Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teorie spiskowe, planowe postarzanie produktu
(10.07.2017 00:43)A_G napisał(a):
(10.07.2017 00:39)cypeks napisał(a): Stan dwumasy zależy w dużym stopniu od stylu jazdy.
Także od kierowcy i obciążenia auta (mam na myśli głównie busy), przeładowanie bardzo przyśpiesza uszkodzenie (awarie).
Akurat busy itp auta transportowe robią dużo km i stosowanie dwumasy czy chorych filtrów dfp ma sens.
Ale stosowanie tych rozwiązań w autach miejskich które 90% jazdy spędzają w miejskich korkach i max prędkość 60km po mieście to nic dziwnego że filtry dfp i dwumasy siada po +100km.

Ale firmy zarabiają na szeroko pojętym serwisie aut, auta maja się psuć, być serwisowane a po 5 latach klient ma wrócić do salonu po nowe auto.
Zresztą jak że wszystkim rtv agd, elektronika ( tv, drukarki PC itp itd)

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
W DE norma, bierzesz nowe auto na kredyt, niski procent, w cenie auta masz przeglady po 5 latach auto oddajesz w rozliczeniu, bierzesz nowe i dalej bulisz kredyt. Dlatego tez u nich tak duzo jezdzi nowych aut.
Odpowiedz
Kredyty na auta są tanie (% i koszty), w większej mierze spłacasz auto a odsetki to kilka % a nie kilkanaście ja u nas.

I tu kolejna teoria że jesteśmy tanim ale za to drogim krajem. Małe pensje, wysokie ceny.
Przy pensji 2000 Niemiec płaci 1,20 za paliwo my 4,30. Różnica tylko w nazwie waluty. To gdzie jest taniej? WTF?

Siostra pracowała w sądzie w Wrocławiu za 1800zł i bilans zerowy, wyjechała do Anglii zarabia 1600 i na wszystko ją stać, wakacje (kanary) dwa razy w roku na 7 dni.

Walą Nas z każdej strony a na to jeszcze UKR'y.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
1,20 za paliwo w DE? Chyba przy autostradzie na najdrozszych stacjach...

No wlasnie my zarabiamy srednio 1,600zl a w Niemczech zarobki to 1,600e i koszt paliwa taki prawie sam ;|

Oni maja troche wynajem nieruchomosci drozszy, ale tansze w zakupie. Dla przykladu dzialka w Manschnow 10min drogi od Kostrzyna byla tansza niz w okolicach Kostrzyna nad Odra.

W Manschnow dzialka przy nowym sklepie Edeka.
Odpowiedz
Przelicz ile paliwa kupisz za pensje niemiecką a naszą. Chińczyk a zarazem dojna krowa. Polska.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
(10.07.2017 01:37)A_G napisał(a): Przelicz ile paliwa kupisz za pensje niemiecką a naszą. Chińczyk a zarazem dojna krowa. Polska.
Nie musze, czesto jestem w DE, czesto musze tankowac u nich jak jade 800km od Gorzowa Wlkp. w jedna strone. Znam realia zycia w DE, robie uslugi dla nich.

Czesto i gesto polskie stacje paliw zamawiaja wache z DE...
Odpowiedz
Coś o ajplu od serwisanta, j. angielski.
https://youtu.be/NVAmnV65_zw
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz

Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Pij mleko - będziesz wielki, czy na pewno?

I jeszcze coś z naszej TV

Trucizna nasza powszednia.

Inwigilacja Gogle i jutuba

Kontrola społeczeństwa
https://youtu.be/_lKNSaxnjNk
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Polecam mleko prosto krowy - ciepłe jeszcze, bez tego gów.......a dodawanego potem w gratisie, nie z obory, a z wolnego wybiegu, dojonej ręcznie, na polu.
Mleko zsiadłe ktos pamięta?
Dlaczego ze sklepowego nie da się go uzyskać?

Za mlekiem nie przepadam, lecz jak pije to tylko takie. W sklepie takiego nie kupisz.
W sklepie go...... O tylko sprzedają, a każdy jada, co wybierze sam.
Odpowiedz
Sklepowe mleko teraz w lecie regularnie kwaszę na zsiadłe, wystarczy dodać matkę bakteryjną, np w postaci żywego kefiru. Samo się nie ukwasi bo jest jałowe jak bandaże w aptece i dlatego może stać w kartonie rok czasu.

Osobiście nie lubię mleka prosto od krowy a od ciepłego świeżo wydojonego mam odruch wymiotny, zimne od biedy może być, najlepiej już po zebraniu śmietany.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Tym razem ciekawy filmik o drewnie, niekoniecznie spiskowy ale coś jest na temacie.

Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
A ja napisze z życia - wiertarka firmy......... Działała 2 lata i jeden dzień, a tuż po gwarancji padła. No i trafiła do serwisu - zobaczę co i za ile.
Odpowiedz
Daj nazwę firmy, to nie reklama, będzie wiadomo co lub czego nie kupować.

Mój znajomy i jego znajomy kupili w tym samym dniu ten sam model laptopa - promocja, mojego znajomego wytrzymał 2 lata i 3 miesiące a jego znajomego 2 lata i 4 miesiące. To jest precyzja w planowanym powtarzaniu produktu. Laptop ASUS za trochę ponad 2 000 zł.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Makita. Tym razem 
Z 3 hitachi 24pc w sumie została mi jedna cała - na koniec poszedł skladak z 3. Za każdym razem głowica,  a w jednej silnik. Ale po 3 latach dopiero. 
Hitachi uvp - 2/3 miesiące ponad gwarancję - głowica. 
Bosch - póki co chodzi. Ma 2 lata 
De Walt - nie wytrzymał roku,  w sumie sprzęt za 20k- kilka wiertarek , wkrętarek bezprzewodówka, duży młot,laser i parę innych rzeczy  .  Parę lat temu 

Jak wiertarka da radę 2 lata to już jest  dobrze, zarobi na siebie. 
A wierce  dużo- 90% wiertło nr  6. 

A ostatnio termostat w. Volvo v70 dał radę 10 dni.
Odpowiedz
Kosiarka elektryczna Makita 47cm, po 3 latach padło uzwojenie silnika. Kosiarka 750zł, nowy silnik 450zł, przewinięcie uzwojenia w zakładzie 180zł. Po przewinięciu działa już drugi rok i pewnie podziała długo, bo facet naprawia sprzęt zgodnie ze sztuką. Gdyby ktoś był zainteresowany, to zakład elektromechaniczny mieści się w Dębnie.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Fajne macie ceny. 
U mnie za przewiniecie eheima 400 Zarzyczyli sobie ponad 200zl - gdzie nówka 150 kosztuje. A kiedyś zrobiłbym to sam  :DD. N a warsztatach za darmo.
Odpowiedz
W nowych silnikach, skubańcy dają aluminiowe przewody które są tylko miedziowanie.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
A_G piszesz o laptopach. Ale ten ranking zrobiłeś z 2? Inaczej by to wyglądało jakbyś zrobił ranking ze 100 tych samych laptopów. Mam silnik 2kw z 91r jakaś polska myśl w której też są aluminiowe przewody miedziowane.
Odpowiedz
Co do laptopów to zbieg okoliczności że ten sam model, to samo miasto, ten sam sklep - nie sądzę. Nie traktuje tego jako regóły oczywiście bo zawszę się może zdarzyć ale okoliczności są podejżane.

Mam najwięcej asusów rozebranych na części z powodu usterek płyty głównej.
Z tym że trzeba by zbadać udział w rynku (lokalnym) i % uszkodzeń. Mogło by się okazać że np:
Asus ma 10 000 urządzeń i 1% bubli = 100szt.
Lenovo 1000 urz. i 10% bubli = 100 szt.
No i kto lepszy? W serwisie widzę tylko jakiej marki złomu jest najwięcej ale nie znam statystyk.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości