Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
350L Two Worlds of Plants
Mój najnowszy projekt

Z założenia ma być dopieszczonym projektem gdzie poszczególne elementy uzupełniają się tworząc niepowtarzalny podwodny świat roślin i zwierząt.

Aspekt techniczny:

Zbiornik o wymiarach 120 x 60 x48 cm opti - wykonany przez Erybka

Oświetlenie : 52 x 3 Power LED, puszczona na 650mA

Filtracja:
- Fluval G3
- Skimmer EHEIM 350

Ogrzewanie:
Aqua Szut 250W

Materia martwa:
a) podłoże:
- piasek kwarcowy - biały
- wypiekana glinka - kolor ceglasty
b) korzenie:
- mopane
- red moor
c) kamienie:
- lawa czerwona

Rośliny:
- Bucephalandry ( m.in. Theira Dark, Dark Achilles, Velvet, catherine ...)
- Anubiasy: Pinto i nana
- Microsoria: Trident, Narrow
- Mchy: phoenix, willow i Fissident Miroshaki
- Mini pelia
- kryptokoryna mini
- bolbitis

Zwierzęta:
- bojownik syjamski - 1 szt.
- neon czerwony -20 szt
- rozbora espei - 15 szt
- paletki (4 sztuki)
- pielegniczka ramireza - 6 szt
- kirysek panda - 6 szt
- kirysek pigmej - 6 szt.
- otoski - 8 szt

- krewetki amano - 21 szt
- krewetki red cherry - mieszańce

Tydzien od zalania:

[Obrazek: DSC00345.jpg]

[Obrazek: DSC00351.jpg]

[Obrazek: DSC00352.jpg]

[Obrazek: DSC00353.jpg]

[Obrazek: DSC00354.jpg]

[Obrazek: DSC00355.jpg]

[Obrazek: DSC00357.jpg]

[Obrazek: DSC00361.jpg]

[Obrazek: DSC00362.jpg]

[Obrazek: DSC00363.jpg]

[Obrazek: DSC00364.jpg]

[Obrazek: DSC00365.jpg]

[Obrazek: DSC00367.jpg]

[Obrazek: DSC00371.jpg]

[Obrazek: DSC00376.jpg]

[Obrazek: DSC00377.jpg]
Odpowiedz
Bardzo ładnie chmara neonów robi swoje i ramirezki śliczne :) Mchy ładnie posadzone, korzenie red moore pikne, góra buckowa mega i
mikrozorium:) A i tak przyjadę na kawkę i z bliska pooglądam :DD
Odpowiedz
Jest moc :) Odważny projekt.
P.S. warto też dodać, że microsorium pochodzi z Chin haha :D
Odpowiedz
Projekt jak przystało na profesjonalistę, ale strony jeszcze nie zaktualizowałeś ;)
Nie będę się rozpisywać w szczegóły bo jak zwykle każdy twój projekt jest godny pozazdroszczenia, musisz na jakiś międzynarodowy konkurs go zgłosić.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Jak dla mnie bomba no i ramirezki dla szanownej małżonki pływają :P
Odpowiedz
Patrzę i patrzę i faktycznie dwa światy Patryk... Wiem, że to młody twór i jak zarośnie może wyglądać zupełnie inaczej.W mojej ocenie ciekawy pomysł, ale moich oczu zupełnie nie cieszy- część z buckami super! Prawa strona mniej. Dwa rodzaje podłoża, trochę sztucznie ( jak plażyczki i inne tego typu ścieżki) Obsada również miszmaszem trąca.
Nie mniej jednak , pomysł jak wyżej piszę interesujący i na pewno będę go sobie podglądał :)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Marcinie :)

Obsada dobrana pod kątem walorów estetycznych i zbliżonych wymaganiach temperaturowych. W zbiorniku stała temperatura 25,5 stopnia.

Aczkolwiek obsada w zdecydowanej większości jest południowo amerykańska. Wyjątkiem są: rozbory Espei oraz nasz ulubieniec Bojownik Syjamski.

Prawa strona musi mocno zarosnąć :), liczę tez na Fissidensa Miroshaki, który ładnie zarasta konary, dodatkowo Phoenix też pokaże pazurki :).

Co do podłoża celowe zagranie :)
Odpowiedz
Tą kompozycję po lewej gdzieś już widziałam :) ten korzeń oblepiony jakimiś jajami?
Prawa strona bardziej mi się podoba, dziko jak w dżungli, świetnie dobrana roślinność. Mam nadzieję, że z czasem się to jakoś połączy bo teraz to jakoś dziwnie wygląda.
Obsada trochę dziwna, palety, bojownik, krewetki :D
Odpowiedz
(05.06.2017 14:00)Kathe napisał(a): Obsada trochę dziwna, palety, bojownik, krewetki :D
Obsada na zupę rybną, krewetki to tam za żywa karmę robią, a sama kompozycja też chaotyczne nie ma żadnego planu ( chodzi mi o ułożenie roślinności) jak to zarośnięte to dopiero będzie Meksyk :)
Ale co kto lubi ...

Myślę że plan i założenia były inne a wyszło zupełnie co innego jak dla mnie to słabo to wygląda ( nie będę owijal w bawełnę i słodził bo nie o to chodzi)

Taki misz masz początkującego akwarysty co chce mieć dużo i
kolorowo.

Ale to tylko moja opinia.

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Prawa strona jak najbardziej mi się podoba ale bez tego podłoża ( tutaj pewnie wiesz jakie mam zdanie o tym ;) ). Dałbym na całej powierzchni piasek.

Lewa jakoś tak sobie...

Co do obsady to nie wypowiem się bo nie znam się na tym za bardzo.

Jak by cały zbiornik zrobić tak jak prawą stronę to dla mnie było by wtedy OK.
Ale to również moje zdanie/opinia.
Odpowiedz
(05.06.2017 14:16)raiders napisał(a):
(05.06.2017 14:00)Kathe napisał(a): Obsada trochę dziwna, palety, bojownik, krewetki :D
Obsada na zupę rybną, krewetki to tam za żywa karmę robią, a sama kompozycja też chaotyczne nie ma żadnego planu ( chodzi mi o ułożenie roślinności) jak to zarośnięte to dopiero będzie Meksyk :)
Ale co kto lubi ...

Myślę że plan i założenia były inne a wyszło zupełnie co innego jak dla mnie to słabo to wygląda ( nie będę owijal w bawełnę i słodził bo nie o to chodzi)

Taki misz masz początkującego akwarysty co chce mieć dużo i
kolorowo.

Ale to tylko moja opinia.

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka

Raiders poproszę o konkrety.

Misz masz co przez to rozumiesz ? że nie biotop .

Masz tutaj wszystko odpowiednio dobrane:
- 2 ławice przebywające w górnej i środkowej strefie
- pielegniczki ramirezy przebywające w dennej strefie
- paletki, które mają zająć centralny środkowy punkt, chowając się w lesie podwodnym
- kirysy czyszczące dno
- otosy i amano dbające o czystość zbiornika
- i rodzynek: Bojownik Syjamski, który przebywa w każdej części zbiornika, ktroy wolno i majestatycznie się przemieszcza.

Lubię krytykę popartą dowodami :)

Brak planu, jeśli rozumiesz przez plan ułożenie roślin jak w holendrze to go tu nie uświadczysz.

Zbiornik ma dwa plany główne i tutaj się nie zgodzę na brak planu, ewidentnie po lewej masz skupisko bucek imitujące wzgórze, po prawej stronie masz podwodny las gdzie nie ma jednego centralnego punktu wszytko naturalnie połączone aby nie było nienaturalnej granicy.

Poproszę o konkrety jeśli już mówisz o braku planu o zbiorniku początkującego akwarysty. Serio ale ręce mi opadły :)

Co do krewetek, jest to przyroda. Jest drapieżnik, jest ofiara. Nie wiem jakie masz doświadczenie w utrzymaniu krewetek w zbiorniku ale przy odpowiednim ułożeniu roślin to nie będzie problemem. W szczytowym momencie w zbiorniku 170L posiadałem 8 drapieżników (borelli) i przy tym ok 300-400 krewetek.

(05.06.2017 14:21)Mateusz napisał(a): Prawa strona jak najbardziej mi się podoba ale bez tego podłoża ( tutaj pewnie wiesz jakie mam zdanie o tym ;) ). Dałbym na całej powierzchni piasek.

Lewa jakoś tak sobie...

Co do obsady to nie wypowiem się bo nie znam się na tym za bardzo.

Jak by cały zbiornik zrobić tak jak prawą stronę to dla mnie było by wtedy OK.
Ale to również moje zdanie/opinia.

Mateusz :)

Już była opinia że lewa część ładniejsza, tutaj że prawa ładniejsza. I to super, jest wybór są możliwości :)

Wiem wiem że glinka ci się nie widzi :), ładnie mimo wszystko komponuje się z red moorami :)
Odpowiedz
A mnie się podoba, zbiornik widziałem na żywo. Nie widzę tm żadnej zupy rybnej, wszystko żyje swoim życiem. Patryk miał taki pomysł na szkło i go zrealizował. Zrobił coś innego a nie w kółko oklepane aranże. Dla mnie zbiornik jest jak najbardziej profesjonalnie zrobiony i nazywanie kogoś początkującym akwarystom to chyba lekkie przegięcie.
Odpowiedz
Trochę się przy nim musiałeś na robić i to też się ceni. Ja mistrzem biotopów nie jestem, a wolę bardziej estetykę, która w tym zbiorniczku jest. Najważniejsze, że obsada choć nie z jednego obszaru to bić się ze sobą raczej nie będzie więc też jest ok. Mi się podoba tu widać umiejętność złożenia wszystkiego w ładną całość tak by cieszyło oko bo w końcu chyba o to chodzi  ok
Odpowiedz
Cytat:Raiders poproszę o konkrety.

Misz masz co przez to rozumiesz ? że nie biotop .
Żaden biotop ,misz masz ..bogos,bałagan bez ładu i składu

Cytat:Masz tutaj wszystko odpowiednio dobrane:
- 2 ławice przebywające w górnej i środkowej strefie
- pielegniczki ramirezy przebywające w dennej strefie
- paletki, które mają zająć centralny środkowy punkt, chowając się w lesie podwodnym
- kirysy czyszczące dno
- otosy i amano dbające o czystość zbiornika
- i rodzynek: Bojownik Syjamski, który przebywa w każdej części zbiornika, ktroy wolno i majestatycznie się przemieszcza.

Odpowiednio czy nie nie będę tego oceniał ,chodziło i o ilość i wielkość  dobranych ryb

Masz duże ładne szkło a taka ilość gatunków  ryb o różnych  rozmiarach pomniejsza ten zbiornik i sprawia wrażenia ciasnoty

Lepszy odbiór wizualny uzyskał byś dając  jedną  dużą ławicę  plus  coś na dno otos/kirys

Cytat:Brak planu, jeśli rozumiesz przez plan ułożenie roślin jak w holendrze to go tu nie uświadczysz.
A  to niby czemu ?  wystarczy te crypty z przodu wywalić  i już będzie inny odbiór

Cytat:Zbiornik ma dwa plany główne i tutaj się nie zgodzę na brak planu, ewidentnie po lewej masz skupisko bucek imitujące wzgórze, po prawej stronie masz podwodny las gdzie nie ma jednego centralnego punktu wszytko naturalnie połączone aby nie było nienaturalnej granicy.

NO właśnie  to wzgórze ...chyba najbardziej psuje odbiór zbiornika  z tego względu ze jest  takiej samej wielkości jak ten korzeń po prawej  nie wiadomo na czym skupić wzrok bo punktu centralnego nie ma .
W takim szkle zastosował bym układ trójkątny  od  lewej do prawej  lub centralny ,ale na tę chwilę zeby nie rujnować wszystkiego zrobił bym układ trójkątny  obniżając  tą  górę z buckami o 50%
A punkt centralny (korzeń) umieścił bym na 1:5 długości zbiornika  tzw złoty środek

Cytat: Poproszę o konkrety jeśli już mówisz o braku planu o zbiorniku początkującego akwarysty. Serio ale ręce mi opadły
:) aaa i tu widzę  ze ego zostało ugodzone i opacznie odczytane to co napisałem .
Nie miałem na myśli ciebie jako początkującego  tylko ze zbiornik wygląda jak  by go zrobił początkujący ,2 rodzaje podłoża co już  bardzo   się gryzie ,brak punktu centralnego , co pomniejsza zbiornik,zbyt dużo  gat. ryb co też pomniejsza zbiornik

Cytat:Nie wiem jakie masz doświadczenie w utrzymaniu krewetek w zbiorniku ale przy odpowiednim ułożeniu roślin to nie będzie problemem. W szczytowym momencie w zbiorniku 170L posiadałem 8 drapieżników (borelli) i przy tym ok 300-400 krewetek.

Doświadczenie mam mizerne  trzymałem krewetki w"Lawagumi" z bystrzykiem amandy  i tak krewety się mnożyły  sporo z nich sprzedałem a ryby  pomimo łagodnego charakteru  i niewielkich rozmiarów polowały na nie .
Trzymałem krewety z  Danio Margaritatus i   te  perfidnie polowały na krewety

Kumpel ma  krewety z neonami  i te mu je notorycznie wycinają je do zera w 2-3 tyg  ........  natury nie oszukasz ,
Znowu inny koleś  karmi swoje  skalary i palety   żywymi RC 2 razy w miesiącu  :)

https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly...amano.html

(05.06.2017 15:02)Mariusz napisał(a): A mnie się podoba, zbiornik widziałem na żywo. Nie widzę tm żadnej zupy rybnej, wszystko żyje swoim życiem. Patryk miał taki pomysł na szkło i go zrealizował. Zrobił coś innego a nie w kółko oklepane aranże. Dla mnie zbiornik jest jak najbardziej profesjonalnie zrobiony i nazywanie kogoś początkującym akwarystom to chyba lekkie przegięcie.

Nikt nikogo nie nazwał początkującym akwarystom  .... napisałem ze zbiornik wygląda jak by go zrobił  początkujący akwarysta ,a to kolosalna różnica

Wyraziłem swoje zdanie  szczere  a czy się komuś to podoba czy nie to jego sprawa ,Patryka nie chciałem urazić  i myślę ze go nie uraziłem
Patryk wrzucił zbiornik to rozumiem ze chciał poznać opinie .
Odpowiedz
Moim zdaniem Patryk reprezentuje INNY styl, KOMERCYJNY. To co nam akwarystom się może podobać lub nie w oczach "Klienta" - kogoś niezwiązanego dotychczas z akwarystyką będzie zapierało dech. Zobaczcie na "Projekt AKWARIUM", podejrzewam że żaden akwarysta (trochę zaawansowany) nie odwalił by takich "projektów" w swoim szkle, a ludzie (klienci) tracą dech na pierwszy widok szkiełka, w ich projektach ZUPĘ RYBNĄ pozostawiam bez komentarza bo czasem przeginają. W naszym mniemaniu dążenie do ideału - zbiornika biotopowego jest pewną drogą, ale dla konsumentów pracy Patryka (i innych komercyjnych) zbiornik ma być kolorowy i ciekawy, mają w nosie że tam pływają pyszczaki z pielęgnicami CA i SA na to jakiś Gurami z Azji. Kogo to obchodzi, Rybka ma mieć wodę i żarcie, czasami jakiś filtr.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Niema co robić awantury o biotopowość, nie każdy musi ale, raiders dobrze prawi a napewno nie chciał nikogo urazic, nie ma co się zaraz obrażać, każdy ma jakiegoś hopla ja choćby jak widze pyszczaki z bocjami czy brzanami to mi się flaki wywracają. Do roślin bym się nie czepiał jak podrosną można zrobic pewne korekty, dwa kolory podłoża dla mnie nie akceptowalne. A zaniepokoiło mnie co innego, piszesz akwarium tydzień po zalaniu a tu obsada pływa w najlepsze, wnioskuje że tak szybki start też przemyślałeś.
Odpowiedz
(05.06.2017 19:09)LECHPL napisał(a): piszesz akwarium tydzień po zalaniu a tu obsada pływa w najlepsze, wnioskuje że tak szybki start też przemyślałeś.
Obsada ma się idealnie widziałem osobiście, Patryk jest profesjonalista wie co robi ;)
Odpowiedz
Nie jest za dużo światła jak na same rośliny mało wymagające?

Xcover3
Odpowiedz
Raczej nie, ale nawożenie wymagane.
Odpowiedz
Mi sie podoba, poniewaz w koncu czlowiek oglada cos innego i ryby dobrane parametrami a nie biotopami.
Odpowiedz