Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badis Bengalski( Dario Dario)
#1
Badis Bengaldki znany również jako ,,Dario Dario''
Pochodzenie: Azja, północne części Indii piaszczyste, płytkie wody potoków i strumieni gęsto zarośnięte.
Wygląd zewnętrzny:
Jedna z najmniejszych rybek słodkowodnych. Charakteryzuje się intensywną czerwoną barwą (poprzeczne pręgi )przeplatająca się z niebieskim opalizującym odcieniem.Płetwy czerwone(grzbietowa,odbytowa) z niebieskim kolorem na ich obrzeżach.Samice mniejsze blado ubarwione na srebrzysto-szary kolor z jasnymi płetwami . Wielkość od 1cm.-1,5cm. Rybki małe, ale samce bardzo charakterne i walczące o terytorium z rywalem o tej samej płci w małym akwarium walka może dojść do na śmierć i życie.Najlepiej trzymać jednego samca i do 2-3 samic.

Akwarium: Minimum 30l. Im większe tym lepiej , gęsto zarośnięte roślinnością o niezbyt wysokiej ilości światła. Liczne kryjówki mile widziane nawet w postaci roślinności przy tafli wody np. pista itp,Wrażliwe na jakość wody częste podmiany wody raz w tygodniu.
Rozmnażanie: Wzmożone karmienie żywym pokarmem oraz podwyższenie temperatury w akwarium pobudza ryby do odbycia tarła. Samica składa do około 60-80 jajeczek rozrzuconych w roślinności zapłodnionych przez samca ,który najpierw ubiega o względy samicy zaganiając ją do wcześniej objętego przez niego rewiru,zaloty trwają kilka dni po złożeniu jajeczek samica zostaje przepędzona, Wylęg następuje po 2-3 dniach w pierwszych tygodniach narybek ukrywa się w roślinach prawie niewidoczny dopiero po około 2-3 tygodniach można zauważyć ich obecność w akwarium.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
http://www.facebook.com/joanna.zapadka.9...828378511/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości