Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eheim 2000020 Aqua Corner 60
Chciałem przedstawić taki oto filterek jak w tytule. Filtr bardzo przydatny szczególnie gdy nie ma możliwości zamontowania kaskady bądź kubełka. Może krótki opis:
Eheim AquaCorner 60 to wydajny filtr wewnętrzny do  akwarium między 10-60l. Narożna konstrukcja oszczędza miejsce w małym zbiorniku i zapobiega wpływaniu ryb i krewetek za filtr. Filtr zapewnia wydajną filtrację mechaniczną i biologiczną, w komplecie znajduje się gąbka i medium SUBSTRAT pro. Specjalny koszyczek na wkład filtracyjny pozwala na zastosowanie w dowolnym momencie innego wkładu filtracyjnego, niż dołączony. Filtr szczelnie przylega do szyby i pasuje do akwariów o maksymalnej grubości szyby 5mm.
  • wydajność 200l/h
  • zalecany do 10-60l akwarium
  • moc 4W
  • 18,5x8,5x6,5cm
 Firma nie byle jaka. Co do jego pracy i skuteczności to może wypowie się Asia ponieważ to u niej wyląduje ten filterek :)

Odpowiedz
Filterek rewelacja chodzi od ponad tygodnia w moim szkiełku sprawuje się jak do tej pory rewelacyjnie. :DD

Odpowiedz
Ale fajniutki, pralki nie robi a fajnie wodą buja. I cichutki jest, ale znając Patryka to powie że pół osiedla obudzi :))
Odpowiedz
Szkoda tylko, że max grubość szyby to 5mm :( Ciekawe czy da radę go przerobić na szybę 6mm :)
Odpowiedz
Jasne na takiej jest:)
Odpowiedz
Do krewetkarium to się raczej nie nadaje się. Nie ma jak prefiltra za bardzo zrobić.
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Coś specjalnego musiałaś zrobić, czy po prostu udało się go zawiesić na szybie 6mm?
Odpowiedz
Mateusz to typowy filtr stworzony do krewetkarium:) Andrzeej jedno maluśkie cięcie nożykiem stolarskim i wszedł bez problemu
Odpowiedz
Chodzi w kostce dla crystali i nic się przez niego nie prześlizgnie
Odpowiedz
Mówiłem że wejdzie:) Powinien zdać egzamin na medal, bo ma mechanika i biologa.
Odpowiedz
No dobra, skoro go polecałem to sam kupiłem i..... rewelka. Cichutki, woda jest krystalicznie czysta. Jedyne ale jakie można mieć to takie że nie można zalać akwarium do pełna. No chyba że ktoś nie ma przykrytego i nie włoży go do końca. Nie zalana do końca kostka Aquaella 30ł wygląda tak.

Żeby ruch wody był skuteczny woda musi być zalana max gdzieś do tego miejsca.

Odpowiedz
(19.03.2017 17:27)Mariusz napisał(a): Żeby ruch wody był skuteczny woda musi być zalana max gdzieś do tego miejsca.

Słabo to trochę wygląda...niedolana woda do akwa :) Ja tak mam jak ze 3 tygodnie nie podmienię i nie doleję :D
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
No jak zalałem wody jak powinno to szybko się kożuch robił, po odlaniu trochę wody zrobiła się lekka piana na tym kożuchu, paskudnie to wyglądało, przy tym poziomie wody jak na zdjęciu jest dobrze, chociaż wody powinno być tyle ile na zdjęciu ale bez tej kreski.
Odpowiedz
(19.03.2017 17:40)Mariusz napisał(a): No jak zalałem wody jak powinno to szybko się kożuch robił, po odlaniu trochę wody zrobiła się lekka piana na tym kożuchu, paskudnie to wyglądało

Więc przewrotnie zapytam: po co go montować, kiedy nie spełnia swojej roli przy zalanym do pełna ( jak raczej powinno być) akwarium ? Nie dość, że miejsce w małym akwarium zajmuje to i nie działa tak jak powinien...
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Technicznie spełnia swoją rolę, jedynie co mogę zrobić to dać go wyżej i po problemie. Chociaż na jednym filmie widziałem całkowicie zalany.

Odpowiedz
(19.03.2017 17:51)Mariusz napisał(a): Technicznie spełnia swoją rolę

Przy niepełnym akwarium...więc nie pasuje :)

(19.03.2017 17:51)Mariusz napisał(a): jedynie co mogę zrobić to dać go wyżej i po problemie
O to chciałem zapytać, czy jak będzie wyżej ( co i tak oznacza, że nie pasuje) to będzie działał i robił co po trzeba przy pełnym akwarium?
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Nie wiem czy kukałeś na filmik wyżej, tam jest do pełna. Może to wina mojej wody. Spróbuje je zalać do pełna i poczekam na efekty.
Odpowiedz
(19.03.2017 18:00)Mariusz napisał(a): Nie wiem czy kukałeś na filmik wyżej, tam jest do pełna

Patrząc na to co powyżej tym bardziej bym go nie zamontował ( wiem, nie znam się może) bo dużo miejsca zajmuje, a powierzchnią nie rusza.

Może coś w tym być co mówisz, że to wina wody. Jak kożuch mam cały czas cholera u siebie i gdyby nie dwa falowniki to wkurzałbym się codziennie, albo sprzedał akwarium ;)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Akwarium zalałem do pełna teraz, włożyłem na chwile skimmera żeby posprzątał i zobacze co się będzie działo.
Odpowiedz
I po ile jest ten Eheim?
Odpowiedz