Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Filtr do 450l, Ikola 600Maxx czy inny?
Cyprian. Jak się spisuje Ikola w zbiorniku?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Filtruje. Wydaje mi się, że jest minimalnie głośniejsza niż na początku, jednak w szafce i nie w sypialni zupełnie mi nie przeszkadza, w dzień w ogóle jej nie słyszę. Co do wydajności to zależy czego oczekujesz, jednak te 450l to moim zdaniem max. jaki jest w stanie ten filtr obsłużyć. Generalnie widzę ten filtr w akwarium 300-450l. Jeżeli będziesz miał większe szkło niż moje to celuj w coś większego i bardziej wydajnego.
Poza tym, sprawuje się nieźle, nie zapycha się, jakość wykonania bardzo OK, jak to tej pory nie zauważyłem nigdzie zużycia materiałów. Czyści się go bezproblemowo i w miarę szybko.

Do dużego szkła celuj w któregoś Fluval FX - widziałem na żywo jak ten filtr wygląda i pracuje i powiem - jest moc
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Szkło będzie takie jak Twoje, 450 litrów i mocno zastanawiam się nad Ikolą 600max. Z tym że u mnie planuję mieć więcej korzeni i więcej roślinności.

Odpowiedz
Zainteresuj się Fluval FX, tylko zastanawiam się czy najmniejszy i tak nie będzie za mocny?
Odpowiedz
A obsada Mateusz? Myślę, że przy doborze filtra to raczej obsadę najbardziej należy brać pod uwagę.
Odpowiedz
Jak na razie wiem że główni mieszkańcy to pielęgniczki i najprawdopodobniej skalary.

Odpowiedz
Bierz fx-a 6 - zawsze możesz moc skręcić mu , jeśli nie .bedzie ci nurt pasował . W druga stronę będzie zawsze drożej i gorzej .
Jeden z niewielu filtrów ktore dają radę w moich warunkach - szykuje się na 2 sztukę .
Gdyż ani unimax  700, ani eheim 2080 , ani jbl1901 , ani żaden z podobnych, o których nie pamiętam teraz nie Zbliżył się do wydajności , mocy nurtu na wyjściu do niego .
Mam też na uwadze spadek przepływu wody, .szybkość zapychania , częstotliwość otwierania 
Są to moje własne badania na tym samym zbiorniku - reszta chodziła jako drugi obok 
fx-a
Odpowiedz
Weź sobie 2x ikola 600 na pewno dadzą radę i wyjdzie taniej niż FX i mniej prądu będzie żarło. Mimo tylu opinii o cichości ikoli w porównaniu z hw 303 jest odrobinę głośniejsza. Może była by bardziej cicha bez prefiltra ale jeden i drugi tak samo ma zapięty prefiltr i hw wygrywa  Cool
Odpowiedz
filtracja narurowa wchodzi w grę ? bija na głowe kubełki .
Odpowiedz
Jakoś do HW nie jestem przekonany i przekonać się nie mogę. Jeszcze jest Ikola 1200maxx. Mam trochę czasu aby się zastanowić.

Filtracja narurowa nie za bardzo.

Odpowiedz
Sorrki cypek za offtop  ;)  Nie namawiam cię do hw ale walczę ze stereotypami. Dziś sprawdziłem pobór prądu przez ikole i wynik całkiem niezły 11,2W z prefiltrem przy deklarowanych 17W  Hw 303b ma 17W przy deklarowanych 34W. Przepływ jak widzę identyczny, pojemność zbliżona aczkolwiek ikola jest bardziej praktyczna. Ikola 1200 by chyba załatwiła sprawę tylko trzeba zobaczyć ile miejsca będzie bo to kloc olbrzymi ale pojemność mediów ponad dwa razy tyle co 600
Odpowiedz
Ikola 1200 też jakaś opcja, nie zgodzę się jednak, że 2x600 Ikola 600max wyjdzie taniej od FX-6, którego można dostać poniżej 1000zł.
Co do HW, to miałem do czynienia tylko z HW-302 i filtr taki sobie. Cichy, średnia jakość materiałów (rączki od koszy szybko się urywają), kosze często zacinają się przy wyciąganiu do czyszczenia i bardzo szybko tracił wydajność jak trochę syfu wciągnął. O 303 nie wypowiadam się, bo nie miałem.

Z pozostałych moich doświadczeń z filtrami:
- Ikola 450 i 150 - filtr na zasadzie "może być", materiały całkiem OK, cichy i energooszczędny, jednak ma kilka niedociągnięć konstrukcyjnych, chociaż w 150 działa to trochę lepiej ale to mały filtr.
- Unimax 700 - średnio cichy, przynajmniej w porównaniu z Ikola 600max, dużo bardziej wydajny, jednak ma duży apetyt na prąd. Przy pełnych koszach i po nazbieraniu trochę syfu, bierze pow. 70W. Deklarowane 36W to chyba tylko na biegu jałowym.
Odpowiedz
(05.01.2019 11:26)cypeks napisał(a): Ikola 1200 też jakaś opcja, nie zgodzę się jednak, że 2x600 Ikola 600max wyjdzie taniej od FX-6, którego można dostać poniżej 1000zł.
Co do HW, to miałem do czynienia tylko z HW-302 i filtr taki sobie. Cichy, średnia jakość materiałów (rączki od koszy szybko się urywają), kosze często zacinają się przy wyciąganiu do czyszczenia i bardzo szybko tracił wydajność jak trochę syfu wciągnął. O 303 nie wypowiadam się, bo nie miałem.
2x600 to koszt ok 640 to znacznie mniej niż 1000 chociaż można znaleźć i za niecałe 900. Pobór prądu 2x600 maxx to nominalnie 36W przy FX-6 55W nie mówiąc już o pojemności na media  głośności czy cenie części zamiennych które są wręcz zabójcze. 
Jeśli chodzi o chińczyki  mam ich parę, stare rzeczywiście miały problemy z jakością i spasowaniem ale nowe tego problemu nie mają, no i wydajność vs cena, tu mi się wydaje, że tylko ikola jest konkurencyjna.
Odpowiedz
Za 600 zł fx-6 był półroczny ostatnio - spóźniłem się . Niestety
Druga rzecz - 860zl nówka
Dlaczego fx ?- od 4 lat tylko czyszczę.
A wszystkich innych się pozbywam - póki co

Ale mam dla ciebie Mateusz propozycję jeśli chcesz - JBL 1901 , akurat będę się pozbywał .
Jak dla mnie za słaby - mam go na samych gąbkach
Odpowiedz
Mam 600maxx i uważam go za dobry filtr, ale gdybym miał kupić 2szt. bo 1 byłby za słaby, to wolałbym dołożyć 200zł i kupić FX.
Gdyby to było akwarium 350l z czystym sumieniem poleciłbym 600Maxx, bo w takim akwarium nawet gęsto zarośniętym spokojnie dałby sobie radę. W mojej 450l dołożyłem jakiś czas temu filtr wewnętrzny żeby poprawić cyrkulację wody, bo trochę słabo było a raczej mam sporo wolnej przestrzeni.
Odpowiedz
Na 756l brutto 
Fx-6 
Jbl1901
Aquael 2000 
Skimer odyssey 350l 
Cyrkulator jebao 8000 l 
Szału nie ma - jak to mówię, dlatego dalej szukam innych rozwiazan.
Obsadę mam na 2/3 razy większe szkło ę, nadmiernie przerobiony zbiornik .
Lecz  on spokojnie funkcjonuje , ryby rosną .
To ja chcę mieć wygodę nie ruszania filtracji - dlatego jej słuszny nadmiar , potrzebny w każdym zbiorniku .
Padnie któryś filtr - spokojnie reszta pociągnie bez niego , a w razie czego mam coś zawsze na zapas  :D ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości