Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
35l.&Scr super shrimps
(13.08.2017 19:53)Mariusz napisał(a): Nie może być
No kto jak nie Ty wie o tym lepiej :)
NOPLANARIA też nie działa?
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic
120 litrów Czerwonego Kongo

Moje filmy na YT

Jeżeli przydała ci się moja wypowiedź odpowiedni przycisk znajduje się poniżej.
Na to dziadostwo nie działa , tylko restart i dezynfekcja totalna wszystkiego, a korzenie, dekoracje, rośliny najlepiej wrzucić i dać nowe.
Przerabiałem to u siebie...

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Masakra z tymi cholerami, trzeba na prawdę uważać co się wkłada do akwarium bo można mieć taką przykrą niespodziankę :(
Ja mam wypławki, też nie wiem jak i skąd, po restarcie są nadal ale korzeń i rośliny nie były odkażane. Tylko, że one w niczym nie przeszkadzają, nie szkodzą a te pijawki to zarazy.
Znalazłem info o użyciu soli niejodowanej, ewentualnie CO2 w ilości okrutnie śmiertelnej.

W obu sposobach najlepiej wyłowić obsadę.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

To taki restart życia, później trzeba czekać na ponowne dojrzenie zbiornika, rośliny przy tym mogą się rozpaść.
Tak to prawda niestety to straszne cholerstwo , w słoiku bez jedzenia 2 miesiące żyło potem wywaliłam. Od teraz dokładnie płucze nowe rośliny i kwaranranna. Mam nauczkę dlatego was też ostrzegam nic pochopnie. Ryby by je zjadły, ale przy krewetkach armagedon :)
I tak wszystko do wywalenia przy pełnym restarcie, a możesz odłowić jedną pijawę w litrowy słoik i sypać taką ilość soli aż się stężenie okaże dla niej śmiertelne. Krewetki i tak musisz odłowić, ewentualnie jedną wsadzić do pijawki jako testera, może przeżyje.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

A jak podłoże by zareagowało na taki zabieg?

Xcover3
[Obrazek: baner1.gif]
(17.08.2017 07:15)Mateusz napisał(a): A jak podłoże by zareagowało na taki zabieg?
Wydaje mi się żeby dostało. Skoro zabije sól pijawkę to tym bardziej podłoże może oberwać. Przecież nasiąknie solą i dopiero potem można sobie narobić po wpuszczeniu krewetek. Dlatego restart najpewniejszy i to na spokojnie nie na wariata typu umyć wypłukać i sru zalewać.
Oczywiście po stosowaniu soli trzeba "wypłukać" kilkoma podmianami najlepiej z odmulaniem.

Jakieś jajka w podłożu mogą zostać i niewiadomo czy sól je wybije.
Z pełnym restartem też pewności nie ma że wszystko wybijesz.

Krewetki (niektóre) tolerują jekkie zasolenie - np młode amano potrzebują słonej wody.

Najpewniej kupić nowe podłoże, nowe rośliny i poprostu założyć wszystko na nowo.

Może udało by się wyciągnąć je na pułapkę z krwistego steka (kawałek mięsa).
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

Czyli restart zbiornika i wszystko od nowa będzie szybsze i pewniejsze.

Xcover3
Dokładnie.
Na pewno najszybsze, pytanie tylko o rośliny, zdobycie wszystkich, gdy ktoś ma nietypowe gatunki może potrwać trochę czasu.
Ogłoszenia OLX

Moje Szkiełka:
450 litrów Pielęgnic

Moje filmy na YT

1. Odpuszcza sobie te rośliny i do kosza.
2. Bawi się w kwarantanne i stara się pozbyc z nich jaj.
3. Ryzykuje i zostawia rośliny w nowym zbiorniku.

Xcover3
Miałem nie pisać ale napiszę. Byłem przy pierwszym restarcie typu Pits-Stop. Wymycie i wypłukanie akwarium, grzałki, filtra itp. Nowe podłoże , ta sama woda i co??? Guzik, robota, podłoże i kasa poszła w błoto. Asia musiała robić jeszcze raz i wszystko pomału z kwarantanną wypłukaniem wysuszeniem itp. To naprawdę jest cholerstwo. Przy pierwszym restarcie chciałem chociaż jedną w rękę złapać to żadnej nie znalazłem chociaż szukałem, tak sie skubane skurczyły. To nie jest robota na jeden dzień.
Dobra akwa już na prostej poprzednio się nie udało przez te pijawki, ale tym razem się uda :DD   
Jestem uparta jak te pijawki  :P

Załączone pliki Miniatury

I tak trzymać Asia, trzymam kciuki aby się udało bo sam miałem sporo problemów z scr...

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
Tylko dwa jajeczka? Dobrze że się nie poddałaś uff:)
Jakie dwa jest sporo więcej przyjrzyj się:)