Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
54 testowe
Strona techniczna:
60x30x30 OW
Grzałka 50W Aquael 26 stopni, za tydzień zmiana na Neva ( Mateusz, rezerwuje jedną [https://wawarium]
Filtr: JBL E701
Oświetlenie: 30W 5630 w konfiguracji: 50% 6500K, 25% 8500k 25% plant 3 czerwone 1 niebieska
CO2 butla 1,5kg filtr narurowy
Podłoże aktywne Dennerle Scaper's Soil 8l 
Nawozy w planie Dennerle v30 i Dennerle S7 z dedykowanymi podajnikami
Że względu na rośliny woda Ro z mineralizatorem. Dziś to Seachem Equalibrium, za tydzień już mineralizator Dennerle. 
Fauna: Od jutra bojownik, z czasem dojdzie Hara (ostatnio podpatrzyłem u Ilony z wawarium.pl)
Żeby była jasność, filtr jest dojrzały, 50% wody z podmiany 180.
Ph6
Kh0
Gh6-7
Flora: Jutro wstawię zdjęcie z planem i nazwami, zastrzelcie mnie ale nie znam tych roślin
Podłoże ciekawie wygląda jednak pyli w czasie zalewania. Rośliny sadzi się fajnie i nie wypływają. Mały Heniek poszedł z jedną poprawka więc to najlepsza rekomendacja. 
Zdjęcie na szybko zaraz po zalaniu.
Jutro następne, zobaczymy co się zmieni[Obrazek: 78bacaeea1b435ed8285d76500b2e54a.jpg]
Odpowiedz
Poerwsze co to rzuciło mi się, paski ledowe jako oświetlenie. Wszyscy piszą że do oświetlania roślinniaków się nie nadają.

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
No ładnie ładnie, ja chciałem robić 45l ala roślinne ale bez co2 porzuciłem ten pomysł ale teraz po zobaczeniu tego szkiełka znowu mi się temat wkrecił
Opisz jakie tam masz zielsko?

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Wieczorem wstawię plan z kartki bo większość to nowość i dla mnie.
Moje rośliny nie wiedzą że paski się nie nadają więc od roku normalnie rosną.
Po godzinie zaczęło być czysto[Obrazek: e6266ae0136f00ee5ec4412063e969c3.jpg]
Odpowiedz
Co to za roślina w lewym rogu z tylu?
Odpowiedz
Rotala Maka Red
Odpowiedz
Ładnie tylko ten mech jakoś mi nie pasuje:)
Odpowiedz
Mech jest w celu zakrycia grotki która to jest schronieniem dla bojownika. Pewnie go tylko skroce.
Odpowiedz
Po dobie woda już jest krystalicznie czysta.
Zauważyłem również bąbelki tleniu na dwóch roślinach
Dzisiaj zamówiłem
4585 | DENNERLE Dosator automatyczny dozownik nawozów HIT | 66,00 zł - 2 szt.
4537 | DENNERLE nawóz V30 Complete 50 ml na 1600 l wody MEGA WYDAJNY | 39,00 zł - 1 szt.
4543 | DENNERLE nawóz S7 VitaMix 50ml na 1600 l wody MEGA WYDAJNY | 39,00 zł - 1 szt.
7035 | DENNERLE Mineralizator wody osmotycznej 250g | 67,00 zł - 1 szt.

Wg słów przedstawiciela Dennerle, będzie to już zupełny komplet. Dostałem również pełny skład nawozów V30i S7

[Obrazek: afe5d051abe622ce.jpg]
[Obrazek: afe5d051abe622ce.jpg]
[Obrazek: 4a2e36083697dd30.jpg]
Odpowiedz
[Obrazek: d16561af1448c5557f64f12bcc630b00.jpg]
Automatyczny - ręczny dozownik, za to 60 zł. OMG
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Podobno jeden się uzupełnia co tydzień a drugi co 4 tygodnie
Odpowiedz
Spodziewałem się czegoś takiego:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawoze...7_257.html

Buteleczki plastikowe z dozownikiem kosztują 2 zł. Nie dał bym za szkło tyle. Wolał bym dołożyć 200 i kupić pełny automat. Podejżewam że poniżej 300 znalazł by coś.

Lub takie cuś:
https://aquaprofi.com.pl/eheim-shop/append/3585000
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
To Cię załamie teraz :-)
W pokrywie mam wbudowane 2 pompki perystaltyczne z podajnikiem sekundowym i regulacja mocy :-)
Chciałem cały system przetestować :-)
Odpowiedz
Nie załamałeś mnie a zaciekawiłeś, żądam fotek i szczegółowych informacji ;)

Ostatnio lenistwo mnie dopadło i automat by się przydał do nawozów.

P.S. Masz jakiś układ z DENNERLE? Nie słyszałem o tej firmie a masz tu połowę ich asortymentu ;)
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Do 54 była robiona pokrywa. Ponieważ podzielona jest na 2 połowu to do oświetlenia wykorzystuje 2 kanały PWM z Arduino Nano. Zostały 4. To 2 wykorzystałem do pompek załączanych przez IRF520
Jeszcze temperaturę sobie na wyświetlaczu oglądam.
Pompki ściągałem z Indonezji. Po $5 za sztukę i tak od roku działały.

Nie mam żadnych układów. Poprostu w sklepie to było najdrobniejsze podłoże jakie mieli. A że nic o nim nie mogłem znaleźć to kupiłem na probe. Później na stronie szukając nawozow znalazłem podajniki, i poleciało.
Akwa 180 mam na CALu, nawozy Qual Drops N i P i Aqua Rabell micro i micro specjal. Za potas odpowiada mineralizator Seachem Equalibrium :-)
To ma byc właśnie całkowicie jednym systemem prowadzone. Rośliny też dobrane niekoniecznie łatwe
Odpowiedz
A_G Dennerle to znana firma w świecie krewetkowy, produkty maja dość dobre ale ogromny minus to ich cena w Polsce... 40zl za 95g dyni hokkaido to spore przegięcie a to jedna z niższych cen.

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Czy ja wiem czy taka droga. Podloze kosztowało 139zl. Niewiele więcej niż CAL a mniej niż Amazonia. Jeśli będzie ok to czemu nie kupić.
Nawozy i dozowniki niby drogie ale podobno nawozy mocno skoncentrowane. Co do dozowników, to nie znalazłem opinii na ten temat. Co najwyżej rozważania teoretyczne więc też nic pewnego. Sprawdzi się z czasem czy warte pieniędzy czy nie
Odpowiedz
Aktualizacja.
Wczoraj odebrałem przesyłkę z Dennerle Polska. W środku były wszystkie zamówione rzeczy plus gratisy. Tabletki żelazowe i próbki pokarmów dla ryb i krewetek. Co zauważyłem, to zarówno zbrojniki jak i piskorki z krewetkami Amano wprost rzuciły się na ten pokarm, co nie często się zdarza.
Za gratisy bardzo dziękuję Gosi :-)
W związku z tym, że przez kilka dni nadwoziem N i P z Qualdrop, dokonałem podmiany 50% wody na RO plus mineralizator Dennerle. Celowałem w GH w okolicach 6-7. Przy czym powoduje to podniesienie kh o 3,6-4,4. Podłoże i tak zbije ten parametr do 0-1.
Zgodnie z zaleceniami napełnienia dozanator nawozem S7 i podałem pół tabletki z żelazem.
Dennerle zaleca w pierwszym tygodniu podawać tylko S7, w drugim S7 i żelazo (raz na 2 tygodnie) i po 4 tygodniach wprowadzic V30.
Po pierwszym tygodniu nie zauważyłem żeby rośliny wypływały z podłoża więc plus. Co prawda jakieś pojedyncze kawałki się zdarzyły ale to szczegóły.
Althernatera Reinicki Mini była wsadzona z poprzedniej aranżacji jako ucięte wierzchołki więc z ciekawości wyjąłem 3 sztuki i zaczęły już puszczać korzenie.
Wydaje mi się, że Tonina Belem coś podrosła a Rotala Maka Red wyładniała.
Kilka liści z innych roślin odpadło, ale to jednak pierwszy tydzień więc tragedii nie ma. Jest wręcz dobrze.
Na jednej szybie wywalił zielony pył, ale to pewnie ma związek z podawaniem micro z profitów jak do dojrzałego baniaka. Poprostu nie zmieniłem sposobu nawożenia przy zmianie aranżacji.
Dodatkowo ten pył był na bocznej szybie która jest przy oknie. Jakieś pojedyncze chyba brunatnice też zauważyłem, ale w tygodniowym baniaczku mają prawo więc nic nie robię w tym kierunku.
Zdjęcie z dzisiaj
[url="https://images81.fotosik.pl/997/830e80af5d0434aa.jpg"][Obrazek: 830e80af5d0434aa.jpg][/url]
Odpowiedz
Sobie rośnie. Natomiast wywala zielony pył na szyby. Nje jakos tragicznie ale trzeba przecierać. Na chwilę nie nie ingeruje, niech sobie rośnie co tam chce. Wsadziłem tam jedna Ludwigie arcuate która wegetowała wcześniej w tym baniaku
I widzę, że bardzo ładnie odbiła. Jest już 3 sztuki. Choć obecnie przycięte i niewidoczne.
Parametry No3-15, PO4-0,1, Fe-0,1, K-15, Mg i Ca nie pamiętam. Ph-6.0, kh-0, gh-6
Nie ingeruje w glony żeby sprawdzić jak sobie poradzą nawozy i system dozowania Dennerle.
Podmiany 50% co 2 tygodnie.
[Obrazek: 70c79e2b07fbad70.jpg]
Odpowiedz
A powiedz nawozy podajesz po zgaszeniu światła czy w trakcie palenia ?

Bo strzelam ze ten pyly jest od podawanego żelaza przy zapalonym świetle .

Fajne szkiełko będę miał coś podobnego :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości