Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
96L VIV - Iwagumi
wabikusa 
Witam
Moje nowe sypialniane szkiełko .... ostanie jakie stawiam .... nie nie nie w tym roku  jak to powiedział  moja żona  ,postanowienie mam  ze ograniczam się do dwóch akwarii .

Wymiary:  60x40x40 8mm
Filtracja: JBL e702 + wlot/wylot chihiros metal pipe M
Oświetlenie: DIY powerled 40 W  by Pietach
Podłoże: Help Advanced soil
Nawożenie: Vimi all in one
Woda : 100%RO  mineralizowana Vimi reminami
CO2: Butla co2 5l + atomizer
Rośliny: eleocharis parvula ,staurogune repens ,Ammania sp.bonsai ,anubias (gold,white ,rondo),lludwigia arcuata

Obsada: krewetki neocaridina white pearl ,gupik endlera + yellow cobra (same samce) ,dojdą jeszcze krewetki amano ,otosek .

Teraz trochę  marnego foto spamu  i opisu  .

Szkiełko przyjechało do mnie we wrześniu  doskonale zabezpieczone ,trafiło w docelowe miejsce .
[Obrazek: ZAQnsp5.jpg]
[Obrazek: bmu1vHd.jpg]
[Obrazek: qzQFtkJ.jpg]

Uruchomienie zbiornika blokowało oczekiwanie na lampę którą  wykonywał Pietach ... no i brak czasu wolnego .
Ale jak już lampka doszła ...

[Obrazek: 81Jwav0.jpg]
[Obrazek: wuZFouf.jpg]
[Obrazek: nmrK6Nz.jpg]

Można było już coś działać .
Miałem kilka pomysłów na aranżację   ,ale ograniczyłem się do dwóch  wybór  był między lawą wulkaniczną a skałami grey stone .Padło na grey stone i suchy start .
Suchy start z dwóch względów  pierwszy to rośliny invitro drugi chyba najważniejszy  brak czasu na codzienną pielegnacje i podmiany  przy starcie .

[Obrazek: ceaa0fd.jpg]
[Obrazek: 3npdCVL.jpg]
[Obrazek: 2eqc3vf.jpg]

I tak zbiornik stał ok miesiąca  ,przyszedł czas na zalanie

[Obrazek: gu1vgoY.jpg]
[Obrazek: W0NQFY1.jpg]
[Obrazek: uTdNvCn.jpg]
[Obrazek: OJ1N3Lm.jpg]
[Obrazek: ZDHkLu3.jpg]
[Obrazek: yI5ghGz.jpg]

Bakterie startowe :
[Obrazek: KKtRsPR.jpg]

Stan na dzien dzisiejszy
[Obrazek: zy31K5n.jpg]

Obecnie robię  podmiany co 2-3 dni  25L czystego RO

Jednak nie wszystko poszło tak jak bym sobie tego życzył , ammania bonsai  przyjechała "lekko" poobijana w transporcie  mimo wszystko postanowiłem ją posadzić   efekt taki ze ok 50% posadzonych roslinek padło  cześć się trzyma .Bedzie trzeba dokupić i uzupełnić stan .

Kolejne nie miłe zaskoczenie  to  filtr JBL .... zaczął puszczać wodę( będąc dokładnym to filtr się  poci )  ,ale problem zdiagnozowany (tak mi się zdaję ) części zamówione  będziemy działać w tej kwestii
Odpowiedz
Ładnie.
A gdzie się podziała Ludwigia?
Odpowiedz
Rośnie za kamieniem ... trochę jej to jeszcze zajmie zanim wylezie ponad kamien :)
Odpowiedz
Odważnie Raiders ustawiłeś filtr. Nie boisz się że jak ci sie rozszczelnią jakieś uszczelki albo nie daj Boże wężyki to ci zaleje ten przedłużacz i wszystko pójdzie do ... piachu ?

A tak po za tym akwarium cudne w moich klimatach i chętnie będę obserwował ten wątek :)
Zapraszam do oglądania,bądź ewentualnego kupna roślinek :P    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Nhon/

Odpowiedz
Jak zwykle pełna profeska. Możesz podać cene za lampke i szkło. Jeden minus to te nie wykorzystane miejsce na szafce.
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
Jak z jakością lampki od Pietacha? Widzę że jest na potencjometrach czyli prąd ustalany jest na LM317?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
(09.12.2018 22:59)Irek napisał(a): Jak zwykle pełna profeska. Możesz podać cene za lampke i szkło. Jeden minus to te nie wykorzystane miejsce na szafce.
Szkło 314zl z akwarystyczny24, lampa 380zl.
Rozważałem zakup gotowca chihiros a602plus (399zl) ale diy daje lepsze możliwości doboru mocy i barwy oraz doswietla lepiej cały zbiornik z racji swojej szerokości.

Co do miejsca na komodzie.. To poierwotnie miało być 120*40*40 ale żona ostudziła zapał i zdrowy rozsądek wygrał bo większe szkło wymagało by zakupu większego kubelka a nie chciało mi się bawić w sprzedaż tego itp itd
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

(10.12.2018 00:09)Mateusz napisał(a): Jak z jakością lampki od Pietacha? Widzę że jest na potencjometrach czyli prąd ustalany jest na LM317?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Jakość dbd wykonanie schludne , i dokładne ja jestem zadowolony. Jak się lampa prezentuje to widać na zdjęciach.
Co do szczegółów tech to ci nie powiem bo nie wiem :P.
P. S. mam do sprzedania lampkę na zbiornik 50cm też od Pietach'a.

Odpowiedz
Szacun za profeskę ;) masz rękę do zileninki.. Dlaczego podmiany teraz z samej ro?
Odpowiedz
Bo muszę wypłukać nawozy które uwalnia podłoże, a cholernie dużo tego oddaje.
Leje ro o przewodnosci us14 po kilku godzinach było uS100 po dobie prawie uS220.
Obecnie dobija do uS 300.

Ten tydzień się tak pobawię jeszcze a od następnego normalnie co tydzień podmiany 25l wody

P. S. Co do tej mojej ręki do zielonego :D to nie przesadzajmy. Do efektu zamierzonego jeszcze daleko i już widzę że trzeba będzie kupić ammanie z koszyka lub przycinki bo ta in vitro nie przyjmuje się :(.
Jednak za bardzo była zmasakrowana podróżą.

Odpowiedz
Sama raczkuję na aktywnym podłożu więc za dużo jeszcze nie wiem. Parvulka ładnie już Ci się rozrasta oby tak dalej.
Odpowiedz

Odpowiedz
Na bogato, muszę przyznać.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Hm.. Ale w jakim sensie? Tech. Wizualnym?

Odpowiedz
Na razie technicznie, wizualnie musimy poczekać aż zarośnie żeby oceniać :)
Myślisz, że uda Ci się utrzymać anubiasa w dobrej kondycji przy takim świetle?
Odpowiedz
(08.01.2019 02:52)cypeks napisał(a): Myślisz, że uda Ci się utrzymać anubiasa w dobrej kondycji przy takim świetle?

Tak ( zapewne chodzi ci o glony) bez większego problemu, ale i tak się zastanawiam czy ich nie zamienić na mniejsze (anubias perite) bo już dość spore są, puszczają nowe pędy i nieco za bardzo przysłaniają skały.

Technicznie też nie ma szału boni takiego nie miało być.

Odpowiedz
Właśnie o glony mi chodziło. Technicznie i tak uważam, że na bogato.
Odpowiedz
Miałam 9W na 15l przy anubiaskach mini, zero glonów.

Akwarium cudne! Oby rosło dalej!
Brawo
Odpowiedz
Bardzo podoba mi się to szkiełko ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości