Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teorie spiskowe, planowe postarzanie produktu
Ja w swoim wozidle mam nakręcone 380K , pali na dotyk olej co 30K, pół Europy nim zjeździłem. Wymieniłem tylko dwumas, ponoć wytrzymać miał 150-200K. Ja wymieniłem przy ok 300, a wcześniej na pewno nie był ruszany bo kupiłem go z przebiegiem 119K i to z fabryki. Nie wszystkie firmy to cwaniaki, są jeszcze firmy co dbają o renomę.
Odpowiedz
(06.07.2017 10:57)Patryk napisał(a): Panowie nie do konca się zgodzę z tym :)

Były silniki dislowskie, w dostawczakach, które bez problemu dawały radę przejechać 500000 bez kapitalki.

Teraz efekt taki że np. Mercedes Sprinter z 2,5TDI robi maks 250 000 i kapitalka potrzebna - to ręce opadają.
.
Chyba kpisz, nasz firmowy crafter ma silnik 2.5TDI z przebiegiem 305tys km od nowości, od wymiany do wymiany nie zauważam aby brał olej, nie dymi, ma moc. Jedyna rzecz którą przysparza kłopotów to osprzęt DPF. Nie są to sprawy b.ważne bo auto funkcjonuje z tą usterką bez problemu.Problem pojawił się pierwszy raz przy 290tys.
Dostawca nasz posiada 2 craftery z tym samym silnikiem i mają nalatane ponad 310tys km.
Jakieś 2mies temu sprzedaliśmy mercedesa w221 z "najgorszą z możliwych" jednostek napędowych v6 o mocy około 230KM przebieg? 370tys km.poza drobnymi usterkami np. podciśnieniowego sterowania skrzynią około 400zł w ASO nie było problemów nawet z DPF.Mówię najgorsza bo każdy znafca na forum MB twierdzi że to nie są trwałe i dobre silniki.
Może fakt tych przebiegów wynika z jednego... że na granicy z 300-400tys robi się 160-200tys polak zrobi 100tys i płacze że się psuje..jak ma się coś nie psuc jak ma pół miliona? Na TVN TURBO leci program o takich przekrętach RAPORT? jakoś tak. Pokazywali własnie auta z przebiegiem 450-550tys które u nas są sprzedawane jako 200-220tys km.
Odpowiedz
Bo Polak wierzy, że Niemiec mu sprzedał samochód 10 letni z przebiegiem 160-180 ( teraz modne w okolicach 190K). Fakt jest taki, że większość samochodów w Niemczech jest sprzedawana albo dlatego że leasing się kończy (3-5 lat) albo już jest zużyty ( Żadko i nie na popularnych serwisach internetowych może być okazja ale te rozchodzą się w ciągu godzin nieraz doby lub dwóch). Niemiec płacze jak sprzedaje ale z radości, że go ktoś kupił. Wystarczy spojrzeć na otomoto i porównać z np mobile.de. Niemiecki samochód o tych samych parametrach kosztuje więcej niż w Polsce?  Możliwe bo do Polski idą te co licznik już w wieku 3-5 lat pokazywał 190K a teraz ma koło 400- 500K. A jeszcze lepiej teraz robią wychodząc klientom na przeciw. Biorą samochody z Niemiec najlepiej bite, w Polsce naprawiają ( tu też jest parę ciekawych sposobów naprawy) korekta licznika i sio do Reichu na serwis np oleju. ASO niemieckie podbija przegląd, zapisuje przebieg i książka gotowa. Można sprawdzać w każdym ASO gdzie się chce!
Polak po prostu chce być oszukiwany.
Odpowiedz
ABC szybkiej sprzedaży : zegar poniżej 200k,
a w rzeczywistości :
200 tyś. po raz pierwszy,
200 tyś. po raz drugi,
200 tyś po raz trzeci - sprzedane!

Możliwym realnym przebiegiem okazuje się niemiecka taksówka, przeglądy co pół roku i nie oszukasz zegara, ale za to rzeczywisty przebieg powyżej 500k. kuje w oczy ale jestem prawdziwy.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Odpowiedz
Widzę po sobie, kupiłem 2 letniego S204 220. Zapłaciłem 30% więcej jak w PL ale kupiłem w ASO z gwarancją roczną z całą historią.Ale jestem zadowolony. 12tys km miał jak brałem. Zawsze będę powtarzał że nowe auta się psują bo mają sporo km...nie ukrywajmy. Jak szukałem C klasy zrobilem po DE jakieś 2 tys km i trafiałem sztuki po pełnych serwisach z przebiegami 400-450tys i to nie koniecznie TAXI. Dlatego nie ma co zwalać winy na auta że księgowi robią. Siłą rzeczy 500tys km to już przebieg więc ma prawo się coś psuć. Wszyscy tak chwalą mercedesy z lat 90 jako ostatnie mercedesy. Pół roku temu sprowadziliśmy z Japonii CL600 z 94r i co.... 95tys km full serwisy full kasy a po miesiącu jazdy musieliśmy instalację wymieniać na szczęście przy cenie auta cena instalacji to śmieszny koszt. Wydaje mi się że jednak kiedyś też zaliczali wpadki ale dziś siła internetu i TV swoje robi że się tak rozchodzi express.
Odpowiedz
(09.07.2017 18:59)Mati43 napisał(a): Widzę po sobie, kupiłem 2 letniego S204 220. Zapłaciłem 30% więcej jak w PL ale kupiłem w ASO z gwarancją roczną z całą historią.Ale jestem zadowolony. 12tys km miał jak brałem. Zawsze będę powtarzał że nowe auta się psują bo mają sporo km...nie ukrywajmy. Jak szukałem C klasy zrobilem po DE jakieś 2 tys km i trafiałem sztuki po pełnych serwisach z przebiegami 400-450tys i to nie koniecznie TAXI. Dlatego nie ma co zwalać winy na auta że księgowi robią. Siłą rzeczy 500tys km to już przebieg więc ma prawo się coś psuć. Wszyscy tak chwalą mercedesy z lat 90 jako ostatnie mercedesy. Pół roku temu sprowadziliśmy z Japonii CL600 z 94r i co.... 95tys km full serwisy full kasy a po miesiącu jazdy musieliśmy instalację wymieniać na szczęście przy cenie auta cena instalacji to śmieszny koszt. Wydaje mi się że jednak kiedyś też zaliczali wpadki ale dziś siła internetu i TV swoje robi że się tak rozchodzi express.

Nic nie zrozumiałem xD
Odpowiedz
Haha, dobra, zmierzam do tego że wszyscy narzekają na nowe auta, a fakt faktem że te auta jednak pokonują naprawdę spore dystanse. Nie 200-250tys tylko znacznie więcej. Magiczna bańka pryska na granicy i z 500 robi sie 180tys. Jak szukałem dla siebie C klasy, to roczniki 2008-2009 miały w DE już ponad 250 a nawet 400 tys.Skupiłem sie na jednym modelu silnikowym. Stąd uważam że pomimo opini jaka jest że księgowi robią auta... jest tutaj nie trafiona. Wpadki były i w latach 90:) tylko nie były tak nagłaśniane przez internet czy telewizję więc użytkownicy żyli w przekonaniu że lata 90te to były samochody. Tak uważam.
Odpowiedz
Oczywiście że były po udanej Lagunie Renault popełniło Lagunę II, no i dostała miano księżniczki lawet.
https://youtu.be/Av7pWpTvXSc
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
No i po latach 90 kup sobie " dobrego" mietka w210 blacha z chin jak stoisz przy niej to słychać jak ją rdza wpier.....
Odpowiedz
Akurat w202,w210 i pochodne rocznikowo są ze słabej blachy.Wszystko przez połączenie się MB z amerykańcami. U nas w W140 powoli kończyła się instalacja.Silnik zaczynał kuleć, później coraz gorzej aż z 12 cyl pracowały 4... po zdjęciu osłon kable się rozsypały.Cała wiązka silnik-ecu-deska trzeba było wymienić. Także bolączki bywały wczesniej nie tylko laguna dała ciała hehe
Odpowiedz
Blachę do nich Mercedes kupował w chinach. Żeby czasem tego ktoś dobrze nie kojarzył ( jak niektóre części do lamp Power LED)  cienka, a ocynk to tylko nazwa bo jego nie było...
Odpowiedz
Informację na temat blachy masz z pewnego źródła? Bo to ciekawe że w chinach była produkcja blach do MB
Odpowiedz
Kiedyś pokazywali na TVN Turbo jak tymi modelami czar MB prysł  :D
Odpowiedz
Czy z chin tego nie wiem, wiem że z cryslerem współprace mieli. Na szczęście poprawili jakość:)
Odpowiedz
Tytuł tego programu już zapomniałem, ale jasno wskazali, że dotychczas zakupowane blachy były kilkukrotnie droższe, a fabryka miała problemy finansowe więc skośno oki przyjaciel był jak znalazł. Tanio i dobrze  :DD
Odpowiedz
(10.07.2017 00:01)Wojtas napisał(a): ... fabryka miała problemy finansowe ....

bo wszyscy mieli "dobre" mietki w których nie było poważnych awarii, potem był "okularnik" :|
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Parlament Europejski walczy z postarzaniem produktow:
https://www.purepc.pl/internet/parlament...m_produkow
Odpowiedz
Teraz "walczy", w parlamencie posłowie mają prezenty od lobbystów roprezentujących najwieksze firmy i korporacje. Miszyn imposybol.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz
Stan dwumasy zależy w dużym stopniu od stylu jazdy.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
(10.07.2017 00:39)cypeks napisał(a): Stan dwumasy zależy w dużym stopniu od stylu jazdy.
Także od kierowcy i obciążenia auta (mam na myśli głównie busy), przeładowanie bardzo przyśpiesza uszkodzenie (awarie).
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości