Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po godzinach
A kiedy będziesz impregnować?
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
Mateusz sam to wszystko robisz ?
Zapraszam do oglądania,bądź ewentualnego kupna roślinek :P    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Nhon/

Zapraszam również na mojego nowego Bloga na którym opisuję wszystkie swoje baniaki i nie tylko ! ;)   http://akwashrimp.blogspot.com/ 
Odpowiedz
Irek. To jest zaimpregnowane w tartaku.
Mieciu sam, z tym że znajomy pomagał mi to wrzucić na górę. Niektóre belki to jak by z ołowiu były.

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Słabo to wygląda. W tartaku impregnacja jest 5 sekundowa.
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
(10.02.2018 21:23)Mateusz napisał(a): Irek. To jest zaimpregnowane w tartaku.
Mieciu sam, z tym że znajomy pomagał mi to wrzucić na górę. Niektóre belki to jak by z ołowiu były.

Xcover3
w takim razię Mateusz zaprocentowałeś w moich oczach bardzo . Jest to ogromne wyżeczenie czas jaki trzeba to w łożyć i ogólnie jestem pełny podziwu dla ciebie ;) . Obyś jak najszybciej dom wybudował i dobrze w nim żył :)
Zapraszam do oglądania,bądź ewentualnego kupna roślinek :P    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Nhon/

Zapraszam również na mojego nowego Bloga na którym opisuję wszystkie swoje baniaki i nie tylko ! ;)   http://akwashrimp.blogspot.com/ 
Odpowiedz
Mieciu jak byś zobaczył ile zawołali za zrobienie takiego stropu to sam byś zakasał rękawy i do roboty ;)

Dachem zajmie się ekipa, jedynie będę im pomagał przy pierołach.
Później zostanie mi postawienie ścianek i najprawdopodobniej kończy się moja praca. Elektryka, hydraulika, okan, tynki, wylewki podłogi to już firmy zrobią.

Xcover3
Odpowiedz
Impregnuj jeszcze sam, nie żałuj- to na lata sobie robisz :). Kurde te wieszaki na belki stropowe wystarczą ?? Ja jestem przerażony mocowaniem tego stropu :) ...
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Impregnacja impregnacją. Jaką wilgotność ma to drewno? Moje na strop miało 10% (kupowane w fabryce domów drewnianych) i impregnowane w piecu pod ciśnieniem a i tak dłuższe belki pracowały przez pierwsze 4 lata.
Na szczęście nie poręciło ich mocno ale sufit podwieszany musiałem po 2 latach szpachlować na nowo w niektórych miejscach.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Tego się najbardziej boję. Jest to drewno surowe i jestm tego świadomy że będzie się "kręcić". Muszę je jeszcze pozmacnić rozpórkami, które powinny trochę postrzymać wykręcanie belek.

Xcover3
Odpowiedz
No i szkła na górze dużego niepostawisz...  :D
200 litrów i ja, a Strop chodzi na całego.
Odpowiedz
Zależy jak gęsto belki są. U mnie średnio co 40-50 cm więc spokojnie można stawiać nawet duże szkło, zwłaszcza przy ścianie i w poprzek belek.

Jak to surowizna to pokręci się i popęka - kwestia jak mocno. Sufit podwieś najpóźniej jak się da, żeby drewno się ułożyło. Uwierz mi takie kantówki mają sporo siły przy skręcaniu.
Obyś tylko nie żałował, że przyoszczędziłeś na materiale. Mogłeś trochę dołożyć i wziąć suszone drewno, np. z Drewformu w Kostrzynie.
Więźbę mam nadzieję nie będziesz robił z surowizny?

Czym będziesz wypełniał przestrzeń w stropie?
U siebie dałem idąc od dołu:
Regips, stelaż, folia, wełna mineralna z rolki, folia, deski, płyta OSB 22mm. Jak chcesz mieć sztywniejszą podłogę to dajesz 2 warstwy płyty 12mm.
Odpowiedz
Ale przy tym mocowaniu do wieńca?
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
(11.02.2018 20:06)cypeks napisał(a): zym będziesz wypełniał przestrzeń w stropie?
U siebie dałem idąc od dołu:
Regips, stelaż, folia, wełna mineralna z rolki, folia, deski, płyta OSB 22mm. Jak chcesz mieć sztywniejszą podłogę to dajesz 2 warstwy płyty 12mm.
Między belki pójdzie wełna. Na górę będę chciał dać zwykłe deski. Płyta osb ponoć nie przepuszcza wody,a wilgoć nie służy dla wełny. Chcę deski gdyż nie mam w planach robić pomieszczeń na górze a tylko zwykły strych. 
Jeszcze nie wiem kiedy sufit podwieszać będę. Ale te pół roku to belki będą miały czas na wyschnięcie. 

Belki mam co 40 cm ( tak jak w projekcie). 
Konstrukcja będzie z surowizny, chiciaż słyszalem że lepiej robić z podsuszonych belek.
Odpowiedz
Jaka wilgoć? Przecież od spodu będzie dobrze się wentylowało. Daj obowiązkowo folię z dwóch stron, bo ciągle będziesz miał w domu pył z wełny. Jak chcesz dać u góry deski to i tak najpierw dajesz deski 100x20 co 30-40cm w poprzek belek a na to nabijasz deski podłogowe. Moim zdaniem koszta płyty i deski są podobne ale płytę położysz szybciej, jest trwalsza i nie powykręca się.
Obyś tylko nie żałował za kilka lat, że dałeś surowiznę, chyba że nie kryjesz dachówką?
Odpowiedz
Ekipa wpadła i w 6 dni gotowa więźba. Robili w te mrozy po -15*C.

[Obrazek: c17d001da80893b2e7fb7061f017c9a0.jpg]

Mi zostało postawić szczyty, kominy i nabić nadbitkę. Niestety pogoda w ostatnich dniach nie pozwala pracować.
Udało mi się tylko tyle zrobić.

[Obrazek: 84cde57ce6a4941bb394dc09a0de160d.jpg]
Odpowiedz
Przymierzam się do stawiania ścianek działowych i jak na razie wygospodarowałem miejsce na zbiornik 150 cm długi. Z jednej strony się ciesze, bo większy niż miałem do tej pory, ale z drugiej strony spodziewałem się jeszcze większego.
Odpowiedz
Zrób miejsce na 150x60x60 i będzie nieźle.
Odpowiedz
190x60x60 Był by lepszy, w dodatku Marcin ma na zbyciu - jak pozbędzie sie zbiornika to sobie drzwi do pokoju zamontuje ;) Pomógł byś koledze ;)

Nowy dom i tylko 450l. się zmieści ? Mi chodzi po głowie budowa ale pierwszym warunkiem jest co najmniej 2 m3 wody w szkle i oczko (jeziorko) przy domu.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
(05.05.2018 00:31)A_G napisał(a): Zrób miejsce na 150x60x60 i będzie nieźle.
W takie coś bym celował.

(05.05.2018 00:31)A_G napisał(a): Pomógł byś koledze
I takie były plany ;)

Ale jak na razie szukam sklepu/hurtowni z najtańszym materiałem. Jak na razie są małe różnice cenowe.
Odpowiedz
Jak dużo na raz bierzesz, to można negocjować ceny w MatBud w Słubicach.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości