Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
96l obdasda
ryba 
I ja was  poproszę o poradę co do  zbiornika 96L obsadzonego żabienicą amazonską ,microsorium ,cryptocorynami ,staurogyne repens ,anubiasy .
Zbiornik  z założenia ma być  łatwy ,prosty i przyjemny ::) nie chce mi się już biegać z nożyczkami co 7 dni .

Obecnie pływają  krewetki white pearl  i kilka slimaków .  Z ryb chciałem wpuścić Razbore klinową  10-15szt i ....... neona czerwonego 10-20 szt ,ale nie wiem czy to dobre połaczenie  no i  ilość ?

ogólnie rozważam :

Razora klinowa
Neon czerwony - nigdy nie miałem  tych ryb zawsze uważałem je za oklepane
Danio margaritatus  (razbora galaxy )

Rodostomus
Neon zielony
Neon czarny
Odpowiedz
Zamiast klinowej nie lepiej espei?
Odpowiedz
Może być i espei ale klinową chyba bardziej mi się podoba.
W sumie to się kręcę wokół gat. lawicowych a nie wiem czy do dobry pomysł pchać dwie ławce w takie szkło.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
A te krewetki chcesz zachować? I nie ma tam mchu?
Odpowiedz
Pewnie ze chce i zachowam, mchu nie ma i raczej nie planuje

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
To może ja trochę o zachowaniu owych ławic. Neonki jakie nie miałem, po oswojeniu się w akwarium pływanie w ławicy mają w poważaniu. Nawet teraz mając neony czerwone z altumami neony pływają ławicą bardzo rzadko. Natomiast najdłużej tworzone ławice miałem przez neony czarne a już szczególnie razbory klinowe. W przypadku dwóch ostatnich gatunków wyjaśnienie nasuwa się samo obserwując ryby. Czarne i klinowie trzymają się bardziej górnej i środkowej strefy wody podczas gdy neonki to ryby bytujące w dolnej części zbiornika jak i rodostomusy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości