Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[25L] Razbory Borneanskie & Kirysek Malutki by Soobek
Siema, prezentuje swoje akwarium zalane 27.09.2017r. akwarium sklada sie ze szkla 40x25x25 grubosc 6mm OptiWhite, sprzet to kaskada Aquael Versamax FZN-1 oraz grzalka Aquael Gold 25W, termometr szklany zawieszany, oswietlenie DIY. Podloze to piasek + ziemia kwiatowa, dekoracja to korzen red moor, liscie debu, szyszki olchy czarnej i pistia plywajaca. Obsada sklada sie tylko i wylacznie z Razbory Borneanskiej i Kiryska Malutkiego. 

Tutaj prezentuje zdjecia swojego akwarium.

https://drive.google.com/open?id=1TWy51b...4fJdH18Zfb

Jak dla mnie bomba  <3
Odpowiedz
(08.11.2017 00:06)SOOB3K napisał(a): Jak dla mnie bomba
Hehe jak sobie schlebia :P Ale fakt, wygląda to wybornie, uwielbiam takie klimaty.

Tylko nie rozumiem jednego - po co Ci ziemia jak nic tam nie rośnie?
Odpowiedz
(08.11.2017 00:13)Kathe napisał(a):
(08.11.2017 00:06)SOOB3K napisał(a): Jak dla mnie bomba
Hehe jak sobie schlebia :P Ale fakt, wygląda to wybornie, uwielbiam takie klimaty.

Tylko nie rozumiem jednego - po co Ci ziemia jak nic tam nie rośnie?

Jak mialem akwarium z mchami i piaskiem bez ziemi to co dzialo sie pod piaskiem to byl jeden wielki dywan z glonu a teraz mam ziemie i jest spokoj ^^
Odpowiedz
Jeszcze więcej liści i będzie git .
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
(08.11.2017 00:18)Mateusz napisał(a): Jeszcze więcej liści i będzie git .
Chce stopniowo je dodawac, dopiero wczoraj dalem liscie i szyszki :)
Odpowiedz
No... co raz lepiej :)
Odpowiedz
(08.11.2017 00:44)Andrzej napisał(a): No... co raz lepiej :)
Dziękuję!!!
Odpowiedz
Pistia pływa na powierzchni?
Odpowiedz
No tak a dlaczego pytasz?
Odpowiedz
Akwarium eleganckie, ale tego światła to masz chyba za dużo (efekt tęczy diody FS mi się nie podoba), jak zdejmiesz pistię to może być wysyp glonów bo pożywkę z ziemi już mają a drugą linią obrony są tylko garbniki z liści i szyszek. Zwróć na to uwagę.
Możesz dodać wplecione w korzeń kilka sztuk microzorium i (lub) anubiasków dla przełamania kolorystyki.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
(08.11.2017 01:26)SOOB3K napisał(a): No tak a dlaczego pytasz?
Wydaje mi się,że może być to za duża roślinka do tak małego zbiornika.

Ale z drugiej strony jak puści długie korzenie to może fajnie wyglądać.
Odpowiedz
Będzie roślinom nie pływającą ale powierzchniową. Jak Pistia poczuje grunt i to zasobny w wartości odżywcze to wrośnie w niego jak zwykła roślina. W takiej wysokości akwarium to mi nawet Limbolium potrafiło to zrobić a o ile jest mniejsze...
Odpowiedz
Aranż fajowy a wlot kaskady to Ci chyba prawie na styk wszedł ;)
Odpowiedz
Belka zapożyczona do zdjęcia z innego akwarium do tej muszę zrobić, piątka zostaje i podcinam jej korzenie, belki będę robić według wzór nr 4 z kalkulatora dla uzyskania barw ryb, belka nie ma regulacji ale to jest w planie HdwaO.

Wlot do kaskady będę skracać i montować shrimp protector

(08.11.2017 10:19)Mariusz napisał(a): Aranż fajowy a wlot kaskady to Ci chyba prawie na styk wszedł ;)
Dziękuję! Dokładnie i będzie on skracany według poradnika na forum
Odpowiedz
To co proponujecie? Rośliny muszą być jakieś na tafli wody i takie które dadzą radę z kaskada. Roślin w podłoże nie dam ani na korzen.
Odpowiedz
Może wąkrotke daj. Powinna rosnąć

Xcover3
Odpowiedz
Dzisiaj wyczyscilem filtr kaskadowy, wynik to 6 martwych razborek. Filtr juz po tuningu jest gabka na wlocie a sam wlot skrocony. Pozniej zrobie ladna wersje ze shrimp protector. Ehh :( jeszcze czyszczac filtr spadla mi gumka do zlewu, dobrze ze kupilem FZN 3 od Andrzeja i uzylem jako zapas i filterek dalej smiga.

Kupilem wakrotke i dodalem troche lisci debu jeszcze :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości