Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[25L] by SOOB3K
Siema, w tym watku pragne Wam przedstawic moje 25L, 40x25x25 OptiWhite mcharium gdzie obsada to rybki rozmiarow micro oraz krewetki neocardiny. Zbiornik zalany 14.06.2017, dolalem 5L wody z mojej 45-tki.

Akwarium
25L 40x25x25 OptiWhite grubosc szkla na oko 6mm, pozniej zmierze

Oświetlenie
Belka oswietleniowa DIY - 4FS 6500k + 8 zwyklych bialych diod 6500k na Power Ledach + Driver PWM + HdwaO

Filtracja
Aquael Versamax FZN-1

Ogrzewanie
Aquael Comfortzone Gold 25W

Fauna
- Razbora Borneanska
- Kirysek Malutki
- Krewetki Neocardina

Flora
- mech jawajski
- mech phoenix moss
- mech christmas moss
- mech erect moss

Cel akwarium
- stworzenie pieknej i prostej aranzacji opartej na piasku kwarcowym, korzeniach porosnietych przeroznymi mchami oraz rozmnozenie obsady

Hardspace ulozony, akwarium czeka na profil aluminiowy o dlugosci 40cm, grzalke i dosypke piasku.

Akwarium zalane - 14.06.2017r. 5L wody z dzialajacego juz zbiornika.

15.06.2017 - do akwarium wpuscilem slimaka zatoczek oraz mala porcje pokarmu platek jako pozywki dla bakterii.
Odpowiedz
Osobiście pobawił bym się jeszcze korzeniami dał bym jeden lekko po przekątnej bliżej prawej strony.( ten mniejszy rozgałęziony)
Odpowiedz
Dołożyć korzeń zawsze można:) Ładnie się zapowiada czekam na dalsze relacje:)
Odpowiedz
Mało korzeni. Jakieś tło z mchów będzie?

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
(11.06.2017 14:51)Mateusz napisał(a): Mało korzeni. Jakieś tło z mchów będzie?

Xcover3

Chcialbym zostawic prawa przestrzen do plywania, tla z mchow narazie nie mam w planach
Odpowiedz
To czekam na dalsze relacje z postępowania ze zbiornikoem ;)

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Zajebiste korzonki, takie malutkie a porozgałęziane ale... szybko mchy to porosną i nie będzie ich widać. Lepiej byłoby powtykać w tą kompozycję coś długiego, nawet patyki i je obsadzić mchami.
Odpowiedz
Na pewno będzie jeszcze Bucephalandra Krvibass oraz miroshaki Moss i pilow Moss
Odpowiedz
Zbiornik zalany 14.06.2017r.

Bucephalandra ladnie sie prezentuje :D

Akwarium czeka tylko na oswietlenie z braku profila.
Odpowiedz
Czym karmic malutkie ryby akwariowe? W gre wchodza pokarmy zywe i mrozone, ewentualnie zalozenie wlasnej hodowli.

Ile swiecic na start akwarium? 4h i co tydzien +1h?

Co zrobic by uzyskac ladne ubarwienie razbor?

Jak urozmaicac pokarm?
Odpowiedz
Narybek skalara karmiłem węgorkiem mikro - mam swoją hodowlę. Jak chcesz, to mogę dać Ci porcję startową.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
(15.06.2017 23:58)cypeks napisał(a): Narybek skalara karmiłem węgorkiem mikro - mam swoją hodowlę. Jak chcesz, to mogę dać Ci porcję startową.
Bardzo chetnie.

Akwarium wciaz czeka na oswietlenie. Za dnia slonce troche rozswietla zbiornik. Bucki puscily jakies biale lodygi w gore. Na korzeniach jest nalot i to prawie pokrylo kazdy korzen w calosci. Krewetki poradza sobie z tym?
Odpowiedz
Nalot sam powinien zniknąć za kilka dni.
Odpowiedz
(17.06.2017 09:31)wampir803 napisał(a): Nalot sam powinien zniknąć za kilka dni.

Oby :D

Jest sens podmieniac wode na ta z dojrzalego juz akwarium?
Odpowiedz
Ja bym sobie darował, niech już sobie dojrzewa samo, a ja sensu w tym nie widzę, wlał bym tylko bakterii na start i cierpliwe czekał.
Odpowiedz
(17.06.2017 12:23)SOOB3K napisał(a):
(17.06.2017 09:31)wampir803 napisał(a): Nalot sam powinien zniknąć za kilka dni.

Oby :D

Jest sens podmieniac wode na ta z dojrzalego juz akwarium?
Jasne że jest sens, zawsze to dojrzała woda szybciej ustabilizuje nowe akwarium.
Biały nalot zniknie sam, możesz dodać dobrych bakterii np seachem stability lub microbe lift

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
U mnie razborki podjadaja krewetka pokarm sn czerwony max

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Okey, dziekuje za cenne odpowiedzi :D
Odpowiedz
Wszystko jasne dlaczego znikaly mi Razbory Borneanskie, wyskakuja z akwarium :( dojdzie uchwyt na szybe nakrywkowa i szyba
Odpowiedz
Ryby potrafią znaleźć nawet najmniejszą lukę by opuścić nasze szkiełko w imię lepszego jutra   :D Miałem kiedyś przerwę między pokrywa a szybą ok 1-1,5 cm i nie wiedziałem skąd mi tetry kerri giną ???? Nie, nie zginęły tylko zostały za szafką... trzeba mieć talent żeby w taką małą lukę się zmieścić  :D
Odpowiedz