Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ograniczanie przepływu filtra a jego żywotność.
pytanie 
Czy jeśli przepływ filtra jest zmniejszony/filtr jest zawalony wkładami/zanieczyszczony...
to czy jego żywotność będzie krótsza?
Mogą się przez to zużywać szybciej części?
Odpowiedz
W/g mnie to nie, wirnik swoje będzie kręcił nadal a filtracja będzie do du...y.
Odpowiedz
Według mnie tak .
To tak jak z samochodem jak będziesz auto trzymać ciąglę na wysokich obrotach i gaz do dechy to silnik kleknie szybciej niż przy normalnym użytkowaniu .

Każdy filtr powinno się czyścić raz na 6 miesięcy ( filtr /węże )
Odpowiedz
Woda jest także chłodzeniem filtra. Zmniejszony przepływ wody powoduje wyższą temperaturę filtra który podgrzewa przeplywającą wode do wyższej temperatury. A to zagraża mieszkańcom akwarium.

Jedyny element ruchomy - wirnik jest napedzany indukcyjnie, nie powinien się zużywać w trakcie użytkowania. Zanieczyszczenia odkładające się na ściankach gniazda wirnika powodują jego nieosiową pracę co sprawia że wirnik zaczyna hałasować, wyciera sie plastik samego wirnika jak i gniazda w którym pracuje.

Kolejna sprawa jeżeli media filtracyjne sa są zapchane to powstaje podciśnienie w filtrze i jego uszczelnienie moze przepuścić powietrze do wewnątrz i zapowietrzyć filtr a w konsekwencji jego przegrzanie/ uszkodzenie/ a przy nieodpowiednim zabezpieczeniu instalacji el. nawet pożar.

Zatkanie / zdławienie filtra po stronie wylotu, np. zatkana deszczownia powoduje wzrost cisnienia w samym filtrze co w konsekwencji może być przyczyną rozszczelnienia się filtra, wyciek wody, zalanie itd.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości