Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[450l] Peruwiańska herbata w paski
Stawiałbym na nieodpowiednią dietę, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jak karmić młode Simillimy. Jadły to co im podawałem ale zawsze bez większego apetytu, problemem mógł być brak glonów w akwarium, którym mogłyby sobie urozmaicić dietę, dlatego zdecydowałem się na przeprowadzkę.
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Trzymam kciuki za powodzenie tej operacji
Odpowiedz
Moje loricaria też zaczęły padać po jakimś czasie po wykluciu. Przyczyny nie znalazłem specjalnej. Myślę, że przeniesienie ich do dojrzałych baniaków da oczekiwany efekt
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
(27.05.2018 15:55)cypeks napisał(a): problemem mógł być brak glonów w akwarium, którym mogłyby sobie urozmaicić dietę
(27.05.2018 18:28)Marcin napisał(a): Moje loricaria też zaczęły padać po jakimś czasie po wykluciu. Przyczyny nie znalazłem specjalnej
Kiedyś samiec Loricaria parva wychował mi dużą ilość młodych od dwóch samic. Radość długo nie trwała. Potraciłem młode choć coś tam marginalnie się wychowało jak rozrzuciłem maluchy w dwóch akwariach dojrzałych. Jednak jak samiec skutecznie inkubuje wrażliwą ikrę to fakt zdychania pózniej narybku jest po stronie żywienia jak czytałem. Podobno to standardowy problem z rodzajem loricaria i najskuteczniejszą opcją jest wkładanie szybki porośniętej glonem wyhodowanej w innym zbiorniku.
Ten ciężki okres ma trwać około pierwsze dwa tygodnie życia narybku jak wywnioskowałem z literatury i podobno niczym tego naturalnego glona nie można zastąpić skutecznie przez owe pierwsze dwa tygodnie.
Odpowiedz
To prawda z glonami jako pokarm dla nich. To samo wynalazłem w sieci. Sam ich nie miałem niestety bo w świeżo odpalonej hydroponice mi się wytarły. Nie mniej jednak za Twoje trzymam kciuki.
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Rozłożyłem rybki na dwa zbiorniki z nadzieją, że chociaż w jednym się uchowają. W obu posiadają sporą ilość glona, więc jest szansa. Pierwsza partia, którą odłowiłem była chyba już mocno osłabiona, bo z 24szt ok 10 padło podczas aklimatyzacji do nowej wody, Druga partia sprytniejszych/ silniejszych rybek, które nie dały się złapać wcześniej z 18szt. padła tylko 1szt. Więcej trupków pewnie nie znajdę, nawet jak będą zdychać, bo zbiorniki są dosyć gęsto zarośnięte a obsada krewetkowo/ślimakowa szybko zrobi z tym porządek. Za jakiś czas okaże się ile młodych ostało się. Na przyszłość już wiem, że trzeba zaryzykować przełożenie młodych w pierwszym tygodniu od wyklucia.
Odpowiedz
(27.05.2018 23:21)cypeks napisał(a): Na przyszłość już wiem, że trzeba zaryzykować przełożenie młodych w pierwszym tygodniu od wyklucia.

Jak już się trą to będą się trzeć bardziej, zadbaj o to, aby mieć jakiś korzeń, kamień porośnięty glonem, okrzemkiem dla nich i będzie dobrze :) Po przełożeniu na start żarełko będą miały
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
To drugie ich tarło. korzeń miały, nawet obrósł trochę śluzowcami ale najwyraźniej nie były nimi zainteresowane. Wczoraj wieczorem te co przeżyły zwiedzały nowe zakamarki, więc jest nadzieja, że coś się uchowa.
Odpowiedz
Z loricariami poniosłem klęskę - udało mi się utrzymać przy życiu tylko jednego osobnika, który obecnie urósł na tyle, że mogłem go przeprowadzić do akwarium właściwego.

Moje ryby nie pozwalają mi się jednak nudzić i LDA-16 postanowiły wydać na świat potomstwo, które w czas przełożyłem do żłobka. Na razie nie dzieje się nic niepokojącego, maluchy mają apetyt i rosną.

[Obrazek: 1gbpldk.jpg]
[Obrazek: SgfHkoP.jpg]
Odpowiedz
(30.10.2018 23:42)cypeks napisał(a): Z loricariami poniosłem klęskę - udało mi się utrzymać przy życiu tylko jednego osobnika
Pierwszy raz zawsze jest trudny ;)
Odpowiedz
W sumie to były jeszcze dwa podejścia zakończone bez sukcesów.
Odpowiedz
Super!! Każde maluchy cieszą bardzo. Gratuluję Ci maleństw bardzo!
Jestem chętny na jedne i drugie :)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Jak nie wydarzy się coś niedobrego to za kilka tygodni zapraszam po LDA-16. Póki co jedzą i rosną, więc jest nadzieja, że się utrzymają. Dostają parzone warzywa i tabsy spirulinowe OSI.
Odpowiedz
Jaka sytuacja ze zbiornikiem?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Na razie nic nowego. Nadal czekam na diody od ChRL żebym mógł zrobić nowe światło po rośliny.
Odpowiedz