Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aquael Ultramax 2000
(10.01.2019 23:37)raiders napisał(a): 0,5lita Matrixa
Poważnie myślisz, że to zasługa Matrixa?
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
Biologi, bakertii.
Podłoża też dużo nie mam raptem 2-3cm zepchnięte pod przednia szybę które i tak jest przekopywane codzienne

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
@rhino, taki Matrix np "Średnica pojedynczego ziarna wynosi około 10mm, a całkowita ich powierzchnia w jednym litrze to powyżej 700 m2, co odpowiada 170 litrom plastikowych bioballi."
Odpowiedz
@Kathe
testowałem to w mocno obciążonych zbiornikach hodowlanych. To i kilka innych "dobrych" ;)
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
1000 zł za 1250l - grubo
860 zł za 2500l - promocja .
Nie jestem przedstawicielem fluvala ani cs Frey
A zwykłym użytkownikiem .

Z ceramiki -popatrz na http://www.csfrey.pl/nano-tech.html
Odpowiedz
Oase to filtr nie dla wymagających, a dla snobów. Tańszy i wydajniejszy jest eheim. Nie mówiąc już o np tym ultramaxie czy też ikoli, fluvalu jeszcze tańszych i znacznie wydajniejszych. A grzałka w środku za te parę stów więcej to tylko oznaka tego co pisałem wyżej. Dobra przepływowa grzałka to kosz 100 zł...
Odpowiedz
Wojtas, ale który ma prefiltr z nich? Grzałka przepływowa fajna sprawa ale dodatków rzecz która może coś cieknac. A hydor którego miałem z czasem przeciekal.

Co powiesz o fluval g6 to dopiero dla snobow :).
Odpowiedz
Ale Fluval ma przynajmniej doświadczenie w filtracji. I ma wyświetlacz ;)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Nie zrozumcie mnie źle, nie krytykuje zakupu Patryka bo to jego wybór, ale jak zobaczyłem tego g6 to pierwsze skojarzenie z drukarką :P.

Jak dla mnie to za skomplikowana zabawka ma się tam co psuć, oby się nie psuło..
No ale przynajmniej na papieru te fluval ma 2400l/h to myślę że z 1800realne powinno być

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Raiders :) ta drukarka ma kilka ciekawych opcji :)

Te niby proste filtry też się sypią :)

EHEIM np ten moj 2076 mia łwadliwą pompę zalewową, dopiero jak ją wymienlem bylo ok. Inna konstrukcja. - Prozaiczna rzecz ale nie powinna się zdarzyć w tej klasie filtrów.

EHEIM 2213 2215 2217 - to małe traktorki bez pompy zalewowej. Dlaczego traktorki ? Bo uwielbiają wpadać w drgania. Wirniki też do najwytrzymalszych nie należą :)

Fluval seria 205 i pokrewne. Niby ok a jednak mimo nowych uszczelek potrafią przeciekać gdy jest obniżone ciśnienie w kuble.

EHEIM 2222 2224 itp - na papierze przepływ ok a w realu sporo niższy biorąc pod uwagę sklonnośc do jedzenia prądu :)

JBL - i ich słynny lewy obieg :)

Tetra wersja EX - która potrafi cieknąć bez powodu (powód jest pozniej w głowicy :)), do tego dwa razy miałem sytuację ze pekał plastik na aquastopach.

Filry HW - ekstremalnie tanie i głośne, materiał łamliwy ale części tanie. JEst to tani filtr aby tylko pchał wodę. Nie oczekuje się od niego super wydajności, cichej pracy. Ot budżetówka.

Jest tego sporo.

Ostatnio widuje coraz więcej filtrów chichiros wzorowanych na filtrach ADA. Cena jak na chińczyka spora. Ale właśnie materiał z jakich zrobione są.

Fluval G6 - ma wyswietlacz (niby nie potrzebny) ale dzięki niemu masz pogląd do przewodności wody (fajna rzecz do kontroli jakości wody - czy coś sie nie dzieje w zbiorniku), mierzy temperaturę, informuje cię o spadku wydajności, o potrzebie wymiany mediów. To wszystko nie jest niezbędne. Ale to jak z lusterkami w aucie - są auta bez podgrzewania jak i z podgrzewaniem.

Liczę że fluval nie oszczędzał na elektronice i pochodzi długo. Czas pokaże czy to był dobry wybór.

No i ta bezcenna rzecz jaką jest dla mnie zewnętrzy prefiltr :)

Będzie bronił filtrów Oase do czasu aż nie wyjdzie że mają jakąś wadę techniczną. Jesli jej nie będą posiadały to wg mnie filtr ciekawy. Grzałka w filtrze ale łatwo demontowalna nie zintegrowana z korpusem (brawo), prefiltr spory prosty w konstrukcji. Gruby plastik - to wszystko kosztuje.

Nie możemy go porównać do filtra za 200- 300 zł.

A przykład kaskad: Aquael FZN-3 - nie jest tania ok 140 zł za małą konstrukcję. Ale jednak płaci się za to. Kaskady Seachema jeszcze droższe ale jakość wykonania kultura pracy to bardzo ważne.

Piszę to po kilku latach użytkowania, serwisowania różnych kubłów

Sam długo byłem zwolennikiem prostych rozwiązań i dalej jestem ich fanem. Ale wszystko zależy od zapotrzebowania.

ps. ludzie często nie oszczędzają na świetle a one niby tylko świeci a na kubłach już tak :).
Odpowiedz
Patryk, rozumiem.ze użytkowałeś wszystkie filtry, które wymieniłeś? Czy może opierasz swoje osądy się na opiniach w internetach?
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Uzytkowalem lub serwisowalem.

Każda z firm ma swoje wady :). Ikola nie sypnela się ale uzytkowalem tylko kilka miesięcy. A to przepływ miała mniejszy niż deklarowane było.
Odpowiedz
Ja od 8 lat użytkowałem wyłącznie Fluvala (nie licząc jednorazowej i krótkiej przygody z HW). I teraz, gdyby zmieścił by mi się do szafki, byłem gotowy kupić FX4.
Chyba miałeś pecha że trafiałeś na wadliwe egzemplarze i teraz sądzisz że trzeba wydawać połowę wypłaty (albo i więcej) aby mieć dobry filtr.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Mateusz :)

Myślę ze z 50-70 filtrów się przewineło u mnie lub u klientów. Mówie o filtrach które miały conajmniej 1 rok użytkowania.

Co do kasy pisałem można kupić filtr prosty i dobry. Ale nie będzie to niska półka. O ile ceni się poziom hałasu, wydajność, kształtki.

Najwięcej miałem do czynienia z EHEIM i mocno przereklamowane :) - cena zawyżona do jakości. Aczkolwiek dobre filtry :)

Fluvala FX nie miałem i nie serwisowałem ale różne opinie są o tym filtrze po dłuższym użytkowaniu.
Odpowiedz
(13.01.2019 15:23)Patryk napisał(a): EHEIM 2222 2224 itp - na papierze przepływ ok a w realu sporo niższy biorąc pod uwagę sklonnośc do jedzenia prądu
8W filtr prądożerny?
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
(13.01.2019 21:21)Patryk napisał(a): cena zawyżona do jakości. Aczkolwiek dobre filtry
Chyba trochę się to gryzie ze sobą.
Odpowiedz
(13.01.2019 23:48)Irek napisał(a):
(13.01.2019 15:23)Patryk napisał(a): EHEIM 2222 2224 itp - na papierze przepływ ok a w realu sporo niższy biorąc pod uwagę sklonnośc do jedzenia prądu
8W filtr prądożerny?

Porównując konkurencyjne filtry. 

Jeśli porównasz pobór mocy to konkurencja ma mocniejsze filtry. 

Tu czyste porównanie realny przepływ wody do ilości zużycia prądu.

(13.01.2019 23:50)Mateusz napisał(a):
(13.01.2019 21:21)Patryk napisał(a): cena zawyżona do jakości. Aczkolwiek dobre filtry
Chyba trochę się to gryzie ze sobą.

Dlaczego?

Dobre filtry za cenę nieadekwatna do możliwości. Jeśli cena nie gra roli to dobry wybór. 

Jeśli zaś szukasz filtra o porównywalnej jakości wykonania to eheim będzie droższy i to nie o kilkanaście złotych.
Odpowiedz
(14.01.2019 00:34)Patryk napisał(a): Jeśli porównasz pobór mocy to konkurencja ma mocniejsze filtry. 
Mocniejsze czyli bardziej prądożerne. Patryk coś błądzisz.
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
(14.01.2019 00:42)Irek napisał(a):
(14.01.2019 00:34)Patryk napisał(a): Jeśli porównasz pobór mocy to konkurencja ma mocniejsze filtry. 
Mocniejsze czyli bardziej prądożerne. Patryk coś błądzisz.

Efektywniejsze Irku. 

Przy tym samym poborze prądu większy przepływ wody. Mówię tu o filtrach 2222 2224 nie o całej gamie filtrow eheim.
Odpowiedz
(14.01.2019 00:34)Patryk napisał(a): Porównując konkurencyjne filtry. 

Jeśli porównasz pobór mocy to konkurencja ma mocniejsze filtry. 

Tu czyste porównanie realny przepływ wody do ilości zużycia prądu.

Średnio na przepompowanie 1 litra wody filtry potrzebują ~0.012W (o ile dobrze liczę)
Ultramax 0.012
Eheim 2217 clasic - 0.02
Fluval G6 0,011
Fluval fx4 0,011
Oase BioMaster 600- 0.017
HW 304B - 0,027
NCF 1200 - 0.016
JBL e901 - 0.012
Ikola 600Maxx 0,012

Tak ogromnych różnic nie ma, nie licząc HW (chociaż Wojtek mierzył i pobiera mniej niż podane w danych producenta).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości