkłady masz standardowe w nim?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
W pierwszym koszu od dołu zostawiłem wate, później w dwóch kolejnych ceramika i oryginalne gąbki w dwóch pozostałych.

Odpowiedz
Po 9 miesiącach filtr nadal uważam,że jest godny uwagi.
Lecz mam jedno ale...mimo że jest prefiltr to muszę go raz na dwa miesiące otworzyć i przepłukać wkłady. Prefiltr (oryginalna gąbka) jest na tyle "rzadki" że wyłapie grubsze zanieczyszczenia, u mnie np resztki liści, reszta leci na wkłady.

Zastanawiam się na zastosowaniem HW-603A. Aby nie otwierać tak często głównego kubła.
Odpowiedz
Zmien gąbkę na gęstszą 30-45ppi ale licz się ze przepływ spadnie nieco
Odpowiedz
Ale to i tak będę musiał otwierać pokrywę od prefiltra i to jeszcze częściej. Chciałbym jednak ruszać jak najmniej główny filtr. I mam ten kłopot,że przy otwarciu prefiltra jakaś ilość wody wycieka do szafki.
Odpowiedz
Używałem HW 602 z Ikolą 600max i dawał rady ,wkłądy oryginalne gąbki . Płukałem co 2 tyg .... raz zapomniałem i nie płukałem przez miesiąc ... zadanie swoje spełniał
Odpowiedz
Zrób Mateusz Hamburga jako prefiltr .
Prościej , szybciej i nie będzie się zapychał .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości