Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HdwaO - sterownik lamp LED WiFi
Drivery są OK nie ma z nimi większych problemów, byle nie zamknąć ich w małym, szczelnym pudełku, żeby mogły nadmiar ciepła z dławika odprowadzić. W sprzedaży jest też wersja 350mA, więc nie musisz nic przelutowywać, tylko kupujesz taką wersję jaką potrzebujesz.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
OK, to już mam ustalone, a teraz troszkę z innej beczki... Czy HdwaO działa na ESP32?
Mam małą wizję sterownika, ale nie bardzo ogarniam Arduino-chcialbym dodać parę rzeczy ;)
Płytkę zrobię pod sterownik, ale potrzebuję pomocy z softem. Zacząłem coś działać pod AQma, ale HdwaO bardziej mi się spodobało ;) 
Belke LED planuję robić po nowym roku więc trochę czasu jest.
Odpowiedz
Myślałem o dopasowaniu kodu do ESP32, na chwilę obecną działa na wszystkich odmianach ESP8266 z min. 1MB flash oraz na ESP8285.
Odpowiedz
To może zróbmy to tak, ja popracuję nad płytką, a w międzyczasie uda się popracować nad kodem. Arduino to dla mnie język eskimoski bo bawiłem się troszkę uC ale w BASCOM.
Planuję zrobić moduł który na pokładzie będzie miał wszystko co HdwaO, ale dodatkowo: zasilacz, 16x PWM, OLED, DS18B20, INA219 czyli pomiar poboru mocy przez belkę, może też i sterowanie wentylatorami. Wszystko (po za driverami) ma być na jednej płycie PCB i wszytko ma być zasilanie z jednego zasilacza.
Odpowiedz
Myślę, że zmiany w kodzie będą dotyczyły obsługi WIFI, reszta powinna zadziałać bez większych przeróbek. Jeżeli umiesz programować w C to Arduino jest banalne, trzeba tylko czytać dokumentację od bibliotek.
Odpowiedz
Dlaczego wpisałeś mnie jako autora projektu? Jak na razie nie mam z tym nic wspólnego.
Odpowiedz
Przepraszam, nie chciałem urazić...
Odpowiedz
Nie wiem jak tu się edytuje posty więc usunąłem schemat ponieważ zagalopowałem się...
Odpowiedz
Nie obraziłem się ale nie lubię być podpisany pod czymś w czym nie uczestniczyłem.
Odpowiedz
OK ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości