Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop dla mamy
Szukam fajnego sprzętu dla mamy do zastosowań typowo domowych, yt, www, zdjęcia, proste gry.

Cena do 2500zl

Jedyne na czym mi zależy to :
Procek : i3 7/6gen lub i5
Matryca matowa fhd
Ładny disain
RAM min 4 GB na 8 chyba nie ma co liczyć.
Mile widziane ssd.

Ktoś coś może polecić?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Wymagania trochę wysokie co do ceny.
Na co zwrócić uwagę:
Procek - sprawdź model w googlu czy ma min 2 rdzenie po 2 wątki, najlepiej 4 core 2 watkowe bo bedzie sie grzał na podstawowych czynnosciach.
Matryca fhd przy 15" potrzebuje lupy w pakiecie bo ikony są tak małe że prawie nic nie widać, najlepiej 17".
SSD mozna dołożyć - te na slocie M2 pracuja najszybciej, wydatek 300-500zł.
Ram tez jest tani i mozna później dołożyć w miarę potrzeby, wydatek c.a.100-200zł za 4gb. 200-300 za 8Gb.
Najwazniejszy jest procesor i matryca resztę mozna zmienić. Grafiki nie biorę pod uwagę bo nie bedzie sluzyl do grania.

Marki godne polecenia:
MSI - B. Dobra marka bez problemów z gwarancją. Cent za 17" powyzej 3000.
Dell - dobra jakość, atrakcyjna gwarancja rok "next buisness day" + 1 rok door-to-door. To chyba w twoim przedziale najodpowiedniejszy wybór.
Średnia klasa: Packard bell, Samsung, Toshiba
Chińskie dno: Lenovo, Acer i inne wynalazki.
Asus - troszkę lepszy chinol prawie klasa średnia.
HP tylko seria PROBOOK, paviliony i reszta modeli raczej spadają na dno.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
A_G nie do końca zgodzę się z Twoją klasyfikacją. W mojej pracy przewijają mi się sprzęty służbowe w sporych ilościach, do tego niekoniecznie szanowane przez użyszkodników.

Cytat:Matryca fhd przy 15" potrzebuje lupy w pakiecie bo ikony są tak małe że prawie nic nie widać
Od bodajże Win10 1703 nie stanowi to problemu - w takim zestawieniu system domyślnie ustawia proporcje ikon i czcionek na 150%, jeżeli komuś to nie pasuje może dostosować sobie rozmiary wg własnych preferencji.

Jeżeli chodzi o producentów laptopów, to

MSI - półka raczej średnia jeżeli chodzi o jakość
HP - tylko probook
Lenovo ThinkPad zwłaszcza seria T - sprzęt, który naprawdę wiele wytrzymuje, Ideapad to padaczka
Asus - dolna część średniej półki
Acer - padaka
Dell - byle nie Inspiron, Vostro są OK
Microsoft - drogo ale jakość b. dobra
Samsung, Sony - generalnie OK, ale mieli kilka wpadek z wadami fabrycznymi - dawno nie miałem w rękach nowego sprzętu tych firm, więc mogło się coś zmienić
Panasonic - cena i sprzęt do zadań specjalnych :) można nimi wbijać gwoździe

Moim zdaniem w stosunku cena/jakość wg mnie najlepiej wypada Lenovo ThinkPad, HP ProBook, DELL Vostro. Niestety 2500zł to trochę mało na solidny i nowy sprzęt z przyzwoitymi flakami.

Dlaczego akurat laptop a nie np. jakiś AIO? W twoim przedziale cenowych kupisz AIO DELL Optiplex z 22'' LCD z bezprzewodową myszką i klawiaturą w komplecie.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
No więc tak ..życie zweryfikowało plany .. mama rozbiła swój telefon można odebrać rozmowę ale nic po za tym tak że plany zakupu lapka upadły . Kupię mamie nowy tel .
Xiaomi remid nt 5 4/64 .
temat można zamknąć .
Odpowiedz