Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krewetkarium 19l
(08.03.2018 00:13)A_G napisał(a): Więcej niż ma Perchydrol (30%) nie kupisz ale zwykła 3% też zabija wypławka (i nie tylko). Tak nawiasem robal fajnie puchnie.
Ok dzięki.

A co z sprawą krewetkarium 19l zostawić i ratować czy lepiej reset zrobić ?
Zapraszam do oglądania,bądź ewentualnego kupna roślinek :P    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Nhon/

Odpowiedz
Jedna larwa w podłożu wystarczy i za miesiąc będzie to samo. Praktycznie mozesz zostawić tylko krewetki reszta do wywalenia lub dezynfekcji = zero biologii, co za tym idzie ponowne dojrzewanie zbiornika.
Jak masz NOPLANARIA to ratuj to co masz, ewentualnie wpuść bojownika (tu może być różnie w przypadku krewetek).
Temat wypławek był wałkowany na forum.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
(08.03.2018 00:25)A_G napisał(a): Temat wypławek był wałkowany na forum.
Mam Noplaniarie co wspominałem o niej wyżej . Tak wiem był omawiany,ale oprócz wypławków zaatakowały mnie sinice których nie mogę się pozbyć. Usuwanie mechaniczne nie wystarcza.a boję się szaleć z NO3 bo nie chce krewetek zabić :-/
Zapraszam do oglądania,bądź ewentualnego kupna roślinek :P    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Nhon/

Odpowiedz
Akwarium po restarcie wygląda w następujący sposób (restart był zrobiony 23.03.2018r) jak narazie brak pojawienia się wypławków czy to sinic czy jakiś glonów

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dlaczego filtr jest na pierwszym planie? I karmnik wielki, a nawet nie widać mieszkańców.
Odpowiedz
(29.03.2018 20:19)asiulka007 napisał(a): Dlaczego filtr jest na pierwszym planie? I karmnik wielki, a nawet nie widać mieszkańców.
Ponieważ został wyparty przez brak miejsca . Co do mieszkańców to przykra sprawa się stała o której nie chce pisać bo aż głupio

Odpowiedz
Mieciu tak obserwuje twoje zbiorniki i nie widzę żadnego postępu od strony wizualnej. Owszem jesteś pozytywnym zaangażowanym akwarystą ale czy nie lepiej posiadać jeden zbiornik a porządny ?

Pooglądaj gotowe zbiorniki, może coś sie sie spodoba i spróbuj na początek zrobić kopię. Jeśli będziesz miał problem z identyfikacją roślin, napisz może uda mi się tobie pomóc.

To co masz w obu wątkach aż boli oglądać.

Tutaj zamiast próby maskowania filtrów ty chowasz z tyłu korzeń a z przodu filtr - zrób odwrotnie.

W 72L też słabiutko. Chcesz pobawić się w wymagające łodygowce to na początek testy, nawozy i sadzimy. Obserwujemy, testujemy robimy korekty.

Nie bierz tego jako atak a raczej jako rada, która może pomoże w przyszłości :)
Odpowiedz
Z mojej strony może powiem tak . Do każdego akwarium miałem inną koncepcję/pomysł . Używałem różnych rozwiązań do każdego innego akwarium ( mam ich 5 19l 30l 48l 72l i 112l) . W każdym używałem innego podłoża i inaczej do niego podchodziłem . Zbieram czasem skutki swoich błędów ( jesteśmy tylko ludźmi ) ale staram się je rozwiązywać .
(30.03.2018 23:33)Patryk napisał(a): Tutaj zamiast próby maskowania filtrów ty chowasz z tyłu korzeń a z przodu filtr - zrób odwrotnie.

Gdyż wolę wyjść na przekór standardowemu poglądowi na zbiorniki i robię rozwiązania takie jakie mi wyjdą ( oczywiście zwracam uwagę na takie rzeczy jak obieg w akwarium napowietrzenie itd)
(30.03.2018 23:33)Patryk napisał(a): Mieciu tak obserwuje twoje zbiorniki i nie widzę żadnego postępu od strony wizualnej. Owszem jesteś pozytywnym zaangażowanym akwarystą ale czy nie lepiej posiadać jeden zbiornik a porządny ?

Masz rację mam problemy w dwóch akwariach ( 72l i 112l) ale w pozostałych jest cały czas niezmieniony widok i brak jakichkolwiek problemów ( akwaria 30l i 48l akwarium 19l jest w okresie przejściowym).

Nie nie chce mieć jednego.

Tak po za tym akwarystyką nie zajmuję się od jednego roku tylko już prawie ponad 6 lat . Więc tam trochę swojej wiedzy mam ( może i czasami błędnej , ale co akwarysta to inne zdanie ma na ten temat)

Odpowiedz
(03.04.2018 21:19)Mieciu12 napisał(a): ...tylko już prawie ponad...
Poprawnie po polsku pisać masz trudności, a co do akwarystyki to ........ Posiadasz akwarium od 6 lat to się zgadza ale o akwarystyce dowiadujesz się od nas i jeszcze podważasz rady bardziej doświadczonych kolegow. Podstawowych pojęć nie chce ci się w Google poszukać a pytania które zadajesz to nieraz ręce opadają.

Wybacz ale wypisuję subskrypcję Twoich wątków bo już nie mam siły tego czytać, jak na ilość napisanych przez Ciebie postów to 10% ma sens i może coś wnosi do dyskusji na forach typu RA admini by Ci kasowali co drugi post za OffTop.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
(03.04.2018 22:01)A_G napisał(a):
(03.04.2018 21:19)Mieciu12 napisał(a): ...tylko już prawie ponad...

Wybacz ale wypisuję subskrypcję Twoich wątków bo już nie mam siły tego czytać, jak na ilość napisanych przez Ciebie postów to 10% ma sens i może coś wnosi do dyskusji na forach typu RA admini by Ci kasowali co drugi post za OffTop.

Nie masz za co przepraszać . Może i masz rację z tymi pytaniami u mnie , przesadzam staram się je ograniczać , lecz mi to nie wychodzi :-/

Odpowiedz