Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diody Led ile i jakie
Witam minęło kilka lat od budowy ostatniej lampy Led i mam pomysł na nową i z tond moje pytanie mam aqwa 160 l. 100x40x40 wstępnie myślałem o 36 ledach 

o  o            o - 6500
    *  *            * - 8500
    x  x            x - Full spect.
    o  o
    *  *
    o  o
    x  x
    *  *
    o  o   

dwa razy taki układ obok siebie, a dlaczego dwa obok siebie? bo mam oryginalne metalowe obudowy od lamp i chcę je wykorzystać. Moje pytanie czy taki układ, rodzaj ledów i ilość jest wystarczająca na to aqwa? Jeśli chodzi o rośliny to głównie Mikrozorium, Mchy, Anubiasy, Ckyptokoryny trawnik z Eleocharis Parvula. Prócz światła dla roślin chcę aby było jasno a nie ''ciepło''.
Odpowiedz
Rozumiem że chcesz 2 lampy każda po 36diod?

Jeśli tan to powinno być ok ale darował bym sobie FS a zastosował klasycznie czerwone i niebieskie ale to takie moje obserwacje FS które u mnie się średnio sprawdzają.

Parvula lubi światło także przy dnie musi go trochę być

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Myślałem o 2 x 16 ogóle 36szt. ale miałem łaśnie obawy czy to nie za mało.
Odpowiedz
32w na 160litrow to bardzo mało, będzie ciemno ilość światła do typowego LT.
Ja mam teraz 24w w diodach na zbiorniku 45l HT iwagumi

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Oki czyli planuje z większą ilością diod, zmiksuje z tymi co mam teraz w lampie.
Odpowiedz
Mam jeszcze pytanie czy ktoś z waz próbował już odklejać ledy od profilu ?
Odpowiedz
Jak bym robił teraz lampę na akwarium to zamiast full spectrum ( tych różowych) dał bym white full spectrum. Pozbył bym się różowego światła.
Mam taki sam zbiornik i podobną ilość diod (36 szt.) oraz mało wymagające rośliny. Lampka chodzi maksymalnie na połowę mocy. Jak dam na 100% to jest zdecydowanie za jasno. Pewnie bez nawożenia by się nie odbyło.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Jak mi któraś dioda strzeli ,- wycinam nożykiem z długim ostrzem typu Stanley .
Problemu nie ma.
Nawet z sama diodą z płytki PCB
Odpowiedz
a takim do ''tapet'' pytam bo mocowałem klejem a nie pastą plus kropelka na przykład, więc miałem obawy że się nie odklei bez uszkodzenia aby przykleić w nowej lampie

(02.09.2018 14:08)Mateusz napisał(a): Jak bym robił teraz lampę na akwarium to zamiast full spectrum ( tych różowych) dał bym white full spectrum. Pozbył bym się różowego światła.
Mam taki sam zbiornik i podobną ilość diod (36 szt.)  oraz mało wymagające rośliny. Lampka chodzi maksymalnie na połowę mocy. Jak dam na 100% to jest zdecydowanie za jasno. Pewnie bez nawożenia by się nie odbyło.

Oooooo nie wiedziałem że są inne poszukam i zastosuje.
Odpowiedz
Nie raz odklejałem radiatorki od profili. Najlepiej mi szło z nożykiem do tapet, uważaj na paluchy ;) Możesz też spróbować z cienkim śrubokrętem.

Odpowiedz
Oki dzięki kończę urlop i nie zdążyłem z lampą więc muszę to ogarnąć na weekendy.
Odpowiedz
Klej odcina się super .
Właśnie takim nożykiem .
Odpowiedz
Jeśli użyć diodek Bridgelux Dual to 36szt da 30lm/l. Nie tak znowu mało. I oczywiście zgoda, że WFS diody. Poza lepsza barwa mają zdecydowanie szersze pasmo
Odpowiedz
Dodam do tego 20 szt. z obecnej lampy i bedzie oki i będą na osobnym zasilaniu włączane i wyłączane z godzinnym opóźnieniem.
Odpowiedz
Nie wiem jakie masz teraz ale uważaj żeby koloru nie popsuć. Niektóre diody mają tak wredne Cri że wszystko jest przebarwione
Odpowiedz
Teraz mam diody 3W 3200-3500 pomieszane z 4500-4700 plus podoklejane paski led masakra chcę to porobić wszystko na ledach raz a porządnie.
Odpowiedz
A myślałeś nad sterownikiem do tego? Np H2O

Odpowiedz
Tak ale nie wiem ile to kosztuje i od kogo to kupić, czytałem o tym super opcja imitacja świtu i zmierzchu, coś mi świta że chyba cypeks to robi.
Odpowiedz
Dokładnie, Cyprian.

Odpowiedz
Super muszę się z nim zgadać przy ostatniej lampie też mi pomagał.
Odpowiedz