Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teorie spiskowe, planowe postarzanie produktu
Ja używam starej polskiej lutownicy trasformatorowej, rocznik 74.
Jedyna usterka przez tyle lat to żarówka - dwa razy wymieniana.

Dziękuję

Kolega przez 2/3 ostatnie lata, chyba z 5 wymieniał. Za kazdym razem transformator.
Odpowiedz
(23.08.2017 13:00)adams2121 napisał(a): Fajne macie ceny. 
U mnie za przewiniecie eheima 400 Zarzyczyli sobie ponad 200zl - gdzie nówka 150 kosztuje. A kiedyś zrobiłbym to sam  :DD. N a warsztatach za darmo.
Nie za darmo, bo dochodzi koszt materiału. Cena przewinięcia silnika zależy od jego mocy. W moim przypadku było to 1800W - silnik oczywiście indukcyjny.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
5 W ma napowietrzacz. Drut ze  20/40 zł max - cena 200 nieakceptowalna. 
Bynajmniej przeze mnie.
Odpowiedz
Przy 5W może i tak, przy 1800W trochę więcej drutu potrzeba.
Odpowiedz
Moim zdaniem ciekawy filmik, niekoniecznie spiskowy ale pozwala z innej strony spojrzeć na kilka wydarzeń ostatnich latach.

Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Zaprogramowana otyłość:

Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Co do otyłości to sami sobie jesteśmy winni jedząc bardziej kalorycznie a jednocześnie zmniejszając swoją aktywność fizyczną. Kiedyś trzeba było przynajmniej dotrzeć na przystanek autobusowy, teraz wszędzie dupę wozimy autem.
Odpowiedz
Sekrety produkcji

Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Wczoraj po uruchomieniu komputera poczułem smród palonej elektroniki - z racji mojego zawodu jestem bardzo wyczulany na ten zapach. Pierwsza myśl w głowie: smaży się zasilacz. Odruchowo komputer poszedł w dół z hebla fizycznym odcięciem zasilania. Po wyjęciu i rozebraniu zasilacza nie znalazłem w nim żadnego elementu, który wyglądałby podejrzanie, więc zacząłem oglądać pozostałe elementy w pudle. Długo mi nie zajęło szukanie i znalazłem przyczynę "smażonki":

[Obrazek: Mvl162V.jpg]

Dodam tylko, że nic nie było wpinane od dłuższego czasu do tego śledzia. Na szczęście skończyło się bez większych szkód, nie wiem tylko w jakim stanie jest kontroler USB na płycie do którego był podłączony ten śledź ale w tej chwili nie jest to najważniejsze, bo mam ich spory zapas :)
Podsumowując: dobrze, że nie wydarzyło się to w nocy jak zostawiam komputer włączony np. po to aby zrenderował zmontowany film.
Odpowiedz
No grilla miałbyś za free  :D
Odpowiedz
Miałem podobnego "farta" ale z wodą. Przerdzewiał wężyk prze baterii, woda kapała i zrobiła małą kałuże. Ruszylem nim i bez żadnych oporów odpadł. Całe szczęście że nie stalo się to podczas mokej nieobecności,miałbym basen w mieszkaniu a sąsiedzi mokry sufit.

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
(10.11.2017 19:01)Mateusz napisał(a): a sąsiedzi mokry sufit.
I darmowy remont, na twój koszt oczywiście .
Odpowiedz
Ja miałem jeszcze lepiej. 
Podłączałem filtr ro pod zawór pralki - ze 20/25 lat już miał. 
Jak dokrecilem to urwałem rurę cała - stał była w stanie średnim, ale para w rękach zrobiła swoje  :(
Odpowiedz
Gniazdo (złącze) powinno być zabezpieczone bezpiecznikiem polimerowym 500mA, jak zmostkować to wiesz.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Na razie nie.mam takiej potrzeby bo na płycie mam łącznie 12 USB. 6 na tylnym panelu i 6 na pinach z plyty do wyprowadzenia na panele.
Odpowiedz
Od czego ten kabel tak się przepalił?

Myśmy się przejechali na mikrofalówce. Mieliśmy kupić jakąś najtańszą bo jakoś nigdy nie zauważyłam żeby jakakolwiek się psuła. Ale jak już zaczęliśmy oglądać pokusiliśmy się na SAMSUNGA. No bo i desing elegancki i firma szanowana a i żaden sprzęt tej firmy nie uległ mi awarii nawet po kilkunastu latach tyrania wbrew zaleceniom producenta. I cóż, 2,5roku po zakupie przepalił się bezpiecznik. Przyczyna?? Mikrofala używana 2-3 razy dziennie na 40-60sek. :(
Odpowiedz
(13.11.2017 13:10)Kathe napisał(a): Od czego ten kabel tak się przepalił?

Myśmy się przejechali na mikrofalówce. Mieliśmy kupić jakąś najtańszą bo jakoś nigdy nie zauważyłam żeby jakakolwiek się psuła. Ale jak już zaczęliśmy oglądać pokusiliśmy się na SAMSUNGA. No bo i desing elegancki i firma szanowana a i żaden sprzęt tej firmy nie uległ mi awarii nawet po kilkunastu latach tyrania wbrew zaleceniom producenta. I cóż, 2,5roku po zakupie przepalił się bezpiecznik. Przyczyna?? Mikrofala używana 2-3 razy dziennie na 40-60sek. :(
Glosna sprawa byla z Samsungiem, na rynek USA mieli wyliczone ze po 2 latach padaly masowo telewizory, zrobili pozwy zbiorowe na duze kwoty no ale co to jest?
Odpowiedz
Kabelek się przepalił dlatego, że skruszała wewnątrz izolacja i zrobiło się zwarcie.

Co do mikrofalówki Samsunga, to mam w domu produkt tej marki od 2010r i jedyne co, to musiałem wymienić żarówkę po 3 miesiącach. Od tamtej pory działa bez zarzutu.
Odpowiedz
Soob3k, patrz "Ściemy wielkich marek" post #2. Nie tylko Samsung tak ma.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Ja tam nie lubie takich tematow ani dyskutowac ani ogladac, ja ich w pelni rozumiem. Sprzet max 5 lat i nowy,np. telefony i tak wieksza polowa ludzi zmienia co 2 lata.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości