Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cichy napowietrzacz
Jaki cichy napowietrzacz polecacie ? Opinie w necie są różne narazie najlepiej wypadający w opiniach to Tetra APS a co z Sera, Aquael, Aqua Nova? Hailea mam i ta praca jest nie do przyjęcia.
Odpowiedz
Chyba najcichszy będzie brak napowietrzacza, dobrze ustawiona deszczownia lub wylot z filtra zapewni odpowiedni ruch tafli.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Zoli się zapytaj. Kupował do inkubatora dla krewetek.

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Miałem sterty różnych tanich napowietrzaczy. Hołduje jednak od dwóch lat TETRA APS.
Nie chodzi jednak tylko o samą cichą pracę tych pompek (szum powietrza słychać głośniej niż samą pompkę) a o wydajność. Na przykład równie cicha pompa JBL-a wkrótce wykazała się nędznie słabą wydajnością przy nieco bardziej gęstym dyfuzorze napowietrzającym lub większą głębokością w akwarium.
Tetra daje sobie spokojnie z takimi wyzwaniami radę. Do tego możliwość zakupu całego zestawu wymiennego z membraną i uszczelkami za nie wysoką cenę też mi się podoba. Mając na względzie cichą pracę z doświadczenia polecam wybierać typ z jednym tylko wylotem powietrza. Podwójny napowietrzacz lubi jednak wpaść w wibracje i wtedy nieco (w porównaniu do made in China itp. to i tak luksus ;) ) zaczyna być słyszalny. Jak wyjąłem jedną membranę z APS 400 to znów pracuje bezgłośnie. Pracowały mi swego czasu w pokoju jedna APS 400 na jednym wylocie i dwie APS 150. Pompek tych specjalnie nie słyszałem bo szum powietrza mi je zagłuszał. :D
Sera, Aquael, Aquanova nigdy nie miałem więc nie mam zdania/porównania ich do tetry APS.
Odpowiedz
Osobiście go nie miałem ale bardzo dobre opinie ma ten.

[Obrazek: aquael-napowietrzacz-150-oxypro.jpg]
Odpowiedz
Ten właśnie mam i polecam bardzo cichy na pewno o wiele cichszy od JBL ProSilent
Odpowiedz
Jakie praktyczne zastosowania ma napowietrzacz? Zawsze wydawało mi się to urządzeniem zbednym.
Odpowiedz
W normalnym akwarium raczej zbędny dodatek no ale warto go mieć choćby dlatego, że przydaje się w czasie leczenia gdzie potrzebne jest duże napowietrzanie wody, czy jak zaciemniasz zbiornik by się glonów pozbyć a skończywszy na opcji prostej filtracji bazujacej na napowietrzaczach
Odpowiedz
W krewetkariach służy do "zasilania" filtrów takich jak u-jet, corner jet.
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz