Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[45] by SOOB3K
Siema,

Akwarium zalane w Dzień Matki Pienieżnej Marcowej :D

Akwarium 45L, 50x30x30

Filtr: Hanza Aquaristic

Ogrzewanie: Ikola 50W

Oswietlenie: DIY na profilu o szerokosci 10cm, 18W Power Led 6500K Epistar w tym 4 ledy FS. Temperatura? Profil zimny :D

Fauna:
1 x para Pielegniczek Ramireza

Flora: obecnie to nie wiem co ja tam posadziłem.

Stara lista zieleni:
1.Limnophila sessiliflora
2.Hemianthus micranthemoides
3.Rotala rotundifolia
4.Cryptocoryne parva
5.Cabomba caroliniana
6.Bacopa monnieri
7.Staurogyne repens
8.Ludwigia repens 
9.Lysimachia nummularia
10.Hemianthus calitrichoides  

Nawozenie: brak
Odpowiedz
Oświetlenie docelowe czy na próbę, bo może być trochę słabe do roślin z listy.

Może zamiast szkła na pokrywę plexi na wymiar??
Odpowiedz
Oswietlenie te ma wiecej lumenow niz 24w swietlowka T8 :D

Tylko gdzie ja to dostane w GW? Bo to potrzebne mi jest prawie ze na gwalt :P

1. Jak wstawiac fotki do postow zeby od razu sie wczytywaly?
2. Jak zrobic plaze z piasku gdy moje podloze to ziemia i czarny zwirek?
Odpowiedz
(02.03.2017 00:34)SOOB3K napisał(a): 1. Jak wstawiac fotki do postow zeby od razu sie wczytywaly?

Klikasz na "Nowa odpowiedź", pod polem w którym wpisujesz tekst jest niebieski pasek z napisem "Załączniku. "Wybierasz plik", klikasz "Dodaj załącznik", czekasz chwilę aż zdjęcie się wgra a następnie klikasz "Wstaw do posta." Zdjęcie musi mieć poniżej 500kb. Jeżeli plik jest większy to musisz go zmniejszyć. Proponuję ustawić dłuższy bok na 1000 pikseli i zmienić dpi na 72.  Zrobisz to w większości darmowych programów do obróbki zdjęć.

(02.03.2017 00:34)SOOB3K napisał(a): 2. Jak zrobic plaze z piasku gdy moje podloze to ziemia i czarny zwirek?

Najlepiej oddziel żwirek od piasku kamieniami. W przeciwnym razie wszystko będzie Ci się mieszać. Jeżeli w piachu nie będą rosły żadne rośliny to nie dawaj pod niego ziemi. Na Youtubie znajdziesz filmiki jak ludzie robili plażę.

P.S. czekamy na fotki :)
Odpowiedz
Tak jak Andrzej pisze - tam gdzie plaża to bez ziemi a oddziel jakimiś kamieniami albo np. lawą wulkaniczną (tackę takiej lawy dostaniesz z zoologu za ok 8zł).
Odpowiedz
(02.03.2017 00:34)SOOB3K napisał(a): Oswietlenie te ma wiecej lumenow niz 24w swietlowka T8 :D

To, że ma więcej lm nie znaczy, że jest dobra - pytanie jakie ma widmo...
Podejrzewam, że nabawisz się przy niej tyko glonów
Odpowiedz
Jak nie będzie rosło to zmieni :) Ważne, że jest zimna a nie ciepła.
Odpowiedz
(02.03.2017 02:25)Andrzej napisał(a):
(02.03.2017 00:34)SOOB3K napisał(a): 1. Jak wstawiac fotki do postow zeby od razu sie wczytywaly?

Klikasz na "Nowa odpowiedź", pod polem w którym wpisujesz tekst jest niebieski pasek z napisem "Załączniku. "Wybierasz plik", klikasz "Dodaj załącznik", czekasz chwilę aż zdjęcie się wgra a następnie klikasz "Wstaw do posta." Zdjęcie musi mieć poniżej 500kb. Jeżeli plik jest większy to musisz go zmniejszyć. Proponuję ustawić dłuższy bok na 1000 pikseli i zmienić dpi na 72. Zrobisz to w większości darmowych programów do obróbki zdjęć.

(02.03.2017 00:34)SOOB3K napisał(a): 2. Jak zrobic plaze z piasku gdy moje podloze to ziemia i czarny zwirek?

Najlepiej oddziel żwirek od piasku kamieniami. W przeciwnym razie wszystko będzie Ci się mieszać. Jeżeli w piachu nie będą rosły żadne rośliny to nie dawaj pod niego ziemi. Na Youtubie znajdziesz filmiki jak ludzie robili plażę.

P.S. czekamy na fotki :)

Albo wstawiasz na hosting zdjęć i kopiujesz tylko link np. postimage.org
Odpowiedz
https://postimg.org/gallery/3jjzfjm7i/dbd495ff/

Obiecane fotki, przez przypadek wkradl sie rysunek ogrodzenia. Tak akwarium stoi narazie na ziemi, tak wiem kable.

Aranzacja ulegnie mocnej zmianie jak roslinki sie rozrosna, pozostanie teraz tylko czekac, dogladac i dbac :D
Odpowiedz
No to roślinek sporo, jak ruszy to będzie busz :)
Nie zrobiłeś jednak plaży?
Odpowiedz
(04.03.2017 00:47)Kathe napisał(a): No to roślinek sporo, jak ruszy to będzie busz :)
Nie zrobiłeś jednak plaży?

Plaza jest w planie :)

Edit: Cos czuje ze jak rosliny rusza tylko to szybko zrobie przemeblowanie bo tak srednio mi sie podoba ten wystroj :(

Jaka ocena tymczasowej aranzacji? Cos dodac? Zmienic?

Fotki: https://postimg.org/gallery/3jjzfjm7i/dbd495ff/
Odpowiedz
A gdzie rotala rotundifolia :P bo nie widzę. Jest dobrze przydało by sie jakieś tło.
Odpowiedz
Ni ma, za malo miejsca juz bylo :(

Wpadnie czarne tlo :D
Odpowiedz
Już się jej pozbyłeś?? Jeśli nie to może wsadź ją zamiast nadwódki trójkwiatowej.
Odpowiedz
(04.03.2017 22:23)uka_22 napisał(a): Już się jej pozbyłeś?? Jeśli nie to może wsadź ją zamiast nadwódki trójkwiatowej.

Mam ja, ale stwierdzilem ze juz jest duzo roslin i ciezko mi sie je sadzilo palcami :-/
Odpowiedz
Mówiłem pensetą nie palcami :D Wywal nadwódkę i w to miejsce rotale myślę że drobnolistna będzie lepiej wyglądać.
Odpowiedz
(04.03.2017 22:58)uka_22 napisał(a): Mówiłem pensetą nie palcami :D Wywal nadwódkę i w to miejsce rotale myślę że drobnolistna będzie lepiej wyglądać.

Nadwodka fajna bo taki jeden duzy krzak jest :D
Odpowiedz
Zmieszczą się wszystkie ;) Nie masz jakiejkolwiek pęsety?
Odpowiedz
Mam, tylko taka kosmetyczna. Zawsze sadzilem palcami ale jak przyszlo mi sadzic malego henka myslalem ze mnie szlag trafi :v
Odpowiedz
Czyli jak znalazł na początek w zupełności wystarczy :)
Odpowiedz