Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ikola filtr 400 Maxx
FILTR ZEWNĘTRZNY IKOLA - 400 MaxxNowoczesny, niezawodny, energooszczędny, wysokowydajny filtr zewnętrzny do zastosowań akwarystycznych.
Przeznaqczony dla zbiorników do 400l pojemności.
Napięcie 230V, pobór 13W
Przepływ do 1200l/h
Dwa koszyki (koszyk = 2L)
Instalacja 16/22 mm
Wymiary 23x23x44 cm 

Filtr jest bardzo cichy, posiada 2 nóżki z gumy przez co żadne drgania nie przechodzą na szafkę.
Wady: rurka od wlotu nie jest regulowana i trzeba przyciąć jeśli nie mamy odpowiednio wysokiego akwarium.

[Obrazek: Ikola_filtr_zewn_5571676f40abd.jpg]
http://www.ikola.pl/filtry-zewnetrzne.html
Odpowiedz
Czytałem, że masz ten filtr u siebie. Zmieści się w szafce o wysokości 59cm?
Odpowiedz
spokojnie :)

Te 44cm wysokości to wraz z zaworami
Odpowiedz
Filtr rewelacja cichutki i bez zastrzeżeń:)
Odpowiedz
Czytałem o nim wiele pozytywnych opinii, zresztą jak o całej Ikoli. Obawiałem się tylko, czy zmieści się do szafki. Na koniec stycznie kupuję :)
Odpowiedz
A ja tutaj zajmę zupełnie inne stanowisko. Bo też miałem filtr z tej firmy i owszem mogę potwierdzić że pracował bardzo cicho i wydajnie był energooszczędny i byłem z niego bardzo zadowolony. Byłem do momentu gdy potrzebowałem dokupić jedną część którą uszkodził część banalną bo był to wylot z filtra po prostu się połamał bo na nim stanąłem chciałem dokupić oryginalny oraz jeszcze kilka oryginalnych kolanek i złączek no i tutaj zaczęły się schody bo okazało się że nigdzie się tego kupić nie da zwróciłem się bezpośrednio do dystrybutora na rynku polskim i też mnie wyśmiali i powiedzieli że jest to od dłuższego czasu nie do kupienia. Jakby to było Nie wiadomo co szukałem i szukałem aż w końcu się wkurzyłam i sprzedałem ten filt i już nigdy więcej i sprzętu tej firmy nie kupę
Odpowiedz
Przeglądając inne fora to bardzo rzadko ktoś polecał filtry tego producenta. Najczęściej z tanich filtrów to HW ale o Ikoli mało co.

Xcover 3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Użytkowałem długi czas HW i jest ok jednak do 450 litrów wybrałem dwa kubły ikola 600 max. Jak dla mnie zdecydował pobór energi o tyle mniejszy, że warto było zainstalować dwie ikole zamiast dwóch HW. Te filtry to taniocha od której cudów nie wymagam i jestem nad wyraz zadowolony. Wady jednak jakieś są i niewątpliwie przygoda Yato z częściami wymiennymi do ikoli których nie ma, jest pod uwagę.
Odpowiedz
Byłem po prostu rozczarowany. Tyle dobrego się na innych forach naczytałem o tym filtrze a tu taki zonk. Główny sprzedawca na kraj wyśmiał mnie że części już nie są dostępne.
Sprzedałem filtr na drugi dzień za flaszkę ródej
Odpowiedz
A mi części do IKOLA Clarias załatwiał- szybko, tanio i bezproblemowo
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
YATO-INDA jaki miałeś model ikoli?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ikola 150 flagowy że tak powiem
Odpowiedz
Mam 2 filtry ikola 150 i nie zamieniła bym ich na nic innego (no chyba że na większy model). Wcześniej miałam do czynienia z aquae'lowskimi minikani i multkiani i tak mnie wkurzały że nawet myślałam o zrezygnowaniu z akwarystyki. Ikola jest cicha, prosta i tania. YATO-INDA może miałeś po prostu pecha?
Odpowiedz
Ja też bym nie wymieniła na inny mamy w sypialni akwa z tym filtrem i śpimy spokojnie :))
Odpowiedz
To fakt był cichy, wydajny i oszczędny
Ale byle część zamienna położyła go
Teraz tylko eheim i fluval
Odpowiedz
YATO faktycznie dziwna sprawa. Ikola 150 jest przecież w ciągłej sprzedaży i nie rozumiem dla czego nie można do niego dokupić części. Jedynie części zamienne jakie znalazłem do ikoli w internecie to wirniki, uszczelki i uchwyty do koszy. Nie można kupić np. całej pokrywy.
Odpowiedz
(04.01.2017 23:30)Andrzej napisał(a): YATO faktycznie dziwna sprawa. Ikola 150 jest przecież w ciągłej sprzedaży i nie rozumiem dla czego nie można do niego dokupić części. Jedynie części zamienne jakie znalazłem do ikoli w internecie to wirniki, uszczelki i uchwyty do koszy. Nie można kupić np. całej pokrywy.
Dokładnie o tym mówię, zakup oryginalnego wylotu czy rurki to niemożliwa sprawa.
Odpowiedz
(04.01.2017 23:30)Andrzej napisał(a): Nie można kupić np. całej pokrywy.
Wiesz co, te filtry są tak tanie, że raczej mało kto kupowałby inne części zamienne niż te najczęściej ulegające awarii. To tylko zagracone magazyny by były.
Odpowiedz
(04.01.2017 23:34)Kathe napisał(a):
(04.01.2017 23:30)Andrzej napisał(a): Nie można kupić np. całej pokrywy.
Wiesz co, te filtry są tak tanie, że raczej mało kto kupowałby inne części zamienne niż te najczęściej ulegające awarii. To tylko zagracone magazyny by były.

Też prawda. Jednak wszędzie na forach czytam, że Ikola szczyci się profesjonalnym serwisem w PL. Nie omieszkam jutro poszukać namiaru, zadzwonić i zapytać jak to jest.
Odpowiedz
(04.01.2017 23:38)Andrzej napisał(a): Jednak wszędzie na forach czytam, że Ikola szczyci się profesjonalnym serwisem w PL
Pierwsze słyszę takie opinie. Może autoreklama.
Odpowiedz