Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akwarium 25l
Akwarium po restarcie, zalane w połowie grudnia. Podłoże Tetra Active Substrate Plant + drobny, czarny żwir. W sumie podłoże było przysypane czarnym żwirem, ale tylomelanie i kiryski, zrobiły bałagan i jest jak jest. Oświetlenie LED (8W), a filtr to Aquael Versamax FZN-2 (jeden kosz z gąbką, a drugi wypełnia matrix), grzałka 25W. Rośliny to: Microsorium trident, Aniubas barterii nana, Cryptocoryna beckettii Petchii, mech jawajski oraz nadwódka trójkwiatowa. Akwarium wypełniają dwa korzenie (azalia).

W akwarium znajdują się dwie tylomelanie (mam nadzieję, że nadejdzie dzień, że będę miał dla nich inny zbiornik), dwa kiryski, trzy gupiki Endlera oraz neritina (szt. 2).

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Bardzo podoba mi się korzeń, aż szkoda zasłaniać go roślinkami.
Odpowiedz
Dość ładnie wychodzą Tobie te zbiorniczki:)

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Widać ,że masz artystyczną ręke. Tylko jak wcześniej pisałem daj grzałke w poziomie za roślinami. Albo poszukaj coś mniejszego i wrzuć do kaskady.

http://allegro.pl/hydor-mini-grzalka-15w...34077.html
lub
https://loombard.sprzedajemy.pl/przewod-...nr53234384
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
Podoba mi sie ten zbiornik :) a jak sprawuje sie kaskada?
Odpowiedz
Jakie cudo! Loveit
I kolejny Twój zbiorniczek, który wygląda na zdecydowanie większy.
Odpowiedz
Na czym stoi akwarium? Dales cos miedzy szklo a blat?
Odpowiedz
(06.01.2018 14:14)Kathe napisał(a): I kolejny Twój zbiorniczek, który wygląda na zdecydowanie większy.

O tak, zdecydowanie nie wygląda to na 25l.
Gratuluję, aranżacji :)
Odpowiedz
(06.01.2018 10:39)asiulka007 napisał(a): Bardzo podoba mi się korzeń, aż szkoda zasłaniać go roślinkami.

Całkiem fajny się trafił, a nawet dwa. W sumie więcej było roślin, ale tylomelanie zrobiły swoje i wokół korzeni nie ma już roślin, uchowała się tylko nadwódka w tylnej części akwarium i mała Cryptocoryna beckettii. Reszta roślin na korzeniach i nie ukrywam, że lubię, jak jest sporo roślin w zbiorniku :)

(06.01.2018 11:35)Mateusz napisał(a): Dość ładnie wychodzą Tobie te zbiorniczki:)
Xcover3

Dzięki, tym bardziej, że to moje początki :)

(06.01.2018 12:27)Irek napisał(a): Widać ,że masz artystyczną ręke. Tylko jak wcześniej pisałem daj grzałke w poziomie za roślinami. Albo poszukaj coś mniejszego i wrzuć do kaskady.

Moja się nie zmieści za korzeniami, ale popatrzę na mniejsze. Dzięki za info! Byłbym bardzo zadowolony, gdyby grzałka nie była widoczna. Nie miałem pojęcia, że są grzałki, które można włożyć do kaskady! Muszę o tym poczytać :)

(06.01.2018 13:43)SOOB3K napisał(a): Podoba mi sie ten zbiornik :) a jak sprawuje sie kaskada?

Nie mam za bardzo doświadczenia z filtrami, choć w sumie kilka przetestowałem i napiszę, że jak dla mnie sprawdza się świetnie. Wcale nie jest za głośna, a woda wreszcie czysta, glonów za dużo nie ma. Wcześniej miałem filtr wewnętrzny Aquael Fan1 plus i to była porażka. Wciąż się zapychał, glony szalały i zajmował sporo miejsca. 

(06.01.2018 14:14)Kathe napisał(a): Jakie cudo! Loveit
I kolejny Twój zbiorniczek, który wygląda na zdecydowanie większy.

Dzięki za miłe słowa. Nie podejrzewałem, że zostanie tak dobrze oceniony :) 

(06.01.2018 16:33)SOOB3K napisał(a): Na czym stoi akwarium? Dales cos miedzy szklo a blat?

Nic nie dawałem, ale akwarium osadzone jest na plastikowej hmmmm podstawie?, którą widać na poniższym zdjęciu. Szyba nie styka się bezpośrednio z blatem. 

(06.01.2018 16:35)Andrzej napisał(a): Gratuluję, aranżacji :)

Dzięki :)
Odpowiedz
Nie masz na co czekać, musisz stawiać większy zbiornik. Masz do tego rękę!

Xcover3
Odpowiedz
(07.01.2018 02:40)greg napisał(a): Nic nie dawałem, ale akwarium osadzone jest na plastikowej hmmmm podstawie?, którą widać na poniższym zdjęciu. Szyba nie styka się bezpośrednio z blatem.

Twoje akwarium jest stosunkowo lekkie, więc nic nie powinno się stać, ale na przyszłość podkładaj pod spód mate z pianki, styropian lub przynajmniej jakąś miękką wykładzinę. 

Będziesz spał spokojniej :)
Odpowiedz
Ooo!! Mały duży fajny zbiorniczek :) Zastanawiam się, czy do takiego maleństwa zmieściłyby mi się ręce... ;) Oczywiście żartuję :D
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
(07.01.2018 02:44)Mateusz napisał(a): Nie masz na co czekać, musisz stawiać większy zbiornik. Masz do tego rękę!
Chciałbym, mam nadzieję, że mimo pewnych przeciwności, uda się to osiągnąć  :)

(07.01.2018 10:44)Andrzej napisał(a): Twoje akwarium jest stosunkowo lekkie, więc nic nie powinno się stać, ale na przyszłość podkładaj pod spód mate z pianki, styropian lub przynajmniej jakąś miękką wykładzinę. 

Przy kolejnym, z pewnością większym, będzie tak jak być powinno :)

(07.01.2018 10:51)Marcin napisał(a): Zastanawiam się, czy do takiego maleństwa zmieściłyby mi się ręce... ;)  

Przy tej aranżacji, działania w tym akwarium, nie są znów takie proste. Problemem są np. tylomelanie, które wchodzą w szczeliny korzeni i oczywiście nie mogą się z nich wydostać. Wówczas faktycznie ręce są zdecydowanie za duże, aby coś zdziałać :D
Odpowiedz
(07.01.2018 17:59)greg napisał(a): Przy tej aranżacji, działania w tym akwarium, nie są znów takie proste

Dlatego po tylu latach moczenia rąk w szkle postanowiłem dawno temu mieć duże ( no spore) zbiorniczki :) Grzebanie i rozwalanie aranżu pęsetą , albo zupełnie to nie dla mnie :D
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Fakt, mnie najbardziej wkurza, że nie mam w kilku  miejscach dojścia do szkła, aby je wyczyścić, ale co zrobić, na razie musi być tak jak jest. Wczoraj przyciąłem rośliny, więc w akwarium pusto. Niczego nie ubyło, jeżeli chodzi o obsadę, a nawet przybyło. Wczoraj syn zauważył nowego mieszkańca akwarium. Tylomelania wydała na świat potomka  Szampan Wreszcie, coś mi rozmnożyło się w akwarium, poza zatoczkami, bo one to mnożą się jak szalone  Załamka
Odpowiedz
Młoda tylomelania gdzieś się zawieruszyła, ale starsze okazy mają się dobrze :)

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Kiryski Albinos mnie dziś zaskoczyły złożeniem ikry. Nie mam pojęcia, czy będą młode, ale na wszelki wypadek, gdyby pojawił się narybek, to czym go karmić?

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Narybek karmię roztartym żółtkiem z jajka gotowanego na twardo.
Malutki kawałek żółtka mieszam z wodą w strzykawce i podaję po kropli co jakiś czas.

Trzeba uważać na podawane ilości gdyż łatwo zakłócić biologię w zbiorniku.

P.S. krewetki mi zjadały ikrę kirysów. Udało mi się odchować młode dopiero po przeniesieniu ikry do kotnika. Najlepiej przenosi się palcem.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Jak masz dobrze zarośnięte akwarium to małe kiryski sobie poradzą. Kiedyś dmuchałem chuchałem nad ikrą później mnie to znudziło i ... zobaczyłem po czasie młode po ok 1,5 cm. Ikrę tylko zabezpiecz żeby ryby inne jej nie zjadły, a co ma przeżyć to zobaczysz po czasie  ;)
Odpowiedz
(04.03.2018 14:43)A_G napisał(a): P.S. krewetki mi zjadały ikrę kirysów. Udało mi się odchować młode dopiero po przeniesieniu ikry do kotnika. Najlepiej przenosi się palcem.

Czytałem w Sieci o karmieniu żółtkiem i nie skorzystam, za bardzo ryzykowne. Miałem przenieść dwa kirysy do innego zbiornika, ale ostatecznie zostały z ikrą. Nie widzę, aby były nią zainteresowane.  W tym akwarium mam jeszcze tylko trzy gupiki Endlera i to wszystko. Aż tak mi nie zależy na młodych, co będzie to będzie.

(05.03.2018 09:53)Wojtas napisał(a): Jak masz dobrze zarośnięte akwarium to małe kiryski sobie poradzą. Kiedyś dmuchałem chuchałem nad ikrą później mnie to znudziło i ... zobaczyłem po czasie młode po ok 1,5 cm. Ikrę tylko zabezpiecz żeby ryby inne jej nie zjadły, a co ma przeżyć to zobaczysz po czasie  ;)

Może nie mam mocno  zarośniętego akwarium, ale są korzenie, więc kryjówek jest całkiem sporo. Zobaczymy co z tego będzie. Gdzieś przeczytałem, aby akwarium było zaciemnione i aby często robić podmiany. Podobno do tygodnia mają pojawić się młode. Pożyjemy, zobaczymy :D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości