Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aquael Ultramax 2000
Pomimo wielu negatywnych opinii, znalezionych na internecie ( tym takich,że "czytałem że cieknie i nie polecam") zdecydowałem się kupić filtr jak w tytule.

Dzisiaj filtr przyszedł, zakupiłem go w Trzmielu

Sam filtr wydaje się być zrobiony solidnie, wszystko fajnie spasowane. W porównaniu do mojego dziadka Fluvala wydaje się dość spory.

Ady dostać się do wnętrza kubła trzeba odpiąć cztery, dość masywne klamry. 

Lecz po ich otwarciu ukazały się kolejne, już mniejsze zamknięcia.

Po otworzeniu dużych zamknięć mam dostęp do prefiltra,  w którym jest gąbka, jak na mój gust o zbyt dużej gradacji. 

Po ściągnięciu głowicy nie ma większych problemów aby dostać się do wirnika. Zabezpieczenie należy odkręcić w przeciwną stronę co ruch wskazówek zegara i można wirnik wyciągnąć.

W filtrze jest 5 koszyków,wraz z mediami filtracyjnymi Aquaela. Od dołu dwa koszyki z włóknina, koszyk z ceramiką, koszyk z gąbką, ostatni koszyk również z dość gęstą gąbką mająca za zadanie (chyba) wyłapać zanieczyszczenia by nie poszły na wirnik.

Co mnie zaskoczyło to że uszczelki i gniazda są wysmarowane fabrycznie wazeliną, silikonem.

Filtr ogólnie robi dobre wrażenie, zrobiony z dobrej jakości plastiku, zamknięcia robią wrażenie że ciężko jest je zepsuć.
Zalanie filtra nie udało mi się, tak jak to jest na filmikach, za pierwszym pociągnięciem dźwigni, a dopiero za trzecim. Chociaż we Fluvalu musiałem się trochę napompować aby zaciągną wodę.

Jeszcze mocowanie węży (16/22m) do rurki wlotowej i wylotowej jest na wcisk. Sama rurka też jest gładka i dla bezpieczeństwa skręciłem je na zacisk skręcany śrubką. 

Po włączeniu filtra musiałem kilka sekund zanim woda poleci z wylotu. Samo odpowietrzenie trwało może z minutę, i nie musiałem ruszać filtrem na boki.

Co do głośności to trudno mi powiedzieć czy jest głośny. Gdy siedzę na narożniku (jakieś 3 m od szafki) słyszę lekkie buczenie.

Chodzi dopiero jakieś półtora godziny i nie cieknie ;)
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Ta gruba gąbka, to chyba reklamowany "prefiltr", jeżeli tak to uważam, że ta gradacja jest OK - nie będzie się zapychać a grubsze śmieci wyłapie. Włókninę proponuję od razu wywalić i w jej miejsce dać gąbkę: 30ppi jeżeli nie chcesz za często tam zaglądać lub 45ppi jeżeli zależy Ci na klarownej wodzie.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
A ile kosztował?
Też bym wywaliła włókninę dała coś sensowniejszego.
Zaktualizuj wątek po pierwszym czyszczeniu filtra i jego ponownym zalewaniu z pełnymi rurkami ;)
Odpowiedz
Ja przymierzam się do oase biomaster
Odpowiedz
(10.01.2019 13:27)Kathe napisał(a): A ile kosztował?
Też bym wywaliła włókninę dała coś sensowniejszego.
Zaktualizuj wątek po pierwszym czyszczeniu filtra i jego ponownym zalewaniu z pełnymi rurkami ;)
483 zł z przesyłką
Wata na razie zostanie. Jeszcze trochę pogrzebie w zbiorniku i niech wyłapuje syf z wody.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(10.01.2019 13:51)Patryk napisał(a): Ja przymierzam się do oase biomaster

Ostro go testujemy, ale ja już sobie zamówiłem 600-tkę ;)

Przepraszam, za OT.
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
(10.01.2019 14:27)rhino napisał(a): Ostro go testujemy, ale ja już sobie zamówiłem 600-tkę
Dla mnie jedna był zbyt drogi.
Odpowiedz
Bo jest drogi. Niestety.
Jednak lenistwo u mnie wzięło górę i zdradziłem jednego ze swoich E2228 :)
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
(10.01.2019 14:53)rhino napisał(a): zdradziłem jednego ze swoich E2228
Coś tam u was czytałem ;)
A co do Unimaxa 200 to siedzę właśnie w salonie i słyszę jak jeszcze puszcza powietrze, czyli w zakamarkach jeszcze gdzieś zostało trochę powietrza.
Odpowiedz
(10.01.2019 14:57)Mateusz napisał(a): w zakamarkach jeszcze gdzieś zostało trochę powietrza.
A pobujałeś nim trochę?
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
Jak tylko wszedłem do domu, wypluł trochę powietrza.
Odpowiedz
(10.01.2019 14:27)rhino napisał(a):
(10.01.2019 13:51)Patryk napisał(a): Ja przymierzam się do oase biomaster

Ostro go testujemy, ale ja już sobie zamówiłem 600-tkę ;)

Przepraszam, za OT.

Ja też planuję 600 :)

Dla mnie ma dwa wielkie plusy:
- prefiltr łatwy do demontażu i spora powierzchnia do wchłaniania syfów
- demontowalna grzałka :)

Niby proste rzeczy a konkurencja o tym nie pomyślała. Nieraz mam wrażenie że twórcy filtrów nie testują swoich zabawek pod kątem wygody eksploatacji.

Koniec OT :)

Oby Unimax był tym dobrym wyborem :)
Odpowiedz
Ja się za stanawiam za co płacimy ten 1000zl przy tym. Bio600?
Bo sucha wydajność 1250l/h to jest śmiech na sali.
Pobór mocy 22w

Za tą grzałkę w filtrze?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
@Mateusz,
jaką pojemność koszy ma ten Ultramax? Pojemność filtra podają wszędzie, ale objętości wkładów nie mogę namierzyć.
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
(10.01.2019 16:23)rhino napisał(a): @Mateusz,
jaką objętość wkładów ma ten Ultramax? Pojemność filtra podają wszędzie, ale objętości wkładów nie mogę namierzyć.
16 litrów pojemność filtra .
Pojemność koszy 1.9litra

I co ci po tej pojemności? Jak to sprawa drugorzędne. Wystarczy dać dobre media 1-1,5l , trochę Gąbki i temat załatwiony.

Co z tego że ktoś nasypie 16l wkładu do filtra jak ten filtr będzie miał wydajność 100-200l/h

Odpowiedz
@raiders, a jeśli ktoś ma duże akwarium wymagające ok 2l "dobrych" wkładów, to musi wiedzieć czy dany filtr je pomieści
Odpowiedz
(10.01.2019 16:29)raiders napisał(a): Wystarczy dać dobre media 1-1,5l

Przepraszam, ale mnie to zaintrygowało.
Jakie są te dobre?
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
(10.01.2019 23:26)rhino napisał(a):
(10.01.2019 16:29)raiders napisał(a): Wystarczy dać dobre media 1-1,5l

Przepraszam, ale mnie to zaintrygowało.
Jakie są te dobre?
Nie za co przepraszać... Siporax, matrix, lawa wulkaniczna, keramzyt , gąbka ppi30-45.
Wszystko co jest "mega" porowate.

Odpowiedz
I 1,5l załatwi temat filtracji biologicznej w dużym akwarium z gęstą obsadą?
Marcin
rhino
www.wawarium.pl
Odpowiedz
Oczywiście w Malawi 300 l ok,40ryb w kuble mam tylko 0,5lita Matrixa i 100g purigen.

Ryby do redukcji.

31.12 ostata podmiana wody dzisiaj robiłem test na no3 lekko ponad 10. Następna podmiana w tą niedzielę

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości