Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy zbiornik
Pomału udaje mi się zbijać twardość ogólną. Przed podmianami test pokazał mi GH 22, teraz mam 12 GH.

Ciągle brakuje mi w zbiorniku korzeni, które jak na złość pływają.

Dojdzie do tego, że będę dociskać kamieniami.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Blyxa Japonica daje sobie radę. Z trzech sadzonek wszystkie się przyjęły. Rozsadziłem je w trzech miejscach i każda wygląda inaczej.

Zgubiła dolne liście i wygląda jak palma:
[Obrazek: 9c3425b07da934ce83ee222b72ccef12.jpg]

Ładnie rozrasta się i nawet puszcza rozrasta się
[Obrazek: a58e4bafb0672412eb91b4b00c47c7f8.jpg]

A ta ledwo zipie
[Obrazek: b0327aae64c9f6ba5b070d2342bbe9e1.jpg]

Odpowiedz
Również i w tym zbiorniku życie toczy się powoli.
Roślinki rosną i jest ich coraz więcej.
Na próbę dojdzie jeszcze Lobelia i Staurogyne, a nóż będą rosnąć
[Obrazek: 2c10adc95bf3a1cc8cc176e4a48ed816.jpg]

Odpowiedz
Zbiornik przeszedł małą zmianę. Doszło więcej korzeni, oczywiście sosnowych ;)[Obrazek: ab9c2561702587e8c336093e536b79d9.jpg]

Odpowiedz
Ładnie :) aczkolwiek brakuje mi czegos z prawej strony na 3 plan. Jakiegoś dużego microsorium
Odpowiedz
Z prawej strony jest żabienica, lecz coś nie śpieszno jej do wzrostu.

Odpowiedz
A dla mnie z kolei ideał nic dodawać nic ujmować :)
Zapraszam do oglądania,bądź ewentualnego kupna roślinek :P    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Nhon/

Odpowiedz
Jak dla mnie spoko.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
(13.06.2019 19:31)Mateusz napisał(a): Z prawej strony jest żabienica, lecz coś nie śpieszno jej do wzrostu
A propo właśnie żabienic. Kiedyś to zawsze były najprostsze rosliny wychodzące z akwarium a jak się mi zachciało podłoży aktywnych to żabienice potrafiły mi dosłownie zginąć.
Od dwóch lat usilnie próbuję zaaklimatyzować echinodorus choryzontalis i polegam aż do teraz.(chyba :) ) Co zrobiłem?
Podałem pół pałeczki "easy life Root stick" pod korzenie i powoli puszcza coraz większe i ładniejsze liście. Tak, to jak wypuściła liść to poskręcany niemiłosiernie a starsze od razu gniły jakby roślina zabierała wszystko ze starszych liści. Podobnie działo się z dwoma innymi gatunkami. Ciekawostka jest w tym, że owe pałeczki to najzwyklejszy lateryt czyli wodorotlenek i tlenek żelaza nieprzyswajalny w tej formie dla roślin.
Jednakże, w podłożu w ograniczonych warunkach tlenowych system korzeniowy wypuszcza różne kwasy organiczne w celu redukcji takiego żelaza by stało się dostępne.
Zadziwiające ale, to chyba działa i to właśnie w przypadku żabienic gdyż na opakowaniu jak wół jest informacja, że to pod korzenie dużych roślin z rozgałęzionym systemem korzeniowym jak żabienice i lotosy a nie wszystkich.
Diana Walstad opisała jak dała cały kubek laterytu w proszku do ziemi ogrodowej i rośliny jej sczerniały. Wiadomo, nastąpiła masowa redukcja laterytu w beztlenowej ziemi do żelaza dwuwartościowego i jego uwolnienie do słupa wody.
Możliwe więc, że punktowe podanie laterytu w żwir nie powoduje jego masowej redukcji a rośliny same korzeniami redukują tyle ile im po prostu potrzeba.
Odpowiedz
Żabienice tak samo jak zwartki uwielbiają kwaśne, torfowe podłoże. Myślę, że wciskanie kulek GK zrobionych na bazie kwaśnego torfu sporo by im pomogło. Właśnie na kwaśnym torfie przykrytym piaskiem zarówno żabienice jak i zwartki rosły mi jak szalone.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości