Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
96l obdasda
ryba 
I ja was  poproszę o poradę co do  zbiornika 96L obsadzonego żabienicą amazonską ,microsorium ,cryptocorynami ,staurogyne repens ,anubiasy .
Zbiornik  z założenia ma być  łatwy ,prosty i przyjemny ::) nie chce mi się już biegać z nożyczkami co 7 dni .

Obecnie pływają  krewetki white pearl  i kilka slimaków .  Z ryb chciałem wpuścić Razbore klinową  10-15szt i ....... neona czerwonego 10-20 szt ,ale nie wiem czy to dobre połaczenie  no i  ilość ?

ogólnie rozważam :

Razora klinowa
Neon czerwony - nigdy nie miałem  tych ryb zawsze uważałem je za oklepane
Danio margaritatus  (razbora galaxy )

Rodostomus
Neon zielony
Neon czarny
Odpowiedz
Zamiast klinowej nie lepiej espei?
Odpowiedz
Może być i espei ale klinową chyba bardziej mi się podoba.
W sumie to się kręcę wokół gat. lawicowych a nie wiem czy do dobry pomysł pchać dwie ławce w takie szkło.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
A te krewetki chcesz zachować? I nie ma tam mchu?
Odpowiedz
Pewnie ze chce i zachowam, mchu nie ma i raczej nie planuje

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
To może ja trochę o zachowaniu owych ławic. Neonki jakie nie miałem, po oswojeniu się w akwarium pływanie w ławicy mają w poważaniu. Nawet teraz mając neony czerwone z altumami neony pływają ławicą bardzo rzadko. Natomiast najdłużej tworzone ławice miałem przez neony czarne a już szczególnie razbory klinowe. W przypadku dwóch ostatnich gatunków wyjaśnienie nasuwa się samo obserwując ryby. Czarne i klinowie trzymają się bardziej górnej i środkowej strefy wody podczas gdy neonki to ryby bytujące w dolnej części zbiornika jak i rodostomusy.
Odpowiedz
Hej
Odgrzebie temat bo powracaj jak bumerang w domu .
Syn uparcie chce neony jako ze jest nowa aranżacja szkła to i neony w końcu będą :)

Chcę zakupić Neona Czerwonego 15-20 a może 30 szt czy nie za dużo na 96l ? kiedyś ta rybka urośnie do tych 4-5cm i żeby to nie wyglądało komicznie :)

Druga kwestia to jakieś towarzystwo dla tych neonów ... myślałem o Bojowniku ale nie wiem czy to dobry pomysł czy neony nie bedą swym ubarwieniem płoszyć albo prowokowac bojownika ?
Odpowiedz
Ja skromnie wypowiem się tak ... Bojownik jest rybą BARDZO terytorialną i generalnie nie zaleca się go trzymania razem z neonami ( są wyjątki gdzie ludzie piszą iż posiadają w jednym akwarium stado neonów wraz z bojownikiem i nic się nie dzieje-ale to są odosobnione przypadki i raczej bym im nie ufał) . Przelicznik ryb na akwarium tak żeby nie było ,,zupy rybnej,, to 1cm ryby na 1litr wody . Jak chcesz mieć towarzystwo dla neonów to pomyśl może o rybach z podobnych wód jak na przykład kirysek panda albo spróbuj zrobić dwa gatunki ławicowe w jednym akwarium np bystrzyki amandy albo razdora galaxy - micro rybki ale wykazują ciekawe zachowania stadne . Pokusiłbym się może o parkę pielęgniczek ramireza ? Możesz też spróbować z gupikami ale nie wiem czy chcesz zostać zalany młodymi co chwile i się z nimi ,,bawić,, .
Zapraszam do oglądania,bądź ewentualnego kupna roślinek :P    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Nhon/

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości