Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Neon
Jeden neon bardzo szybko odycha, lezal brzuchem do gory a jak plywa po akwarium to glowa w dol pod katem i rwie sie jak seba po krysztalkach na baletach w grandzie. Co mu jest?
Kathe napisał:
Przenoszę do odpowiedniego działu
Odpowiedz
Daj jakieś konkretne parametry (Ph,Kh,NO2) i informacje (Natlenienie, karmienie), chyba że szukasz szamana albo zgadywanki.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Nie mam testow wody wiec chyba mu nie pomozemy :-/ o natlenienie dba kaskada a karmie pokarmem zywym, zawsze biore swiezy z tego samego dnia co maja dostawe.

Wczoraj zrobilem wieksza podmiane wody, wlalem tryplaflavin profilaktycznie i dodalem wiecej szyszek olchy czarnej. Dzisiaj rano nie widze takiego zachowania u neona wiec albo padl i ryby go zjadly przez noc albo mu przeszlo.
Odpowiedz
Z mięsem trzeba bardziej uważać na NO2, jeżeli coś zalegało to rozkładając się robi masakrę w akwarium. Dla pewności zrob jeszcze jedną podmiankę i kup chociaż testy paskowe żeby kontrolować NO2.
Kaskada nie zapewni wystarczającej ilości bakterii żeby udzwignąć ciągłe karmienie miesem, poza tym nie jest zdrowa taka dieta. Wprowadź im jakieś płatki witaminowe, granulaty. Miesko max 2x w tygodniu.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
(06.01.2018 15:30)A_G napisał(a): Kaskada nie zapewni wystarczającej ilości bakterii
Pojemność filtra to sprawa drugorzędna. Ważniejsza jest powierzchnia wkładów filtracyjnych.
Odpowiedz
Mam bardzo dobrej jakosci pokarm w platkach tzn granulkach bo mam naturefooda czy osi, takze ogranicze im mieso i zrobie bardziej urozmaicona diete. Kupie porzadne testy kropelkowe i bede badac wode regularnie co 2 tygodnie.
Odpowiedz
To wydaje mi się logiczne że sama kaskada nic nie zapewnia (poza ruchem wody, najważniejsze są wkłady biologiczne a te ogranicza wielkość filtra w którym jest jeszcze część mechanicznego oczyszczania.

Na przykładzie mojej kostki 18 l. w ktrej jest 10 malutkich kirysków i kilka świderków, filterek Turbo z gąbką nie dawał rady utrzymać biologii w ryzach nawet przy braku karmienia musiałem robić podmianki codziennie. Wsadziłem 16 krążków Siporaxu Pound i podmianki robię max co 2 tygodnie.

Nie ma żadnych szans na wsadzenie tylu krążków Siporaxu do małej kaskady.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Szczerze, do NO2 wystarczy test paskowy. Jeżeli jest wiecej niż zero to woda do wymiany i zmiany w filtracji i karmieniu. Nie ma potrzeby znać precyzyjnej wartości NO2, ma być 0.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Tak Adam, nie pomieści. Ale nie zapomnij, że są jeszcze bardziej "skoncentrowane" wkłady.
Odpowiedz
Utknełem na SIPORAXie, nie szukam innych mediów gdyż nie ma potrzeby.
Daj kilka nazw, na pewno forumowiczom się przydadzą.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Neon miał odbarwienia czy wyglądał normalnie?
Odpowiedz
Wyglądał normalnie
Odpowiedz
a temperaturę jaką masz?
Odpowiedz
24 stopnie :)
Odpowiedz
To dziwne, szkoda że nie masz zdjęcia i parametrów wody.
Odpowiedz