Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ikola 600 maxx -pierwsze wrażenie
Wink 
Jak wiecie zakupiłem ww kubełek ,a że ciągle czekam na  szkiełko to łapy świerzbią   i dzisiaj z rana postanowiłem  rozpakowac kubeł   obejrzeć i zrobiłem test przepływu .

Zaznaczam ze   "test" był przeprowadzany w profesjonalnych warunkach łazienkowych   i jest niepodważalny   ::P ...   a tak na serio jest to moja subiektywna ocena tego filtra po pierwszym kontakcie i odpaleniu .

Niestety nie będzie fotek  ::( ale w necie jest ich sporo  więc każdy wie jak wygląda filtr .

No więc pierwsze odczucia po odpakowaniu  kubła ,pozytywne  sam kubełek wykonany dobrze  plastiki fajne coś ala JBL   kolorystyka też sympatyczna   i tyle s plusów wizualnych ale to najmniej  ważne .
Co mnie rozczarowało to długość węży  bo w paczcie były dwa odcinki po 1m ???  wtf kto daje   tak krótkie węże  do filtra który ma obsłużyć rzekomo 600l  niestety w moim wypadku nie obejdzie się bez dokupienia nowych węży .

Rurki ,wylewki ... wykonanie ok  ,ciekawy kształt wylewki  ,ale razi brak  mocowania zakręcanego na rurkach ,węże są wciskane  to też zaliczam do  minusów filtra .

Ok teraz najważniejsze  ,zalewamy -odpalamy .

Kusiło mnie jak cholera aby sprawdzić faktyczny przepływ filtra   więc zabrałem go do łazienki   zalałem go i odpalenie pierwsze ..... i zonk  .
Instrukcja mówi aby pompką odpowietrzającą zaciągnąć wodę  to macham tą pompką dobre  5 min i nic wody nie zaciąga  ::(  ..... już czarne myśli ze bierze lewe powietrze ,ale skąd ?
PO chwili zastanowienia  próbuję jeszcze raz ,tym razem podpinam kubeł do prądu  i zaczynam machać pompką odpowietrzająca  2-3 min  i filtr z bólem ,ale zaciąga wodę  ...ufff   sukces .

Rzut okiem czy nie cieknie .... nie cieknie ::) ,kubełek popracował tak  5 min  po czym zrobiłem pomiar  przepływu  na kubełku z oryginalnymi wkładami (gąbka ,wata) napełniając wiadro 10L ( wyniki na końcu ) .

Następnie  2  test przepływy z  podłączonym   prefiltrem HW602 (oryginalne gąbki)  oraz  oryginalne wkłady w kuble (gąbka +wata) również  napełniając  10l wiaderko   i przy tym teście również problem z odpowietrzeniem filtra Cry 

Następnie test 3    z  Prefiltrem hw602A  w kuble  oryginalne  wkłady ( gąbka +wata ) +  0,5l siporax  w jednym koszu +  1 litr matrix w drugim koszu

I co mi wyszło z moich  "profesjonalnych " pomiarów ??? 

Pomiar 1  kubeł  z wkładami oryginalnymi  (gąbka + wata)  10l wiaderko  napełnił w 41s :DD 

Pomiar 2  kubeł z wkładami oryginalnymi (gąbka +wata ) + prefiltr HW602 A (wkłady oryginalne )   10L napełnione w  52s 

Pomiar 3  kubeł z wkładami oryginalnymi (gąbka +wata) + 0,5l siporax  +1l matrix  + prefiltr HW602A (wkłady oryginalne)    10l napełnione w 53s !? :DD 

Zaznaczam ze czasy zaokrąglałem w  górę do pełnej wartości  ,kubeł i wiaderko stały na  tej samej wysokości  z pewnością  w akwarium te wyniki będą innę  sądzę  ze  +/- 200l/h  co i tak według mnie będzie bdb  wynikiem jak na filtr biologiczny

Więc jeśli chodzi o wydajność  to jestem wstępnie miło zaskoczony .
Co do kultury pracy  .... to filtr jest słyszalny  ,jbl e901   jest sporo cichszy ,ale odsłuch był prowadzony w łazience ,kubeł w wannie to i dźwięk ,wibracje się potęgowały  więc tej kwesti jeszcze nie oceniam .

Sumując :

Płusy :
-dobre wykonanie  kubła ,przyjemne plastiki ala jbl
-dobry przepływ  pokrywa się z deklaracją  producenta
-cena
-nie cieknie :)

Minusy :
-krótkie węże   2x 1 m
-ciężkie odpowietrzanie
-brak mocowań zakręcanych na rurkach wylot/wlot

Ogólnie   jestem zadowolony po pierwszym kontakcie  jednak  pełne zadowolenie wyrażę jak już filtr będzie pracował   bezproblemowo w akwarium  ::)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości