Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaskada Azoo mignon
Długo szukałem jakiegoś przyzwoitego filterka do mojego krewetkarium. Padło na chińczyka Mignon 240. Już jest zamontowany i nawet działa i nie traktorzy. Wizualnie podobny jest do HBL 501 ale ten bardziej solidną ma obudowę, zobaczymy jak dalej będzie się spisywał. Mają trochę dziwne oznaczenia, nie standardowo na ile litrów tylko na długość akwarium.

Poniżej fotki co jest w zestawie i filmik jak pracuje.

Odpowiedz
Dlaczego on a nie Aquael :)?

Co zadecydowało o tym wyborze ? cena, rozmiar,wydajność a może ilość miejsca na złoże ?
Odpowiedz
Akwarium ma 25cm wysokości więc FZN1 odpada, Versa Max mini to traktor mimo że firmówka. Ten na długość akurat, mimo że jedna rurka w zapasie, a zależało mi na biologu, a cena hmm taka sobie 59+15 wysyłka.
Odpowiedz
A jak oceniasz jakość wykonania? Bo design ma jak HB- 501 i szkoda że transparentna bo syf będzie widać
Odpowiedz
Wykonanie lepsze niż hbl 501 jedynie wada że przeźroczysty, chwile potrwa zanim wodę zaciągnie. Na po czątku jest cicho potem zaczyna się lekki hałasik ale do zniesienia. Może się dotrze no i mały mankament że bez pokrywki jest ciszej bo znią lekko echo niesie. Takie są wstępne moje uwagi.
Odpowiedz
(15.02.2017 13:30)Mariusz napisał(a): mały mankament że bez pokrywki jest ciszej bo znią lekko echo niesie.
A to nie tylko w tej kaskadzie tak jest. W mojej XP tak samo jest. Po założeniu pokrywy robi się głośniej.
[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Dlatego ją zdjąłem i włókninę dałem od góry. A wirnik da się wytrzymać, tragedii nie ma, zobaczę jak w nocy będzie.
Odpowiedz
Pierwsza noc z filtrem przy głowie minęła. Zero zakłóceń w czasie snu. Uważam zakup za udany. Szkoda tylko że nie mam sponsora, bo bym sobie potestował więcej takich zabawek i zdawał relację :)
Odpowiedz
A jednak znalazłem małą wadę. Woda delikatnie przelewa się nie w tym miejscu co trzeba.

Odpowiedz
Może wkładów za dużo napchałeś?
Nie­rzad­ko ry­ba więcej powie
niż moc­no wy­gada­ny człowiek
Odpowiedz
Nie, górą się nie przelewa tylko pod tą rurką która nie ma żadnych uszczelek, nawet zmniejszenie przepływu nic nie daje. Ale przeciek nie jest aż taki tragiczny aczkolwiek nie powinno go być.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości