Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania i odpowiedzi - SOOBEK
Siema, po prostu zje..popsułem na całego. Pomalowalem tym sprejem i teraz muszę to usunąć, pełno zacieków i usunęłem tam gdzie było bardzo źle farbę i teraz nie idzie tego pomalować. Muszę usunac stara farbę i pomalować na nowo, tylko czym? Uzywalem nitro i benzyny ekstrakcyjnej no i po prostu nie idzie tym tego usunac. Akwarium chce wystawić na dwór usunąć to i pomalować raz jeszcze
Odpowiedz
Aceton
Odpowiedz
Czy jest mozliwosc jak uzyje czegos mocniejszego ze zmatowi mi szklo?
Odpowiedz
Czarna magia... foli nie umiesz nakliec, spayem nie umiesz malować.... Powodzenia z tym acetonem i benzyna masz 90% szans że rozkleisz ty sobie akwarium.

A napewno ci pójdą zacieki na silikon.

Poczytaj na opakowaniu po farbie. jaki ma skład i czym to najlepiej usunąć.

Najbezpieczniej będzie zeskrobac farbę ostra żyletka lub skribaczka pod kontem 45 stopni

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Kleiłem folię na 450l i wyszło nieźle. Po co było malować?

Skrobaczka w rękę i do roboty, tylko ostrożnie żebyś szyby tym razem nie porysował :P albo palców :D
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Samemu nakleic nie potrafilem i wzielem kogos do pomocy, wyszlo jeszcze gorzej. Wkurzylem sie i stwierdzilem ze bede malowal, chcialem na szybko a wyszlo jak zawsze :) u mnie tak wyszlo ze folia poszla w smietnik, miliony malych babelkow.
Odpowiedz
Spryskałeś szybę najpierw płynem do mycia szyb? Kleiłeś na mokro folię czy na sucho?
Najlepszy sposób to spryskać płynem do mycia szyb i przyklejać folię, później kartą kredytową, linijką wyciskać pozostałości płyny z pomiędzy szkła a folii.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Umylem szybe, odczekalem, odtluscilem benzyna ekstrakcyjna i poczekalem. Spryskalem folie cala, palce jak i szybe plynem do mycia szyb. Skrobalem kartami kredytowymi, zostalo mi bardzo duzo malych babelkow. Wkurzylem sie i wyrzucilem ta folie.

Malowanie lepiej wyglada i lepszy efekt, ja mam akwarium w ramie aluminiowej, rame okleilem tasma malarska i odklejajac tasme uszkodzilem farbe na kazdym centymertrze, porobilem tez zacieki bo chcialem szybko pomalowac male przeswity.
Odpowiedz
Dałeś wyschnąć folii? U mnie ładnie wyglądała dopiero po dwóch dniach jak resztki płynu odparowały z pomiędzy szyby i folii.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Ja polecam do ściągania wody/płynu  spod folii zwykłą ściągaczką do mycia okien . 
Najważniejsze dać dużo płynu. Ściągnąć raz . A potem dać wyschnąć - jak pisał Cypeks
Odpowiedz
Nie...nie dalem wyschnac foli.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości