Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sachem Tidal - filtry kasdadowe
Trzeba poczekać na recenzje z dłuższego użytkowania tych filtrów. Może się okazać że będą bardzo dobre.

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
No jeszcze ze 150zł byłem gotowy dać za T-55
Odpowiedz
Ja sądzę, że ceny niebawem pójdą w dół. Na razie to nowość i do tego trudno dostępna.
Odpowiedz
Cena w funtach była gorsza  ;D
Myślałem ze Polskę jak zwykle mocniej uderzą.
Odpowiedz
A ktoś zamierza zakupić i przetestować?
Bo jak. Mam czekać na test i opinie np Szopen to wynik już mogę podać teraz.
Super petarda sprzęt :).

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(08.11.2017 12:46)raiders napisał(a): Super petarda sprzęt .

:)) :)) :))
Odpowiedz
Przeciez u Szopena jest wszystko super, a recenzje jak i testy stoja na najwyzszym poziomie.
Odpowiedz
(08.11.2017 12:28)raiders napisał(a): dokładamy 100zl i kupujemy filtr kubełkowy
Tu jest pies pogrzebany, mentalność akwarystów. Akwa powyżej 60l koniecznie kubełek a powyzej 400 to już sump. A dlaczego?
Później mamy filtr o dużej pojemności i zasypujemy go... mało wydajnymi, tanimi wkładami. Pompa ciągnie więcej prądu, np. filtr pracujący 24h o zaledwie 5W więcej zużywa nam rocznie ok. 30zł. Do tego jakiś skimmer, który zużyje drugie tyle.
A jakby tak zamiast kubła i skimmera wybrać taką kaskadę i zaopatrzyć się w lepsze wkłady? Np. 1 litr sera siporax dostarcza tyle powierzchni zasiedlenia dla bakterii, ile np. 34 litry ceramicznego materiału filtracyjnego a 1 litr Seachem Matrix odpowiada 170 litrom plastikowych bioballi.

Pewnie nie, bo wszyscy działają według utartych schematów i pewnie nikt nawet nie zauważył, że na rynku od dawna są dostępne dobre wkłady i wszyscy moglibyśmy pozamieniać swoje filtry na mniejsze przy tym oszczędzając energię (tak samo jak robimy z oświetleniem). :)
Odpowiedz
Ja wybralem kaskady bo spie spokojnie i wyjezdzam na kilka dni spokojnie, te wewnetrzne lubialy mi sie szybko zapychac lub przestawaly dzialac, szybkie spadki wydajnosci przy deszczownicy, kubelki rozkrecanie tego wszystkie rozbieranie i skladanie masakra, pozniej zaciaganie wody i wyciek ahh sam miod! A od kad mam kaskady to tylko tuningowac moge rurki wlotowe i zakladam co chce, czysce filtr bez ruszania biologi dzieki koszyczkom. Kaskada Aquaela ma jednolita konstrukcje i woda mi sie nie wyleje, nie ma zadnych uszczelek czy czegos co by moglo doprowadzic do wycieku, mam regulacje przeplywu a to jest rzadkoscia w reszcie filtrow nie mowie tutaj o tych z gornej polki.
Odpowiedz
Jeśli akwarium jest dojrzałe - wystarczą zwykle filtry wewnętrzne z gąbką. 
Podłoże jest największym siedliskiem bakterii (  o czym się zapomina)  - Reszta to reklama i chęć zarobkowa. Żaden kubeł czy kaskada ile by nie miała super wkładów, nie zastąpi podłoża.  ;D dojrzałego podłoża.

Ja już przetestowałem chyba każdy rodzaj filtracji.
I moim zdaniem - filtr panelowy, kładzie resztę na głowę.
Odpowiedz
To prawda, podłoże to zwykle największe złoże bakterii w naszych akwariach. Jednak w zdecydowanej większości zbiorników wykorzystujemy na maxa potencjał litrażu i wpuszczamy tyle ryb ile się da i to co jest w podłożu nie wystarcza, musimy zwiększać powierzchnię, którą zasiedli większa ilość bakterii. I tym właśnie jest filtracja biologiczna - poszerzeniem tego co już mamy w akwarium.
Jeśli oba złoża są dojrzałe (w pełni zasiedlone przez bakterie) to nie ma później problemu by np. porządnie wypłukać filtr czy wymienić całe podłoże na inne. Biologia, której się w tym czasie pozbędziemy szybko się odbuduje bez uszczerbku na obsadzie (no pod warunkiem, że nie mamy zupy rybnej).
Odpowiedz
Ja go chciałem do kostki 30l jak bym morskie krewetki zakładał, bo na kubeł nie mam miejsca
Odpowiedz
(08.11.2017 20:47)Mariusz napisał(a): jak bym morskie krewetki zakładał
A jednak :)
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Może to odległa przyszłość ale..... jest ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości