Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania i odpowiedzi - SOOBEK
Siema, zakladam na wzor tematu lady swoj watek w ktorym chce zadawac pytania roznej masci. Licze na Wasza pomoc jak i doswiadczenie ::)

1. Co oprocz testow wody bede potrzebowac do utrzymywania lub wyrownywania parametrow wody pod dana rybe? Sole? Czy cos jeszcze? Woda RO jakos do mnie nie przemawia.

2. Do pewnej aranzacji bede potrzebowac zoltego piasku, gdzie mozna dostac taki na terenie Gorzowa Wlkp.?
Odpowiedz
(20.09.2017 20:05)SOOB3K napisał(a): do utrzymywania lub wyrownywania parametrow wody pod dana rybe? Sole?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, sole do kranówki to raczej jako nawozy do roślin. Jakie parametry chciałbyś zmienić na jakie?

Żółtego piasku szukaj w naturalnych zbiornikach. Niedaleko Okrzei n działakach jest stawek i tam widziałam żółciutki piasek na dnie.
Odpowiedz
(20.09.2017 20:16)Kathe napisał(a):
(20.09.2017 20:05)SOOB3K napisał(a): do utrzymywania lub wyrownywania parametrow wody pod dana rybe? Sole?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, sole do kranówki to raczej jako nawozy do roślin. Jakie parametry chciałbyś zmienić na jakie?

Żółtego piasku szukaj w naturalnych zbiornikach. Niedaleko Okrzei n działakach jest stawek i tam widziałam żółciutki piasek na dnie.
Twardosc wody, ph. Stworzyc danej rybie takie warunki zeby dobrze sie czula. Czyli takie jakie powinna miec w swoim naturalnym otoczeniu.
Odpowiedz
(20.09.2017 20:18)SOOB3K napisał(a): Twardosc wody
Tej nie obniżysz bez RO, dodając cokolwiek możesz tylko podnieść.
Odpowiedz
(20.09.2017 20:22)Kathe napisał(a):
(20.09.2017 20:18)SOOB3K napisał(a): Twardosc wody
Tej nie obniżysz bez RO, dodając cokolwiek możesz tylko podnieść.
Wszystkie ryby ktore mam, lubia miekka i kwasna wode :( wiec RO.
Odpowiedz
RO, armatka torfowa, kwas - jest kilka sposobów. RO jest dla mnie najbardziej modyfikowalne w każdym względzie. Uzyskasz z niej każde parametry dodając odpowiednie składniki (nawozy, Mg, Ca itd.)
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Zawsze można pójść w inny biotop. Gorzowski beton przypadłby do gustu nie jednej rybce :D
Odpowiedz
(20.09.2017 20:59)Kathe napisał(a): Zawsze można pójść w inny biotop. Gorzowski beton przypadłby do gustu nie jednej rybce :D
Tylko te ryby ktore mi sie podobaja to niestety kwasna i miekka :)
Odpowiedz
RO nie takie straszne, jeśli ja to ogarnełam to każdy da rade ;)

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(20.09.2017 21:05)SOOB3K napisał(a): Tylko te ryby ktore mi sie podobaja to niestety kwasna i miekka :)
Jeszcze niedawno chciałeś mieć similisy ;P
Z tą wodą kombinujesz i kombinujesz. Jak mnie pamięć nie myli już kilka razy pytałeś się jak mieć miękką wodę za każdym razem dostawałeś te same odpowiedzi co teraz ro, torf, kwas może czas najwyższy zapamiętać co nie co. Tak jak poprzednicy RO będzie najlepszym rozwiązaniem.
A jeśli masz z tym taki problem lub nie chce Ci się bawić w ro to tak jak pisze Kasia dobierz ryby do tego co masz w kranie.
Odpowiedz
(20.09.2017 21:32)uka_22 napisał(a):
(20.09.2017 21:05)SOOB3K napisał(a): Tylko te ryby ktore mi sie podobaja to niestety kwasna i miekka :)
Jeszcze niedawno chciałeś mieć similisy ;P
Z tą wodą kombinujesz i kombinujesz. Jak mnie pamięć nie myli już kilka razy pytałeś się jak mieć miękką wodę za każdym razem dostawałeś te same odpowiedzi co teraz ro, torf, kwas może czas najwyższy zapamiętać co nie co. Tak jak poprzednicy RO będzie najlepszym rozwiązaniem.
A jeśli masz z tym taki problem lub nie chce Ci się bawić w ro to tak jak pisze Kasia dobierz ryby do tego co masz w kranie.

Widze ze nie pamietasz ze u mnie juz sa 2 szkla, 3 stoja puste i czekaja. Ja nie mam ochoty miec jednej aranzacji tylko kilka roznych. Wiec w jednej kranowka bedzie idealna. I similisy nadal chce miec ;)

(20.09.2017 21:18)lady napisał(a): RO nie takie straszne, jeśli ja to ogarnełam to każdy da rade ;)

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Oczywiscie, powod jest taki ze misie nie chce podlaczac tego wszystkiego :(

Problem to ja mam, jak zaaranzowac zbiornik 50l, 80x20x25? Tutaj to jest problem. Nie wiem co chce tam miec.
Odpowiedz
W takim jamniczku można zaaranżować jakiś strumyczek. Piasek, na nim kamienie, silny nurt wody...
Odpowiedz
(20.09.2017 21:44)SOOB3K napisał(a): Problem to ja mam, jak zaaranzowac zbiornik 50l, 80x20x25? Tutaj to jest problem. Nie wiem co chce tam miec.
Sililisy? Na harem plus przyszłą nie dużą kolonie idealny.

Pamiętam że masz już dwa zalane, pamiętam również o pytania o miękką wodę w nich.
Odpowiedz
(20.09.2017 21:48)Kathe napisał(a): W takim jamniczku można zaaranżować jakiś strumyczek. Piasek, na nim kamienie, silny nurt wody...
A moze to w jamniku? https://akwarystykatradycyjna.files.word...ibkqjm.jpg

Albo? http://2.bp.blogspot.com/-lX3BoYuykPw/Ve...186221.jpg

Bo to chyba w kostce : https://akwarystykatradycyjna.files.word...312&crop=1
Odpowiedz
(20.09.2017 21:48)Kathe napisał(a): W takim jamniczku można zaaranżować jakiś strumyczek. Piasek, na nim kamienie, silny nurt wody...

Jak dla mnie to jest jedyny słuszny koncept dla takiego akwarium. Wlot filtra dajesz z jednej strony, wylot z drugiej żeby uzyskać nurt wody. Na dno piasek, trochę roślin i korzenie wystające ponad wodę. Do tego niezbyt mocne światło i będzie fajnie.

Inne zastosowanie to krewetkarium z hamburgiem.
Odpowiedz
(20.09.2017 22:07)Andrzej napisał(a):

Jak dla mnie to jest jedyny słuszny koncept dla takiego akwarium. Wlot filtra dajesz z jednej strony, wylot z drugiej żeby uzyskać nurt wody. Na dno piasek, trochę roślin i korzenie wystające ponad wodę. Do tego niezbyt mocne światło i będzie fajnie.

Inne zastosowanie to krewetkarium z hamburgiem.
Nie chcialem za bardzo filtra kubelkowego. Juz mi kiedys wyciekl po jakims czasie nowy filterek kubelkowy :-/

Chcialem kaskady dac wszedzie :)

Warto kupic i stosowac wyciag z migdalecznika morskiego??

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=59C58923
Odpowiedz
Podobny jak nie taki sam efekt uzyskasz dodając lub robiąc wywar z lisci np. dębu lub szyszek olchy.
Odpowiedz
Mając tyle zbiorników aż się dziwię, że nie masz jeszcze filtra RO, który w każdym przypadku się sprawdzi. Tak jak Adam pisał to jest woda najłatwiej modyfikowalna więc co będziesz chciał to uzyskasz.
Odpowiedz
Napiszę jeszcze raz :

Podstawa to RO3 : http://allegro.pl/hit-filtr-akwarystyczn...83514.html jak już kupisz i podłączysz to można zacząć zabawę .

Mineralizować możesz na dwa sposoby tanio i drogo co nie znaczy ze tanio to źle a drogo to dobrze .

Opcja tania : akwanawozy.com.pl i wybierasz co ci potrzeba albo samo GH albo GH/KH z nawozami dla roślin użwyałem niebieski v5 i się sprawdzał dobrze .

Opcja droga : Duradrakon ,JBL Aquadur , seachem equilibrium itp .... czy są dobre ... poszukaj na YT i internecie bo opinii jest sporo ogólnie raczej średnich bo za te pieniądze (nie małe ) które płacimy za te mineralizatory powinniśmy otrzymać produkt kompletny a tak do końca nie jest .

Kazdy mineralizator możesz uzupełniać dodatkowym nawożeniem pod rośłiny np solami tylko tu musisz wziąść pod uwagę składa mineralizatora ile zawiera makro plus to co chcesz mięć w zbiorniku (skład) i różnice podać w solach ( uzupełnić ) bo jeśłi tego nie uwzględnisz w nawożeniu to błyskawicznie przenawozisz zbiornik i będzie klapa na całej linii .

Miłej zabawy :)
Odpowiedz
(20.09.2017 23:58)raiders napisał(a): Napiszę jeszcze raz :

Podstawa to RO3 : http://allegro.pl/hit-filtr-akwarystyczn...83514.html jak już kupisz i podłączysz to można zacząć zabawę .

Mineralizować możesz na dwa sposoby tanio i drogo co nie znaczy ze tanio to źle a drogo to dobrze .

Opcja tania : akwanawozy.com.pl i wybierasz co ci potrzeba albo samo GH albo GH/KH z nawozami dla roślin użwyałem niebieski v5 i się sprawdzał dobrze .

Opcja droga : Duradrakon ,JBL Aquadur , seachem equilibrium itp .... czy są dobre ... poszukaj na YT i internecie bo opinii jest sporo ogólnie raczej średnich bo za te pieniądze (nie małe ) które płacimy za te mineralizatory powinniśmy otrzymać produkt kompletny a tak do końca nie jest .

Kazdy mineralizator możesz uzupełniać dodatkowym nawożeniem pod rośłiny np solami tylko tu musisz wziąść pod uwagę składa mineralizatora ile zawiera makro plus to co chcesz mięć w zbiorniku (skład) i różnice podać w solach ( uzupełnić ) bo jeśłi tego nie uwzględnisz w nawożeniu to błyskawicznie przenawozisz zbiornik i będzie klapa na całej linii .

Miłej zabawy :)
Dziekuje :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości