Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pyskolandia 130x50x50
ryba 
Stało się mam swoje szkiełko  i dzisiaj wystartowało .... nie trudno sie domyślić  co tam będzie .... nudne ,oklepane malawi :DD

Akwarium  : 130x50x50 guardian  wykonane przez MYCIOK

Szafka : 130x50x70 wykonana przez MYCIOK

Filtracja : Ikola 600 max  + prefiltr HW602A   ,wkłady filtracyjne :IKOLA 1litr siporax + 0,5L Matrix i to wszystko z czasem włożę Purigen i Phosguard jeśli będzie potrzeba .Prefiltr obecnie  100% wata docelowo dwie oryginalne gąbki (żółta ,czarna ) i wata .

Światło : belka z Profila alumionowego 160mm d moduły samsung 10x RGB 12Xbiały 10000k  wszystko na sterowniku Romka ( fajna zabawka )

Dekoracje : Otoczak  w ilości ... ok 120kg   ,piasek SOBEX do piaskownic 20kg

Grzałka : Eheim Jager 200W

Cyrkulator : JVP 101B

Obsada :  

Cynottilapia Hara Gallireya Reef x8

Iodotropeheus sprengerae x8

Chindongo Saulosi x15

Do redukcji .

Ze spraw które wyszły ,a przeoczyłem to  trzeba będzie o jakimś skimerku pomyśleć :)
Odpowiedz
Gratuluję szkła.
Wygląda bardzo fajnie i bardzo surowo :) Pyski będą miały co skubać jak kamienie trochę zajdą glonem.
Szacun za wyrzucenie glaza który jest z prawej strony.
Pod kamienie ci podkładałeś.
Napisz kilka słów o sterowniku ewentualnie jakiś link (już znalazłem)
Odpowiedz
Wow! Jakie wielkie otoczaki! Co Cię wzięło na zielone diody?
Odpowiedz
Kasia zastosował diody RGB (red,green,blue) I pewnie ma możliwość wysterowania innego koloru poprzez sterownik.
Odpowiedz
(04.01.2018 16:52)raiders napisał(a): Ze spraw które wyszły ,a przeoczyłem to  trzeba będzie o jakimś skimerku pomyśleć
Jeśli dobrze ustawisz cyrkulator nie będziesz potrzebował skimera.
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
Czekam na rozwój sytuacji :)

Ja bardziej przyzwyczajony do Malawi zbudowanych na koralowcach lub filipińskim.

Jakoś otoczak do mnie nigdy nie przemawiał :D
Odpowiedz
Jakaś roślinnośc dojdzie, czy tylko zielone glony na kamieniach mają być?

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Patryk a gdzie w jeziorze malawi masz wapien Filipinski :) tylko otoczki..

Zielone diody to tylko przejście z koloru pomarańczowego na niebieski bawię cię w ustawiane zmierzchu i świtu .

Z roślin dojdą tylko glony zielone :) ewentualnie nurzaniec.

Link do sterownika podrzucę jak będę przy PC.
Pod kamieniami spienione PCV 4mm

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Oooooo malawi super!!! Brawo za wybór filtra:) Będzie Pan zadowolony. Zaskoczyłeś mnie pozytywnie spodziewałam się jakiegoś roślinniaka z Twojej strony.Gratuluję nowego szkła i oczywiście czekam na dalszy rozwój.
Odpowiedz
(04.01.2018 18:35)raiders napisał(a): Patryk a gdzie w jeziorze malawi masz wapien Filipinski :) tylko otoczki..

Zielone diody to tylko przejście z koloru pomarańczowego na  niebieski  bawię cię w ustawiane zmierzchu i świtu .

Z roślin dojdą tylko glony zielone :) ewentualnie  nurzaniec.

Link do sterownika podrzucę jak będę przy PC.
Pod kamieniami spienione PCV 4mm

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka

Raiders ::)a nie mówie że są :)

Otoczaki kojarzą mi się z małym strumykiem a w nim otoczaki i przepływające cierniki :D.

Malawi troszkę widziałbym jak słodkowodna rafa, mnóstwo kryjówek (skała wysoka, mocno porowata z wierzchołkami, kolorowe pyszczaki, biały piach :)
Odpowiedz
I wyglądało by tandetnie a tak jest surowo i naturalnie, między kamieniami słabsze osobniki znajdą schronienie a i za kamieniami mają wolną przestrzeń (wyczytałem na KM)
Ułożenie kamieni rewelacyjnie

Znalazłem opis sterownika na KM
Odpowiedz
Co wyglądałoby tandetnie ? bo nie byłoby biotopowo :)?

Jak już ruszasz taki temat używając takiego języka to konkrety, konkrety.

Miałem okazje widzieć duże zbiorniki tak wykonane i "kopara" opadała. Piękne aranżacje, wykonane z detalami i rozmachem.

A wracając do zbiornika Raidersa ( bo to jego temat :), zobaczymy jak się rozwinie, oby autor był zadowolony z efektu końcowego bo to najważniejsze.
Odpowiedz
Nie użyłem słowa biotop bardziej podtrzymuje to co napisał wyżej raiders i sam do malawi i tanganiki nie wsadził bym wapieni.Dla mnie wapień wygląda bardzo średnio (tandetnie), dużo osób słysząc malawi kojarzy je właśnie z wapieniami w środku.
Zależy co się komu podoba a to już kwestia gustu.
Odpowiedz
Podejżewam że wapień jest tam raczej z praktycznego zastosowania, zatwardza wodę i nie trzeba zbyt dużo kombinować aby uzyskać wyższe Ph.
Pomijając estetykę.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
raiders - fajnie, surowo, naturalnie. Bardziej interesuje mnie obsada jaka będzie tam pływała. Jakie pyśki ? ile gatunków? Będzie żółto i niebiesko, czy coś innego ?

(04.01.2018 19:15)Patryk napisał(a): Malawi troszkę widziałbym jak słodkowodna rafa

Ja znów nie wyobrażam sobie Malawi z tym w środku co piszesz...Nie , że nie biotopowo ( choć mimo, że nie jestem ortodoxem w tym to jest dla mnie ważnym odwzorowanie natury w akwa), ale przede wszystkim nienaturalnie dość. Wsadzenie wapienia filipińskiego do Malawi jest dla mnie jak użycie nurka jako napowietrzacza , który stoi obok złamanego na pół Titanica :) :). To oczywiście moje zdanie i moje postrzeganie tego co w akwa i jak
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
A może jeszcze zanim wpuścisz pyszczaki zmienisz zdanie i wpuścisz tanganickie rybki :DD :DD :DD
Odpowiedz
(04.01.2018 21:15)asiulka007 napisał(a): A może jeszcze zanim wpuścisz pyszczaki zmienisz zdanie i wpuścisz tanganickie rybki

Też będzie pasować :)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
(04.01.2018 21:14)Marcin napisał(a): Bardziej interesuje mnie obsada jaka będzie tam pływała. Jakie pyśki ? ile gatunków? Będzie żółto i niebiesko, czy coś innego ?
Pozostawię w niepewności i ciekawości :) ...chociaż obsada już w głowie jest ..... 2-3 tyg i napisze co tam będzie . Powinno być ciekawie ,żywo :)
(04.01.2018 21:15)asiulka007 napisał(a): A może jeszcze zanim wpuścisz pyszczaki zmienisz zdanie i wpuścisz tanganickie rybki :DD :DD :DD
Nie ma takiej opcji :) ,ale może kiedyś ....

Ujawniają się pierwsze niedogodności IKOLA jest słyszalna i to wyraźnie po mimo zamknięcia w szafce .Pytanie czy to kwestia dotarcia czy ten typ tak ma ,filtr stoi na styropiania nie dotyka scian szafki a słychać buczenie uciążliwe coś jak pracyjący transformator .Nie wiem czy podejmować kroki wyciszenia szafki matami wygłuszajacymi /akystycznymi ?
Odpowiedz
(04.01.2018 22:12)raiders napisał(a): Nie wiem czy podejmować kroki wyciszenia szafki matami wygłuszajacymi /akystycznymi ?

Jesteś pewien, że to filtr? Moja IKOLA 450 była niesłyszalna przez ...nie pamiętam ile czasu.
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
(04.01.2018 22:24)Marcin napisał(a):
(04.01.2018 22:12)raiders napisał(a): Nie wiem czy podejmować kroki wyciszenia szafki matami wygłuszajacymi /akystycznymi ?

Jesteś pewien, że to filtr? Moja IKOLA 450 była niesłyszalna przez ...nie pamiętam ile czasu.

Tak ,wyraźnie słychać jak buczy silnik/wirnik może to kwestia dotarcia zobaczymy dam mu kilka dni .Dociskałem kubeł do ziemi ,podnosiłem nic to nie daje buczy cały czas .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości