Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krwawa Maria
Jako że mam zastój w narybku pyszczaków. Postanowiłem w moim inkubatorze zmienić nieco aranż i wprowadzić nowych mieszkańców. Akwarium z wątku:
http://forumakwarystyczne.eu/showthread.php?tid=1476
pomijając wystrój technicznie niewiele zmian, założyłem tylko gąbke na ssaniu ,a w zasadzie fizoline.

cdn.
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Czyli dobrze trafiłem ;)

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Jaka fajna aranżacja, skromnie ale dobrze spasowane. Ale tam jest niebieskie światło?
No i fajnie :) Jeden likwiduje, drugi zakłada. Równowaga musi być na forum.
(12.09.2017 23:27)Kathe napisał(a): Ale tam jest niebieskie światło?
Są 4 białe i jedna niebieska. Ale chyba wymienie ją fs.
Kilimacik pasowałby pod muchomorki :)
fajniutkie ile tych ,,Marii,, tam masz?
Marysie przyjadą dzisiaj.
Robale dotarły. Wydaje się że aklimatyzują się dobrze. Jako ,że w tej kwesti jestem dla odmiany zielony, to mam kilka pytań. Chciałbym dokupić stado K.pigmeja i jakąś rybkę pływającą w ławicy ,która dała by sobie radę na kranówce. teraz kwestia karmienia. Wiem czym tylko jak podawać. Widzałem na filmach jakieś szklane taerzyki na których krewetki żerują. Chciałbym dodać jeszcze trochę mchu. Co polecacie.
(13.09.2017 22:14)Irek napisał(a): szklane taerzyki
Jak nie masz rurki którą by pokarm opadał na szkiełko to sobie odpuść, większość pokarmu i tak będzie poza karmidełkiem.
Raz że pokarmy popłyną z nurtem wody, dwa że krewetki i tak wyciągną żarcie i skitrają się po zbiorniku.
U mnie sprawdza się podstawka do świeczek tealight.
Tutaj masz zdjęcie:
http://forumakwarystyczne.eu/showthread....7#pid15437

Jest o wiele wyższa niż standardowe karmidełka. Pokarm wkładam za pomocą długiej pęsety.
Krewetki go nie wyciągają. Kwestia tylko odpowiedniego ułożenia karmidełka względem nurtu wody.
Podstawkę kupiłem w 1001 drobiazgów przy Wyszyńskiego za +/- 2zł.

Co do pozostałej obsady to praktycznie każda ryba będzie wyjadać młode krewetki. Pamiętam jak Cypex pisał, że Kirysy znacząco zahamowały przyrost ilości krewetek. Na twoim miejscu szedłbym w jakieś mini mini rybki typu Razbora Borneańska.
Mam pokarm osi dla krewetek o gradacji kaszki mannej i jak narazie nie wiem czy utonie czy trzeba go moczyć. Dzisiaj wrzuciłem sparzony liść szpinaku. Ale lata po kwadracie jak porąbany i nie chce mi się go przymocować. Ogólnie krewetki rozproszone widać , że badają teren.
(13.09.2017 22:40)Irek napisał(a): Ale lata po kwadracie jak porąbany i nie chce mi się go przymocować

Przekłuj liść patykiem od szaszłyka i wbij w podłoże.
Jak chcesz to mam sporo suszonej pokrzywy. Mogę się podzielić.
Moje BM uwielbiają też liście orzecha.
Liść orzecha, pokrzywa, szpinak i jarmuż moje to uwielbiają.
Wielkie dzięki ale wszystko mam na wyciągnięcie ręki. Co do wykałaczki mam trochę mało podłoża 1do 2 cm i racze tego liścia ie utrzyma.
A nie masz długiej pincety aby przycisnąć liść?
Mam ale czy to mnie czeka przy każdym karmieniu. Czyli muszę ściągać plekse nakrywkową. A dla potrzeb pyszczaków miałem tam zrobione dwa otwory po 5cm.
Jeżeli masz 5cm otwór to proponuję zrobić tak jak u mnie. Długi patyczek od szaszłyka (w moim przypadku dwa patyczki połączone ze sobą), na nim liść i do wody. Możesz go obciążyć czymś na dole ewentualnie zaprzeć o kamienie albo korzeń.
Jak bestie będą głodne to nie będzie dla nich znaczenia czy liść pływa czy tonie, i tak go obsiądą.
Chce dokupić jeszcze kiryski pigmeje. A co polecacie w toń na ławice?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości